Dzimta vēstures liecībās Stopiņos

 

Ar vēlmi apzināt un saglabāt novada vēstures un kultūras mantojumu, Stopiņu novada dome 2015.gadā aicināja iedzīvotājus piedalīties konkursā „Dzimta vēstures liecībās Stopiņos” un kopīgi pilnveidot novada kultūrvēsturisko atmiņu.

Dzimtas vēsture ir viens no komponentiem, kas veido apdzīvotas vietas, reģiona un valsts vēsturi. Izzinot dzimtas gaitas daudzu gadu laikā var izzināt arī mūsu novada veidošanos.

Konkursa ietvaros aicinājām novada iedzīvotājus dalīties ar savas dzimtas mantojumu – piedzīvoto Stopiņu novadā cauri gadsimtiem. Aicinām dalīties ar atmiņām, dzimtas gaitām, vēstures liecībām, kas atrodamas jūsu mājās, ar stāstiem par saviem tuvākiem un tālākiem radiniekiem, kas ar savu ikdienas veikumu ir veidojuši Stopiņu novadu.

Vēsturi veidojam mēs paši, tāpēc nozīmīgas ir ikviena cilvēka atmiņas, ikviena liecība arī par pavisam nesen piedzīvotajiem notikumiem, kad mūsu valsts veidojās atkal gandrīz no jauna.

 

Pieteikumu konkursam iesniedza Ieva Mūrniece - saruna ar tēvu Uldi Mūrnieku par dzīvi Stopiņos. Īsa Mūrnieku un Burkovsku dzimtas vēsture un ciltskoks.

12.2015.

Atpakaļ