Pašvaldības policijas ziņas

 

Iedzīvotāji ziņojuši par automašīnu Ulbrokas ezera pludmalē

Neilgi pirms pusnakts Stopiņu novada pašvaldības policijā tika saņemts zvans par to, ka pie Ulbrokas ezera peldvietas piebraukusi aizdomīga automašīna. 

Pašvaldības policijas darbiniekiem brīža ierodoties notikuma vietā, pamanīta vieglā automašīna, kura bija iebraukusi ezera pludmales smiltīs un pilnībā iestigusi. Uz vietas atradās arī transportlīdzekļa vadītāja, kura paskaidroja, ka ar savu nepilngadīgo dēlu bija nolēmuši nopeldēties Ulbrokas ezerā, lai varētu rūdīties, bet transportlīdzeklis iestidzis. Vadītāja arī atzina, ka pārkāpusi ceļu satiksmes noteikumus, neievērojot aizlieguma zīmi. 

Pašvaldības policijas darbinieki palīdzēja sievietei un viņas nepilngadīgajam dēlam izcelt transportlīdzekli no smiltīm, abas personas pilnībā sakārtoja notikuma vietu. Par auto vadītājas izdarīto pārkāpumu sagatavota informācija un nodota Valsts policijas Ceļu policijai.

(22.01.2020.)

 

Aizturēta persona ar viltotiem personu apliecinošiem dokumentiem

Darba dienas pēcpusdienā Stopiņu novada pašvaldības policija saņēma izsaukumu no "Latvijas pasta" darbinieces Ulbrokā par aizdomīgu personu, kura ar, iespējams, viltotiem dokumentiem vēlas atvērt kontu un saņemt naudu. 

Policijas darbiniekiem ierodoties pasta nodaļā, vīrietis kā personu apliecinošu dokumentu uzrādīja personas apliecību (eID), kura līdzinājās īstam dokumentam, bet pēc personas datu pārbaudes radās aizdomas, ka persona mēģina uzdoties par kādu citu, jo policijas darbinieki pamanīja būtiskas atšķirības starp fotoattēlu dokumentā un fotoattēlu policijai pieejamajā datu bāzē. Turpinot sarunu ar vīrieti kļuva skaidrs, ka personu apliecinošais dokuments ir viltots, tādēļ vīrietis ar viltotu eID karti tika aizturēts un nogādāts Valsts policijas Salaspils iecirknī tālāku procesuālu darbību veikšanai.

Sagatavots no pašvaldības policijas sniegtās informācijas.

(17.01.2020.)

 

Kā rīkoties, ja mežā vai citā publiskā teritorijā konstatējat izmestus atkritumus

Pēdējā laikā iedzīvotāji arvien biežāk ziņo par mežos, pļavās un citās nomaļās vietās izmestiem atkritumiem. Tomēr daudzi iedzīvotāji nezina, kur vērsties un kā rīkoties, lai informācija nonāktu pie atbildīgajām institūcijām, tāpēc Stopiņu novada pašvaldības policija ir sagatavojusi informāciju, ko darīt šādās situācijās.

1. Gadījumos, kad esiet ieraudzījuši meža teritorijā izgāztu atkritumu kaudzi, visērtāk par to paziņot pašvaldībai ir ar mobilās aplikācijas “Vides SOS”  starpniecību. Šajā aplikācijā Jums ir iespēja pievienot notikuma vietas foto. Šī aplikācija fiksē notikuma vietas lokācijas (GPS) koordinātas. 

2. Otrs variants ir mobilā aplikācija MOBIO , kurai ir līdzīgas funkcijas, bet tā automātiski nesniedz notikuma vietas GPS datus, kas meža masīvos var apgrūtināt notikuma vietas atrašanu, līdz ar to pašvaldības policijas darbinieki, iespējams, sazināsies pa norādīto telefona numuru.

3. Ja nelietojat mobilās aplikācijas, Stopiņu novada pašvaldības policija aicina ziņot informāciju un foto sūtot uz e-pastu policija@stopini.lv , vai personīgi pašvaldības policijā.

