Tūrisma informācija

 

Stopiņu novads atrodas Latvijas centrālajā daļā, robežojas ar galvaspilsētu Rīgu un tiek dēvēts par Pierīgas pašvaldību. Stopiņu novada centrs ir Ulbroka, kopā novadā ir 9 ciemi, bet novada robežas, raugoties no putna lidojuma - veido bruņurupuča tēlu, kas ir mūsu novada simbols.

Esam zaļš novads – lielu daļu teritorijas klāj meži un pļavas. Cauri novadam tek vairākas upes – Mazā Jugla, Piķurga, Ķivuļurga un Dauguļupīte. Iecienīts atpūtai ir Ulbrokas ezers un tā apkārtne – sakoptās ezermalas takas, sporta laukumi, šķēršlu trase un skeitparks. Par iecienītu atpūtas un pastaigu vietu veidojas Sauriešu karjera ūdenskrātuve. Viens no ievērojamākajiem kultūrvēsturiskā mantojuma objektiem mūsu novadā ir Līgo parks, kurā izvietotas akmens skulptūras ar latvju rakstu zīmēm. Mūsu novadā viesi var jauki pavadīt laiku mini zoo "Brieži", ekosaimniekošanu iepazīt SIA "Getliņi EKO", izmēģināt senās prasmes un tradīcijas "Krīvu" sētā.

 

Informācijai:
Stopiņu novada dome
Adrese: Institūta iela 1a, Ulbroka, Stopiņu novads, LV-2130. Tālr.: 67910518 Fakss: 67910532, E-pasts: novada.dome@stopini.lv Darba laiks.
www.stopini.lv  
Twitter:  @Stopini_Latvia

https://www.facebook.com/stopinunovadapasvaldiba/
https://www.instagram.com/stopinu_novads/

Tūrisma objektu, velomaršrutu un novada KARTE: http://stopini.lv/lv/karte

KULTŪRAS PASĀKUMI STOPIŅU NOVADĀ

VELO-FOTO ORIENTĒŠANĀS SERIĀLS "APCEĻO KAIMIŅUS 2019"

 

APSKATES OBJEKTI (kultūrvēsture, piemiņas vietas)
Dzelzceļa tilts pār Mazās Juglas upi (Valsts kultūras piemineklis), Guļbūves kapliča Ulbrokas Meža kapos (Valsts kultūras piemineklis), Piemineklis ārstam, astrologam Zaharijam Stopijam, Piemineklis 1905.gada revolucionāriem , Piemiņas vieta "Krievijas impērisma upuriem 1941" Baltais krusts, Piemiņas vieta komunistiskā režīma represijās cietušajiem "Okupācijas upuriem 1940-1991", Piemiņas vieta „Barikāde” izveidota 1991.gada janvāra barikāžu notikumu atcerei, Piemiņas akmens Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem.

DABAS VĒRTĪBAS
Līgo parks, dižkoki

ATPŪTAS VIETAS, IZKLAIDE, AKTĪVĀ ATPŪTA
Ulbrokas ezers un aktivitāšu trase; Saules piestātne; "Sidrabozoli"; Sauriešu karjers

IZZIŅA UN TRADĪCIJAS
"Krīvu" klēts, privātais muzejs, kolekcija; "VARDĪTES", varžu priekšmetu privātkolekcija

VELOMARŠRUTS - "AR VELO PA STOPIŅU NOVADU!"

Ēdināšana

Naktsmītnes

Viesu nami, pirtis

Ūdenstūrisms

 

Kaimiņu novadi - Daugavas lejteces tūrisma reģions: http://daugava.travel/ Seko arī Facebook: https://www.facebook.com/Daugava.travel/ 

1. MAIJĀ PAVASARA LAIVU BRAUCIENS PA MAZO JUGLU

Akcija - APCEĻO DAUGAVAS LEJTECI!, 2016  No 2016. gada 1.maija līdz pat 3.oktobrim norisinājās Daugavas lejteces tūrisma reģiona apceļošanas akcija, kuras noslēgumā dalībnieki laimēja dažādas balvas un galveno balvu - lidojumu gaisa balonā 2 personām. 

APCEĻO DAUGAVAS LEJTECI UN LAIMĒ ENERĢĒTISKO PIRTS RITUĀLU! 2017.

DAUGAVAS LEJTECES VELOSERIĀLS 2018

 

Atpakaļ