Izziņa un tradīcijas

 

SIA „Getliņi EKO”

Getliņi EKO ir moderns, tehnoloģisks un videi draudzīgs sadzīves atkritumu poligons. Mēs veidojam un nodrošinām darbības virzienus, kas savstarpēji mijiedarbojas un papildina viens otru efektivitātē, pašpietiekamībā un ilgtspējā. 

Mēs apsaimniekojam un pārstrādājam sadzīves atkritumus, ražojam ekoloģiski atjaunojamu enerģiju, piedalāmies vides apsaimniekošanā un audzējam dārzeņus.  
“Getliņi EKO” piedāvā radošās darbnīcas, mācību stundas  un ekskursijas grupām latviešu, krievu un angļu valodās. Ekskursijas laikā var iepazīties ar atkritumu ceļu – no atkritumiem līdz enerģijai. Apmeklētāji priecājas par iespēju apmeklēt siltumnīcas, un uzzināt vairāk par tomātu un gurķu audzēšanu ar bioloģiskām metodēm.  

Getlini EKO invite to participate in landfill tours, during which you can spend less than 2 hours with us and discover the underlying principles of "green thinking", eco-friendly economic management and the sustainable development policy of Getliņi EKO.

Adrese: Kaudzīšu iela 57, Rumbula, Stopiņu novads
tālr. 28691750,
www.getlini.lv

Lat:56.8848 Lon:24.2599

 

Piemājas zoo "Brieži"

Lieliska vieta atpūtai kopā ar  ģimeni un draugiem! Piemājas zoo dzīvo daudzi dekoratīvie putni, tītari, pīles, fazāni, pāvi, starp tiem dzīvo jūrascūciņas un truši. No četrkājainajiem draugiem te var sastapt Holandes pundurkaziņas, Haidšnukes aitas, Šetlandes ponijus, ēzeļu ģimeni, vāveres. Šeit dzīvo senākais briedis pasaulē - Munžaks. Piedāvājam atpūtu piknika vietās un bērnu rotaļu laukumos, šūpoles, bērnu rotaļu namiņi un smilšukastes. Sestdienās un svētdienās ir iespēja pavizināties ponija vai ēzelīša mugurā. Zoodārza dzīvniekus iespējams ne tikai apskatīt un paglaudīt, bet arī pabarot ar saimniecībā nopērkamu barību.

Mini zoo "Briezi" is ag reat place for families, friends, children. Various decorative birds, animals, deer. Picnic areas, playgrounds, pony or donkey rides are available.

Adrese: Vālodzes, Stopiņu novads
Tālr. 22005519, zbriezi@gmail.com
www.zbriezi.lv
https://www.facebook.com/zoobriezi/   

Lat:56.9201 Lon:24.3361

 

"Krīvu" klēts, senlietu kolekcija, līdzdarbošanās

„Krīvu klēts” muzejs  uzņem tūristu grupas  gan lielas, gan arī  mazas.  Krīvu sēta ir jauka  Kāzu pieturvieta, kur jaunais pāris kopā ar vedējiem un viesiem var pavadīt dažas stundas tradicionālos Latviešu lauku sētai raksturīgos darbiņos. „Krīvu” lauku sētā pāris stundas var pavadīt svaigā gaisā, baudot sakopto lauku sētas vidi ar senatnīgo klēti, amatnieka darbnīcu un smēdi.  Sirsnīgie saimnieki  labprāt pastāsta par pagātnes notikumiem un mājas likteni starp diviem Pasaules kariem, padomju laiku un arī neatkarības gadiem. Jau 5.gadu “Krīvu” mājās   notiek Muzeju naktis. Apmeklētājiem ir iespēja iepriekš pasūtīt gardo “Cira kāta” zupu, kafiju, tēju, kūku   un atspirdzinošos  dzērienus. Apmeklētājus uzņem sezonāli – no maija līdz oktobrim. 

"Krīvu" farmstead offers a tour of the antiques collection, a barn, a blacksmith's and craftsman's workshop, tasting "cira stem" soup and traditional apple bread, horseback riding. Wedding stop for newlyweds.

“KRĪVI", Riekstu iela, Ulbroka, Stopiņu novads
Pieteikšanās pa tālr. 29464547, 29287521, e-pasts krivukletsmuzejs@inbox.lv http://krivuklets.simplesite.com/
Lat:56.9316, Lon:24.2972

 

 

"VARDĪTES", privātkolekcija

Privātkolekcijā apskatāmi aptuveni 2000 dažādi izstrādājumi un priekšmeti – vardītes dažādos materiālos un tehnikās. Kolekcija tapusi 15 gadu laikā, daži priekšmeti saglabājušies no saimnieces bērnības. 

Pieteikšanās ekskursijai: tālr.26518213, Sarma Zarčinska. Kolekcijas apskate saimnieces vadībā.

In this privat collection there are about 2000 different objects – frogs, made in different materials and techniques. The collection was created about in 15 and more years.

Adrese: Apiņu iela 6, Vālodzes, Stopiņu novads.
Lat:56.9319 Lon:24.3026

Atpakaļ