Neatkarīgi no paziņošanas veida, informācija nonāk Stopiņu novada pašvaldībā un pašvaldības policijā. 

Pašvaldības policija vietu apseko klātienē, lai veiktu darbības iespējamā atkritumu īpašnieka –piesārņotāja noskaidrošanai. Tiek noskaidrots teritorijas īpašnieks. Teritorijas īpašnieks tiek informēts par konstatēto piegružošanu un iespēju vērsties likumā noteiktā kārtībā saistībā ar radītiem zaudējumiem. Teritorijas īpašnieks tiek informēts par pienākumu sakārtot savu īpašumu. Par ilgstošu savas teritorijas neuzturēšanu kārtībā un atkritumu uzkrāšanās pieļaušanu, teritorijas īpašnieks var tikt saukts pie likumos paredzētās atbildības.

Ja teritorija pieder pašvaldībai, tiek informēts pašvaldības apsaimniekotājs, kas organizē teritorijas sakopšanu.

Paldies visiem iedzīvotājiem, kas ziņo par atrastajiem atkritumiem, katrs paziņojums ir ļoti svarīgs, lai uzturētu tīru vidi!

Informāciju sagatavoja:
Stopiņu novada pašvaldības policija
(15.01.2020.)

 

Aiztur šoferi bez autovadītāja apliecības

Šā gada sākumā pašvaldības policijas darbiniekiem veicot ikdienas pienākumus un patrulējot Stopiņu novadā, uzmanību piesaistīja kāds autovadītājs, kurš savu automašīnu vadīja nepārliecinoši.  Automašīna tika apturēta un veikta tās vadītāja personības pārbaude, kuras laikā atklājās, ka autovadītājs ir sēdies pie automašīnas stūres bez vadītāja apliecības. 

Automašīnas vadītājs tika aizturēts un nodots Valsts policijas ceļu policijas darbiniekiem. 

Sagatavots no pašvaldības policijas sniegtas informācijas

(07.01.2020.)

 

Pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši personas, kuras pļavā izmeta atkritumus

Darbadienas vakarā Pašvaldības policija saņēma informāciju par to, ka Dreiliņos, kādā pļavā no automašīnas tiek mesti ārā atkritumu maisi.

Uz norādīto vietu nekavējoties devās pašvaldības policijas ekipāža, kur sastapa trīs personas, kuras no transportlīdzekļa meta ārā maisus ar būvgružiem – flīzēm, reģipša plāksnēs u.c. Personas centās maldināt pašvaldības policijas darbiniekus, ka viņi esot atveduši malku īpašniekam, un maisus ar būvgružiem izkrāmējuši tikai tādēļ, lai vieglāk piekļūtu malkai, tomēr tas neizdevās, jo pienāca klāt arī liecinieki un apstiprināja, ka tiek izmesti atkritumi. 

Pašvaldības policijas darbinieki lika savākt visus izmestos atkritumus un uzsāka administratīvo pārkāpumu lietvedību pret visām trīs iesaistītajām personām.

Pašvaldības policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri paziņoja par nelikumībām.

(25.11.2019.)

 

Pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši vairākas personas reibuma stāvoklī

Šā gada 18.novembra vakarā Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki saņēma informāciju no Valsts policijas Ceļu policijas dežuranta par transportlīdzekli BMW, kuru iespējams vada persona reibuma stāvoklī. Pēc dažām minūtēm Vālodzēs aprakstā minētais transportlīdzeklis tika pamanīts un apturēts, lai veiktu auto vadītāja pārbaudi. Pārbaudē apstiprinājās, ka autovadītājs ir vadījis automašīnu reibuma stāvoklī, jo neorientējas laikā un telpā, kā arī nespēj sakarīgi atbildēt uz jautājumiem, veicot transportlīdzekļa apskati, transportlīdzeklim tika konstatēti vairāki dažāda smaguma pakāpes virsbūves bojājumi, kas ļāva secināt, ka transportlīdzeklis ir veicis vairākas sadursmes. Notikuma vietā pie policijas darbiniekiem pieteicās trīs aculiecinieki, kas bija redzējuši kā vadītājs vada transportlīdzekli reibuma stāvoklī. Aizturētais autovadītājs tika nodots Valsts policijas Ceļu policijas darbiniekiem, lai tiktu nogādāta Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā, kur tiks veikta ekspertīze par to, vai vadītājs pie stūres sēdies narkotisko vielu reibumā.

Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki videonovērošanas kamerās pamanīja vīrieti, kurš Ulbrokā skrēja klāt pie automašīnām, kas bija apstājušās pie luksofora. Vīrieša nestabilā gaita radīja aizdomas, ka viņš varētu būt stiprā reibumā, tādēļ, lai izvairītos no iespējama negadījuma, Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki izbrauca uz notikuma vietu. Uzsākot pārrunas ar vīrieti policijas darbiniekiem radās aizdomas, ka vīrietis ir narkotisko vielu reibumā, jo nespēja adekvāti atbildēt uz jautājumiem, brīžiem konvulsīvi kustējās un neorientējās apkārtējā vidē. Papildus tam, pārbaudot vīrieša personību tika konstatēts, ka vīrietis atrodas Valsts policijas meklēšanā. Tālāku procesuālu darbību veikšanai vīrietis nogādāts Valsts policijas iecirknī.

(21.11.2019.)

 

Par narkotisko vielu lietošanu publiskā vietā aizturēti jaunieši

Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki, sekojot videonovērošanas kamerās redzamajam, pamanījuši aizdomīgu situāciju, kas liecināja par varbūtēju narkotisko vielu lietošanu. 

Ulbrokā pie kādas automašīnas darbojās vairāki jaunieši, kuri aizdomīga izskata sainīti ievietoja smalcinātājā un pēc tam, sasmalcināto saturu izmantoja cigaretes uztīšanai. Šī informācija tika nodota Pašvaldības policijas patruļai, kura jauniešus apturēja ceļā uz Ulbrokas ezera krastmalu. Aplūkojot jauniešu personīgās mantas, pie vienas personas atradās medikamenta iesaiņojums, kurā iekšā bija augu maisījums ar marihuānai raksturīgu smaržu. 

Pašvaldības policijas darbinieki aizturēja minēto persona un uz notikuma vietu izsauca Valsts policijas darbiniekus tālāko procesuālo darbību veikšanai.

Atgādinām, ka videonovērošanas sistēma Stopiņu novadā darbojas no 2008.gada, un uz šo brīdi ir uzstādītas 33 kameras novada ciemos un lielākajos sabiedriskajos objektos.

Sagatavots izmantojot pašvaldības policijas sniegto informāciju
(13.11.2019.)

 

Pašvaldības policijas darbinieki kopā ar Valsts ceļu policijas darbiniekiem pēc pakaļdzīšanās aiztur šoferi bez autovadītāja apliecības

Naktī uz 4.novembri Ulbrokā patrulējošie Stopiņu novada pašvaldības policisti sastapuši divus aizdomīgus jauniešus, kuri slapstījušies pa kādu tumšu daudzdzīvokļu mājas pagalmu, un viņu uzvedība raisījusi kārtības sargu aizdomas. Pēc jauniešu datu pārbaudes atklājies, ka par vienu no jaunekļiem jau ieinteresējušies Valsts policijas darbinieki, taču aizturēt jauno vīrieti nebija nepieciešams, tādēļ pēc īsas sarunas ekipāža piefiksējusi nepieciešamo informāciju un devusies tālāk.

