Navigācija

Stopiņu novada izcilākie sportisti

 

Lai apzinātu un popularizētu Stopiņu novadā dzīvojošus izcilākos sportistus (esošos un bijušos, jebkurā vecuma grupā), vai ar Stopiņu novadu saistītus sportistus, kuri savas dzīves laikā ir sasnieguši augstus sasniegumus sportā, Stopiņu novada dome 2014.gadā organizēja konkursu "Stopiņu novada izcilākie sportisti".

Konkursā aicinājām iesniegt autobiogrāfiskus aprakstus par sportistu dzīves gaitām, sportiskajiem sasniegumiem, iegūtajiem apbalvojumiem, fotomateriālus un/vai citus vizuālos materiālus par sportistu sasniegumiem (video ierakstus, diplomu, apbalvojumu kopijas, publikāciju kopijas), izveidotus fotoalbumus par sporta, vai sporta un dzīves gaitām u.t.t., atbilstoši konkursa nolikumam.

Konkurss notika no 2014.gada 1.marta līdz 1.novembrim. Konkursā tika iesniegti 7 pieteikumi.

 

Saņemtie pieteikumi konkursā „Stopiņu novada izcilākie sportisti”

2014.gada februārī Stopiņu novada dome izsludināja pieteikumu iesniegšanu konkursā „Stopiņu novada izcilākie sportisti”. Konkursa mērķis bija apzināt un popularizēt Stopiņu novadā dzīvojošos sportistus – esošos un bijušos, jebkurā vecuma grupā, un ar Stopiņu novadu saistītos sportistus, kuri savas dzīves laikā ir sasnieguši augstus panākumus sportā.

Konkursā saņemti septiņi pieteikumi. Sporta veidu pārstāvniecība ir plaša – karate, brīvā cīņa, alpīnisms, handbols, šaušana, atlētika, hokejs. Neliels ieskats sportistu pieteikumos.

Dans Kravčenko – „Karate – dzīves stils”. Danam ir 14 gadi, ar karate nodarbojas no 7 gadu vecuma. Sportista ikdiena paiet sīvos treniņos un piedaloties sacensībās. 2008.gadā Dans pirmo reizi startēja starptautiskās sacensībās - Eiropas čempionātā un ieguva 4.vietu, bet jau 2010.gadā kļuva par Eiropas čempionu divās disciplīnās KATA un KUMITE. Pateicoties treniņiem un aktīvai dalībai sacensībās, 2012.gadā Dans izcīnīja pasaules čempiona titulu, un 2013.gadā to vēlreiz aizstāvēja. 2014.gadā Cīņu mākslu olimpiādē Dans izcīnīja 1.vietu KUMITE disciplīnā. Pieteikumu iesniedza Leonīds Kravčenko.

 

 

Brāļi Valts Edvards un Viljams Lutkevici – sportisti brīvajā cīņā. Valtam ir 15 gadi, Viljamam -11 gadi. Valts no 5 gadu vecuma uzsāka sportiskās gaitas džudo pulciņā Ulbrokā, bet 2007.gadā iestājās Krišjāņa Kundziņa brīvās cīņas sporta skolā. Viljams brālim sporta skolā pievienojās 2008.gadā, piecu gadu vecumā, un jau pēc gada guva uzvaru sporta skolas pārbaudes sacensībās. Abi brāļi trenējas Ivara Drupas vadībā. Treniņi notiek četras reizes nedēļā, vasarās notiek skolas organizētās treniņnometnes dažādās valstīs, kurās brāļi piedalās ar prieku. Jau no 2007.gada Valts sevi ir pierādījis Latvijas un starptautiskās sacensībās, gūstot godalgotas vietas, un 2014.gada oktobrī, izcīnot uzvaru Latvijas valsts meistarsacīkstēs brīvajā cīņā, pierādīja, ka uz šo brīdi ir labākais savā vecuma un svara kategorijā. Viljams sacensībās Latvijā un ārvalstīs startē kopš 2009.gada un ir ieņēmis tikai godalgotas vietas. Pieteikumu iesniedza Lita Lutkevica.

