Iepazīsti Stopiņu novadu!

 

VELOMARŠRUTS NR.141

Velomaršruta karte mājaslapā: http://stopini.lv/lv/karte       Velomaršruta karte lejuplādei un drukai.

Aicinām iepazīt Stopiņu novadu, dodoties ceļā ar velosipēdu. Maršrutu iespējams sākt un pabeigt vairākās vietās, atkarībā no velobraucēju vēlmēm un iespējām. 
Veicot šo maršrutu, ir  lieliska iespēja izbaudīt lauku un meža ainavas pašā Rīgas pievārtē, apskatīt interesantus dabas objektus, kultūrvēsturiskas piemiņas vietas, viesoties piemājas zoodārzā “Brieži”, iziet aktivitāšu un šķēršļu trasi pie Ulbrokas ezera, atvilkt elpu ezera vai upes malā. 
Sauriešu karjera vietā ir izveidojušies četri ezeri ar nepieradinātas dabas ainavām to krastos un daudzveidīgu putnu ligzdošanas vietām. Šeit ir lieliska vieta atpūtai, pastaigām, putnu vērošanai, vasarā arī peldei un citām ūdens aktivitātēm. 
Mūsu novadā atrodas daudzas vēsturiskas piemiņas vietas, kuras iespējams aplūkot maršruta laikā. Laba vieta, kur piestāt un ieturēt garāku pauzi ir Līgo parks – ozolu un bērzu birzis, rakstu zīmju akmens dārzs, brīvdabas estrāde, rotaļu laukums bērniem.
Dodoties Ropažu virzienā ir iespēja aplūkot vienu no retajiem industriālajiem valsts kultūras pieminekļiem Latvijā – Dzelzceļa tiltu pār Mazās Juglas upi, kas atklāts 1933. gadā. 

Apskates objekti:
1)    Stopiņu novada Robežakmens Dreiliņos
2)    Piemiņas vieta “Barikāde” un  “1905.gada revolucionāriem” 
3)    Ulbrokas ezera aktivitāšu-šķēršļu trase un pludmale
4)    Līgo parks 
5)    Lāčplēša ordeņa kavalieru piemiņas vieta
6)    Piemājas zoo “Brieži”
7)    Sauriešu karjers 
8)    Dzelzceļa tilts pār Mazās Juglas upi 
9)    Piemineklis Zahārijam Stopijam
10)    Baltais krusts

Maršruta garums: ~ 29 km, ja maršrutu sāk un beidz pie Robežakmens, Dreiliņos. 
Sākuma un beigu punkts: Robežakmens Dreiliņos. Maršrutu iespējams sākt un pabeigt jebkurā vietā, atkarībā no velobraucēju vēlmēm un iespējām.
Ceļa segums: asfalts, grants, meža taka (kvalitāte atkarīga no laika apstākļiem un ceļu uzturēšanas intensitātes).
Grūtības pakāpe: Vidējs.
Ieteicamais braukšanas laiks: maijs – oktobris.
Der zināt! Īpaša drošība jāievēro uz valsts autoceļiem ceļiem, kur ir intensīva satiksme, apļveida krustojumos.
Velomaršruta posmā esošās ēdināšanas iestādes: kafejnīca “PIE KAMĪNA”, Institūta iela 1a, Ulbrokas, Stopiņu novads, tālr.67910980; kafejnīca “JĀNĪTIS-AMERIKĀŅU PICA”, Smaidu iela 2, Dreiliņi, Stopiņu novads, tālr.25961042; restorāns “BAKU”, tradicionāli Azerbaidžānas ēdieni , "Teidas",  Dreiliņi, Stopiņu novads, tālr.67538028, 26619861.

Atpakaļ