Pēc īsa brīža pašvaldības policija saņēma izsaukumu, ka pie kāda “Mazda” auto, kas nobloķējis brauktuvi, manīti divi vīrieši, kuri iekāpuši tajā un strauji devušies Sauriešu virzienā. Uzklausot izsaucēja norādes, inspektoriem pēc īsa brīža izdevies iepriekš jau piefiksēto automobili panākt. Tā šoferis, ieraugot bākugunis un dzirdot policistu aicinājumus, uz mirkli pat samazinājis ātrumu. Spītējot spēcīgajam lietum, “Mazda” stūrētājs spiedis gāzi grīdā, un likumsargi sapratuši, ka bez papildspēku palīdzības šo automobili būs grūti vai pat neiespējami apturēt. Lai arī bēdzējs, traucoties pa Granīta ielu, vairākkārt “balansējis” uz naža asmens, policijas auto tomēr izdevies noturēties līdzi. Kā beidzās pakaļdzīšanās, skatieties raidījuma "Degpunktā" sižetā: https://skaties.lv/degpunkta/degpunkta-satiksme/nonesa-laternu-stabus-un-sasita-policijas-auto-spraiga-pakaldzisanas-beidzas-ar-pamatigu-avariju/

Informācija sagatavota izmantojot raidījuma "Degpunktā" materiālus

(05.11.2019.)

 

Aiztur autovadītāju, kurš braucis bez autovadītāja apliecības un auto tehniskās apskates

Ulbrokā, nakts laikā Pašvaldības policijas patruļa pamanīja automašīnu, kas pārvietojās nepārliecinoši. Automašīna tika apturēta, lai veiktu pārbaudi un konstatēts, ka vadītājam nav autovadītāja apliecības, kā arī automašīnai nav veikta tehniskā apskate. Pasažieru vidū atradās arī nepilngadīga persona, kura, ierodoties vecākiem, tika nogādāta mājās, bet automašīnas vadītājs tika nodots Valsts policijas Ceļu policijas darbinieku ziņā.

Informācija sagatavota pēc Stopiņu novada pašvaldības policijas sniegtās informācijas
(04.11.2019.)

 

Pašvaldības policija atrod un nodod patversmei Dreiliņos pie koka piesietu suni

Brīvdienā, Stopiņu novada pašvaldības policistiem patrulējot Dreiliņu ciemā mežā malā, tika pamanīts liela auguma suns, kas ar metāla ķēdi bija piesiets pie koka. Vietā, kurā atradās piesietais suns bija nomīdīta zāle, tas vedināja domāt, ka suns šeit atrodas jau ilgāku laiku un sunim tuvumā neatradās arī ne ūdens, ne ēdiens. Visas pazīmes liecināja, ka suns šeit piesiets ar nodomu pamest, tāpēc pašvaldības policijas darbinieki sazinājās ar pansiju “Ulubele”, kas dzīvnieku nogādāja patversmē.

Ja atpazīstat attēlā redzamo suni un jums ir zināma jebkāda informācija par pamestā dzīvnieka saimnieku, lūdzam sazināties ar Stopiņu novada pašvaldības policiju par tālruni 67910901 vai rakstot uz e-pastu: policija@stopini.lv , lai veiktu likumdošanā noteiktās darbības par dzīvnieka pamešanu.

(02.10.2019.)

 

Stopiņu novada Pašvaldības policijas darbinieki atrod bezvēsts pazudušu personu

Stopiņu novada Pašvaldības policijas darbinieki darba dienas vakarā Ulbrokā veica patrulēšanu un pamanīja jaunieti, kura bija nonākusi problemātiskā situācijā. Pašvaldības policijas darbinieki veica pārrunas ar jaunieti un personas datu pārbaudi, kā rezultātā noskaidrojās, ka jauniete jau no šā gada marta mēneša atrodas bezvēsts pazudušu personu meklēšanā. Jauniete nodota Valsts policijas darbinieku pārziņā.

Sagatavotos no pašvaldības policijas sniegtās informācijas
(16.09.2019.)

Aizturēts vadītājs, kurš vadījis transportlīdzekli bez derīgas autovadītāja apliecības

Dienas laikā patrulējot, Ulbrokā pamanīts transportlīdzeklis, kas jau iepriekš bija nonācis Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieku redzeslokā, saistībā ar dažādiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Apturot transportlīdzekli un pārbaudot vadītāja personību apstiprinājās policistu aizdomas, ka vadītājs atkārtoti sēdies pie stūres bez derīgas autovadītāja vadītāja apliecības. Transportlīdzekļa vadītājs tika aizturēts un nodots Valsts policijas darbiniekiem tālākas lietvedības nodrošināšanai.