 

 

 

 

 

 

Jānis Ķimenieks – alpīnists. Jānis ar alpīnismu nodarbojas no bērnības. Pieteikumā Jāņa sasniegumi alpīnismā atspoguļoti no 2007.gada, kur redzams, ka Jānis ar komandu ieņem godalgotas vietas Latvijas un starptautiskās sacensībās alpīnisma tehnikā, sporta tūrismā un augstkalnu klasē. Jānis ir alpīnisma instruktors kopš 2005.gada, kāpšanas sienu instruktors, kalnu tūrisma grupu vadītājs un 2011.gadā ieguvis Starptautiskā Industriālā alpīnista sertifikātu. Jānis sevi nemitīgi pilnveido un dodas kalnos cik bieži vien iespējams. Šā gada valsts svētku brīvdienās LTV7 demonstrēja dokumentālo filmu par Jāņa un viņa komandas gaitām, iekarojot Ziemeļamerikas aukstāko virsotni – Makinliju (McKinley, 6194 m), 2013.gada maijā-jūnijā.

 

 

 

 

 

 

 

Ginta Ozoliņa – „Stopiņi NHK” sieviešu handbola komandas trenere, Latvijas handbola sieviešu izlases trenere. Ginta sportistes gaitas uzsāka jau skolas laikā un 1980.gadā sāka nopietni trenēties rokasbumbā. Mācoties 9.klasē, Gintu uzaicināja uz Latvijas meistarkomandas „Vārpa” treniņnometnēm un jau vidusskolas pēdējā klasē Ginta bija „Vārpas” stabila spēlētāja. Iekļūt šajā komandā nebija viegli, uz vietu komandā bija liela konkurence. 1998.gadā Ginta Ozoliņa uzsāka treneres gaitas sporta klubā „Ulbroka”, bet 1999.gadā Ginta Ozoliņa sāka darbu Stopiņu pamatskolā kā sporta skolotāja un jau drīz – 2002.gadā strādāja arī par skolas direktores vietnieci un šo darbu turpina joprojām. Sasniegumi sportā sākot no 1979.gada ir nemainīgi augsti – sākot ar 2.vietu 1979.gadā, un turpinot ar godalgotām 1. un 2.vietām Latvijas un starptautiskajos čempionātos, bet 2010.gadā - 1.vieta Latvijas sporta veterānu 47.sporta spēļu finālsacensībās. Treneres karjeras laikā Ginta Ozoliņa trenējusi skolēnu komandas handbolā, bijusi trenere Latvijas Jaunatnes Olimpiādē zēnu un meiteņu komandām, Latvijas jaunatnes 2004.un 2005.gada čempionātos, Latvijas sieviešu handbola izlases trenere. Gintas Ozoliņas vadībā „Stopiņi NHK” komanda Latvijas handbola čempionātā 2014.gadā zelta godalgu izcīnīja jau septīto reizi. Pieteikumu iesniedza Sanita Dūmiņa.

 

 

Aleksandrs Šmaukstelis – sporta meistars ložu šaušanā. Ar sportu Aleksandrs Šmaukstelis sāka nodarboties skolas laikā un vislabāk viņam veicās ložu šaušanā. Turpinot treniņus un apmācības, beidzot skolu 1951.gadā A.Šmaukstelis bija PSRS sporta meistars. Līdz pat 1975.gadam turpinot aktīvas sportista gaitas vissavienības DOSAAF izlasē A.Šmaukstelis guva daudzas godalgotas vietas - 19 Latvijas rekordi un 2 godalgotas vietas PSRS šaušanas sacensībās. Paralēli darba gaitām A.Šmaukstelis strādāja par treneri Latvijas skolu jaunatnes un pieaugušo ložu šaušanas izlases komandās. Pieteikumu iesniedza Roberts Vecumnieks.