Sagatavots no pašvaldības policijas sniegtās informācijas

(22.08.2019.)

 

Aiztur personas narkotisko vielu reibumā

13. augusta vakarā Ulbrokā, Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki,  izmantojot publiskās videonovērošanas sistēmu, pamanīja divas personas, kuras smēķē autobusu galapunkta pieturvietā. Policijas darbinieku īpašu uzmanību pievērsa apstāklis, ka abas personas smēķēja vienu iepriekš rūpīgi sagatavotu cigareti, tādējādi radot aizdomas, ka tiek lietotas narkotiskās vielas. Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki nekavējoties ieradās notikuma vietā, un aizturēja abus vīriešus. Uz aizdomu pamata par neatļautu vielu lietošanu, personas tika pārbaudītas un pie abiem vīriešiem tika atrasti nelieli iepakojumi, kuros iekšā atradās kaltēts augu izcelsmes maisījums. Sarunas gaitā vīrieši apstiprināja, ka tās ir narkotiskās vielas. Abas personas tika aizturētas un nodotas Valsts policijas darbiniekiem tālāku procesuālu darbību veikšanai.

Sagatavots no pašvaldības policijas sniegtās informācijas.
(15.08.2019.)

Pēc pakaļdzīšanās aiztur dzērājšoferi

Nedēļas sākuma tika saņemta informācija no Upeslejām, ka stāvlaukumā pie autobusa pieturas atrodas automašīna, kuras vadītājs ir acīm redzamā alkohola reibumā un vēlas ar transportlīdzekli uzsākt braukšanu. Kamēr  izsaucējs runāja ar policijas darbiniekiem, automašīnas vadītājs uzsāka braukšanu, gandrīz uzbraucot virsū ne tikai informācijas sniedzējam, bet arī pieturvietā stāvošam autobusam. Nekavējoties uz notikuma vietu devās Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki, kuri pāris minūšu laikā ieradās notikuma vietā un pamanīja iepriekšminēto automašīnu. Neskatoties uz to, ka izmantojot speciālos gaismas un skaņas signālus, vairākkārtīgi tika doti rīkojumi transportlīdzekļa vadītājam apturēt automašīnu, vadītājs uzsāka bēgšanu. Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki uzsāka pakaļdzīšanos bēgošajam transportlīdzeklim, kurš sākotnēji bēga no Upeslejām Līču virzienā, bet vēlāk nogriezās uz apvedceļa Salaspils virzienā, pēc tam turpinot ceļu pa Tīnūžu-Kokneses apvedceļu. Neskatoties uz operatīvi sarežģītu situāciju, Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieki kopā ar Valsts policijas Ceļu policijas darbiniekiem auto vadītāju apturēja Ķeguma novada, Rembates pagastā. Pēc pārkāpēja aizturēšanas noskaidrots, ka vadītājs sēdies pie automašīnas stūres vairāk kā 3 promiļu reibumā. Video pieejams ŠEIT

Sagatavots no pašvaldības policijas sniegtās informācijas
(08.08.2019.)

Aizturēti divi transportlīdzekļa vadītāji, kas pie stūres sēdušies alkohola reibumā

Nedēļas nogalē Stopiņu novadā aizturēti divi transportlīdzekļa vadītāji, kas pie stūres sēdušies alkohola reibumā. Viens no transportlīdzekļa vadītājiem tika pamanīts Stopiņu novada videonovērošanas kamerās, jo uzmanību pievērsa fakts, ka transportlīdzeklis tiek vadīts nepārliecinoši. Policijas ekipāžai tuvojoties transportlīdzeklim, tā vadītājs veica strauju manevru, mēģinot pazust no redzesloka, bet neskatoties uz to, ja pēc īsa brīža tika apturēts Ulbrokā. Vadītāja datu pārbaudes laikā konstatēts ne vien tas, ka vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā, bet arī tas, ka vadītājam nav vadītāja apliecības. 
Otru vadītāju Stopiņu novada pašvaldības policija noķēra pateicoties Vālodžu ciemata iedzīvotājiem, kas ziņoja, ka pa ciemu pārvietojas transportlīdzeklis, kura vadītājs, iespējams, ir reibuma stāvoklī. Stopiņu novada policijas ekipāžai apsekojot Vālodzes, ātri tika atrasts meklētais transportlīdzeklis, kuru apturot tika konstatēts, ka tā vadītājs pie stūres ir sēdies alkohola reibumā ne pirmo reizi.
Abas personas nodotas Valsts policijas Ceļu policijai tālākais lietvedības nodrošināšanai.

Sagatavots no Pašvaldības policijas sniegtās informācijas.

(22.07.2019.)

 

Par alkoholisko dzērienu lietošanu publiskā vietā personas sauktas pie administratīvas atbildības 

11. jūlijā, izmantojot Stopiņu novada publiskās videonovērošanas iespējas, Upeslejās pamanītas trīs personas, kuras autobusa pieturā lietoja alkoholiskos dzērienus. Informācija nekavējoties nodota pašvaldības policijas operatīvai grupai, kura,  ierodoties notikuma vietā, pamanīja trīs aprakstam atbilstošas personas. Personām izskaidrots ierašanās iemesls un tās tika iepazīstinātas ar administratīvā pārkāpuma būtību un atbildību. Divas personas tika sauktas pie administratīvās atbildības pēc LAPK 171.panta. 

Sagatavots no pašvaldības policijas sniegtās informācijas
(12.07.2019.)

 

Jūnija notikumu apkopojums

Aizturēts dzērājšoferis

Jūlija sākumā, darba dienas vakarā, patrulējot apdzīvotas vietas Vālodzes apkaimē, tika pamanīts transportlīdzeklis BMW, kurš tika vadīts nepārliecinoši. Jāpiemin, ka jau minētais transporta līdzeklis jau iepriekš bija nonācis Stopiņu novada pašvaldības policijas redzeslokā saistībā ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Pašvaldības policijas darbinieki minētajam BMW vadītājam deva rīkojumu apstāties, bet transportlīdzekļa vadītājs nepakļāvās un uzsāka bēgšanu. Pēc īsa brīža BMW tika panākts un vadītājs aizturēts. Sarunu laikā ar vadītāju, tas nevarēja izskaidrot kādēļ nav apstājies un uzsācis bēgt, bet tika konstatēts, ka no vadītāja sajūtama alkoholam raksturīgā smaka. Uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policijas Ceļu policija, kura konstatēja, ka vadītājs pie stūres sēdies 3.10 promiļu reibumā.

Sagatavots no Pašvaldības policijas sniegtās informācijas.
(09.07.2019.)

 

Aizturēta meklēšanā esoša persona

Tika saņemta informācija, ka Ulbrokā, netālu no Ulbrokas ezera pie transportlīdzekļa VW Golf atrodas trīs aizdomīgas personas, kuras savstarpēji aktīvi konfliktē. Pašvaldības policijas ekipāža, Ierodoties notikuma vietā, pamanīja aprakstam atbilstošas personas. Komunikācijā ar policijas darbiniekiem, personas uzvedās satraukti, un to izskats radīja pamatotas aizdomas, ka personas ir narkotisko vielu reibumā.  Veicot personu datu pārbaudi noskaidrots, ka viena no personām atrodas Valsts policijas meklēšanā. Visas personas tika aizturētas un nogādātas Valsts policijas darbiniekiem, lai varētu nodrošināt lietvedību par narkotisko vielu lietošanu.

Sagatavots pēc Pašvaldības policijas sniegtās informācijas
(03.07.2019.)

 

Pašvaldības policijas darbinieki palīdz nokļūt mājās vīrietim ar īpašām vajadzībām

Nakts laikā tika saņemta informācija no Rīgas pašvaldības policijas, ka nepieciešama Stopiņu novada pašvaldības policijas darbinieku palīdzība, lai nogādātu uz mājām Ropažu novadā kādu kungu ratiņkrēslā, kurš nokavējis pēdējo transportu mājup un vairs nevar tikt prom no Rīgas. Ņemot vērā, ka vīrieti tā invaliditātes un cienījamā vecuma dēļ nevarēja nogādāt diennakts patversmē, sadarbojoties Rīgas, Stopiņu un Ropažu novada pašvaldības policijai, kungs tika veiksmīgi nogādāts savā dzīvesvietā.