 

Anita Pužule – „National Athletic Committee Latvia” Bodibildinga federācijas izlases sportiste, Shape kategorijas bodibildinga sacensību dalībniece, 2013.gada Latvijas čempione Shape kategorijā, personīgā trenere. Pēdējo 2 gadu čempionātos – labākā sportiste Shape kategorijā, ieguvusi Lietuvas un Igaunijas čempiones titulus. Pārstāvējusi Latviju NAC International Pasaules meistarsacīkstēs un 3 reizes pēc kārtas iekļuvusi pasaules labāko sportistu TOP 10. 2014.gada oktobra beigās pārstāvējusi Latviju NAC izcilāko pasaules atlētu šovā Tenerife Night Star un ieguvusi augsto 6.vietu.

 

 

 

Ivars Punnenovs – hokejists, vārtsargs hokeja komandā. 6 gadu vecumā uzsācis treniņus hokeja klubā „Rīga”, pēc dažu gadu treniņiem spēlētāja un aizsarga pozīcijās, nopietni pievērsās vārtsarga pozīcijai. 15 gadu vecumā kopā ar komandas biedru pārcēlās uz Šveici, turpinot mācības Šveices nacionālajā sporta skolā. Junioru vecumā spēlējis Šveices komandā „Kloten Flyers”, kura iekļuva play-off un izcīnīja 3.vietu sezonā. Šobrīd Ivars Punnenovs ir Šveices nacionālās hokeja līgas kluba „Rapperswill-Jona Lakers” spēlētājs. 2014.gada aprīlī Ivars Punnenovs pievienojās Latvijas hokeja izlasei, lai palīdzētu Latvijas izlasei gatavoties pasaules čempionātam hokejā. 2014.gada 19.aprīlī Ivars Punnenovs Latvijas izlases sastāvā debitēja ar „sauso” spēli. Pirmo uzvaru gatavošanās ciklā 2014.gada pasaules čempionātam hokejā, Latvijas izlase izcīnīja savā laukumā ar 1:0 pret Krievijas valstsvienību. Ivars Punnenovs tika atzīts par labāko spēlētāju Latvijas valstsvienībā. Pieteikumu iesniedza Līga Punnenova.

 

 

 

 

 

 

 

Stopiņu novada pašvaldība pateicas visiem sportistiem un viņu atbalstītājiem, kas iesniedza pieteikumus konkursam. Pateicamies arī visiem mūsu novada sportistiem, kas aktīvi sporto individuālajos un komandu sporta veidos un nes mūsu novada vārdu pasaulē.

  

Apbalvoti Stopiņu novada „Sporta laureāti 2014” un konkursa „Stopiņu novada izcilākais sportists” dalībnieki

2015.gada 7.februāra vakarā, Ulbrokas kultūras namā pulcējās Stopiņu novada sportistu saime, lai noslēgtu 2014.gadu un apbalvotu sportistus ar augstajiem sasniegumiem aizvadītajā gadā.

Vakarā ieskaņā balvas tika pasniegtas konkursa „Stopiņu novada izcilākais sportists” dalībniekiem un pieteikumu iesniedzējiem - Danam Kravčenko, karatē sporta veida pārstāvim un pieteikuma iesniedzējam Leonīdam Kravčenko; brāļiem Valtam Edvardam un Viljamam Lutkeviciem, kas pārstāv brīvās cīņas sporta veidu un pieteikuma iesniedzējai Litai Lutkevicai; Jānim Ķimeniekam, alpīnisma sporta veida pārstāvim; Gintai Ozoliņai handbola spēlētajai un ilggadējai handbola trenerei un pieteikuma iesniedzējai Sanitai Dūmiņai; Aleksandram Šmaukstelim, šaušanas sporta veida pārstāvim un pieteikuma iesniedzējam Robertam Vecumniekam; Anitai Pužulei, NAC Latvija izlases sportistei; Ivaram Punnenovam, hokeja spēlētājam un pieteikuma iesniedzējai Līgai Punnenovai.

(13.02.2015.)

Atpakaļ