Jānis Feldmanis
Stopiņu novada pašvaldības policijas vecākais inspektors
(10.06.2019.)

Maija notikumu apskats

Īsi pēc pusnakts, patrulējot uz P4 autoceļa, pašvaldības policijas darbinieki, braucot no Ulbrokas uz Dreiliņiem, pamanīja baltu transportlīdzekli Hyundai, kurš tika vadīts nepārliecinoši un radīja iespaidu, ka tā vadītājs ir alkohola reibumā. Apturot transportlīdzekli acumirklī tika konstatēts, ka tā vadītājs ir alkohola reibumā. Vien īsu brīdi vēlāk policijas darbinieki noskaidroja, ka šoferis ir ne tikai vadījis mašīnu bez vadītāja apliecības, bet arī to, ka vadītājs ir Valsts policijas meklēšanā par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu. Pēc vadītāja operatīvas aizturēšanas, policijas darbinieki vēlējās precīzāk noskaidrot papildus apstākļus no mašīnā braukušā blakussēdētāja. Uzsākot ar viņu sarunu, blakussēdētājs bieži sapinās sniegtajās atbildēs un radīja policijas darbiniekos aizdomas. Pēc brīža, atverot mašīnas “cimdu nodalījumu”, policijas darbinieku skatam pavērās šaujamierocis. Aizturot blakussēdētāju, vīrietis atzina, ka pie viņa ir arī narkotiskās vielas. Abas personas nodotas Valsts policijas darbiniekiem tālāku procesuālu darbību veikšanai.

Dienas laikā Ulbrokā, kādā kāpņutelpā netālu no 51.autobusa galapunkta, aptuveni desmit gadus vecam zēnam vairāki jaunieši no rokām izrāva skrejriteni un aizskrējuši līdz 51.autobusam, lai dotos Rīgas virzienā. Zēna vecākiem ātri reaģējot un ar mašīnu sekojot šim autobusam, notika saziņa ar policijas darbiniekiem, kuri vainīgās personas operatīvi notvēra vien pāris pieturas ārpus Stopiņu novada. Cietušais zēns ar saviem vecākiem ieradās notikuma vietā un ne tikai atpazina savus pāridarītājus, bet arī norādīja uz savu skrejriteni. Vainīgās personas nenoliedza savu vainu notikušajā. Pēc personas datu pārbaudes konstatēts, ka jaunieši, kas bija veikuši laupīšanu arī bija nepilngadīgi, bet ar cietušo savstarpēji nav bijuši pazīstami. Tālāku procesuālu darbību nodrošināšanai, notikumā iesaistītās personas nogādātas Valsts policijā.

Tika saņemta informācija no veikala “Lats”, Ulbrokā, apsarga, ka divas personas no veikala "Lats" tirdzniecības telpām ir nozaguši divas pudeles alkohola un apsardzes darbinieki seko abiem zagļiem, pa pēdām. Policijas darbiniekiem ierodoties norādītā vietā pie Ulbrokas rotācijas apļa, apsardzes darbinieks, norādīja uz vīrieti un sievieti, kuri izdarījuši zādzības. Abas personas ieraugot policijas darbiniekus sāka bēgt meža masīva virzienā un bēgot no somām sāka mest ārā dažādas zagtās preces – kafijas iepakojumus un alkoholiskā dzēriena pudeles. Neskatoties uz to, ka abas personas bēgot sāka skriet katra savā virzienā, policijas darbiniekiem pāris km garumā sekojot abām personām tika panāktas un aizturētas, un ar veikalā nozagto preci personas nogādātas Stopiņu novada pašvaldības policijā. Noskaidrojot lietas apstākļus, tika konstatēts, ka preces ir nozagtas ne tikai Ulbrokas veikalā “Lats”, bet arī veikalā “Tops”. Iespējams, nolūkā izvairīties no atbildības par padarīto, sieviete, kas veica zādzību sāka sūdzēties par savu veselību. Pēc īsa brīža Stopiņu novada pašvaldības policijā ierodoties Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādei un apskatot sievieti nekādas veselības problēmas netika konstatētas un tika pieņemts lēmums, ka persona nav jānogādā ārstniecības iestādē. Pēc Valsts policijas darbinieku lūguma, sniegta palīdzība aizturēto personu nogādāšanā uz Salaspils Valsts policijas iecirkni, tālāku apstākļu noskaidrošanai.

Sagatavots pēc pašvaldības policijas sniegtās informācijas

 

Aprīlī pašvaldības policijas darbinieki reaģēja uz 166 notikumiem. 

 • Sastādīti 45 administratīvā pārkāpuma protokoli.
 • Par transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošanu sastādīts 1 administratīvā pārkāpuma protokols-lēmums.
 • Izskatīti 6 fizisku un juridisku personu iesniegumi.
 • Uz diennakts patversmi Rīgā nogādātas 23 personas alkohola reibumā un bez noteiktas dzīvesvietas.
 • Aizturētas un nodotas Valsts policijai 2 meklēšanā esošas personas.

Martā pašvaldības policijas darbinieki reaģēja uz 182 notikumiem. 

 • Sastādīti 14 administratīvā pārkāpuma protokoli.
 • Par transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošanu sastādīti 7 administratīvo pārkāpumu protokoli-lēmumi.
 • Izskatīti 4 fizisku un juridisku personu iesniegumi.
 • Uz diennakts patversmi Rīgā nogādātas 13 personas alkohola reibumā un bez noteiktas dzīvesvietas.
 • Aizturēts un nodots Valsts policijas Ceļu policijai  1 autovadītājs, kas savu spēkratu vadīja alkohola reibumā.
 • Izņemti no ģimenēm un nogādāti drošā vidē 2 bērni.

Februārī pašvaldības policijas darbinieki reaģēja uz 169 notikumiem. 

 • Sastādīti 17 administratīvā pārkāpuma protokoli.
 • Par transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošanu sastādīti 2 administratīvo pārkāpumu protokoli-lēmumi.
 • Izskatīti 5 fizisku un juridisku personu iesniegumi.
 • Uz diennakts patversmi Rīgā nogādātas 10 personas alkohola reibumā un bez noteiktas dzīvesvietas.
 • Aizturēts un nodots Valsts policijas Ceļu policijai  1 autovadītājs, kas savu spēkratu vadīja alkohola reibumā.

Janvārī pašvaldības policijas darbinieki reaģēja uz 158 notikumiem.

 • Uzrakstīti 22 administratīvā pārkāpuma protokoli.
 • Par transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošanu uzrakstīti divi administratīvo pārkāpumu protokoli-lēmumi.
 • Izskatīti trīs fizisku un juridisku personu iesniegumi.
 • Uz diennakts patversmi Rīgā nogādātas 11 personas alkohola reibumā un bez noteiktas dzīvesvietas.
 • Aizturēts un nodots Valsts policijas Ceļu policijai viens autovadītājs, kurš savu automašīnu vadīja alkohola reibumā.
 • Aizturēta un nodota Valsts policijai viena meklēšanā esoša persona.

 

PAŠVALDĪBAS POLICIJAS FIKSĒTO NOTIKUMU APSKATS 2018.gadā

PAŠVALDĪBAS POLICIJAS FIKSĒTO NOTIKUMU APSKATS 2017.gadā

PAŠVALDĪBAS POLICIJAS FIKSĒTO NOTIKUMU APSKATS 2016.gadā

PAŠVALDĪBAS POLICIJAS FIKSĒTO NOTIKUMU APSKATS 2015.gadā

PAŠVALDĪBAS POLICIJAS FIKSĒTO NOTIKUMU APSKATS 2014.gadā

 

 

Atpakaļ