NVO MĀRA

 

Daudzbērnu ģimeņu biedrība ”Māra”

Stopiņu novadā darbojas ģimeņu biedrība "Māra". Biedrības darbības mērķis ir ģimeņu ar bērniem interešu aizsardzība un ģimenes vērtību popularizēšana sabiedrībā.

Kontakti:
Adrese: Institūta iela 14, Ulbroka, Stopiņu novads, LV-2130
Vadītāja Inta Gruzdule-Borovaja
tālr: 29215558

 

Jau 27 gadus Stopiņu novadā darbojas daudzbērnu ģimeņu biedrība ''Māra''

2020.gada 15.oktobrī Daudzbērnu ģimeņu biedrība “Māra” atzīmēja savu 27–to pastāvēšanas Dzimšanas dienu, pulcējoties uz sapulci pie tējas tases un kūkas. 

17. oktobra rīts Stopiņu novada DĢB “Māra” biedru ģimenēs sākās ar nelielu satraukuma sajūtu sirdī un domās, jo bija jādodas uz pasākumu “Lielo ģimeņu saiets 2020” Mežaparkā, piedzīvojumu parkā “Meža kaķis”. Ievērojot visus drošības pasākumus, un pēc nopietnas instruktāžas rāpšanās un kāpšana kokos varēja sākties. Drosmīgi bija visi. Mazajiem bija iespēja uzrāpties vienu metru virs zemes, jo uzmundrinājuma vārdus saņēma no vecākiem, kas bija līdzās ik uz soļa, bet lielākie pasākuma apmeklētāji kāpa augstāk, prata sevi pieāķēt un noāķēt, lai tiktu tālāk divu, četru un pat 10 metru augstumā, izvēloties trases ar dažādām grūtības pakāpēm. Izbaudot brīvo nobraucienu, trases beigās pieāķējās ar speciālu skrituli pa trosi un laidās virs vecāku galvām, kas domās spēlēja “sapņu” ķērājus.

Apvienības biedrības ģimenes no Liepājas, Vecumniekiem, Stopiņiem un Rīgas pulcējās kopbildei un vēlāk piedalījās diskusijā, uzklausot informāciju par daudzbērnu ģimeņu aktuāliem jautājumiem valstī un to risināšanas iespējām.

Inta Gruzdule-Borovaja
DĢB “Māra” vadītāja

(27.10.2020.)

 

Svētki par stiprām ģimenēm!

Skaista pavasarīga tradīcija, 15. maijā – Starptautiskajā ģimenes dienā,  ģimeniskus svētkus svinēt aicināja Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrība “Māra”, būt kopā ģimenēm ar bērniem, šoreiz Līču ciematā! 

Sagaidot daudzās ģimenes šajā pasākumā, arī mēs pieturējāmies pie tradīcijām – bērniem piepūšamās atrakcijas, ziepju burbuļi, veiklības spēles un atrakcijas, ģimenēm kopā radošās darbnīcas, kur varēja pagatavot ziedu dekoru, pļavu ziedu atspiedumu glezniņas. un foto rāmīšus, kur iekārtot ģimenes foto galeriju. 

Ģimenes kopīgā fotografēšanās ar lielo pieneņpūku “ iemūžinot” šo skaisto dienu un varbūt tieši šo foto ielikt foto rāmītī, kuru varēja pagatavot no bērzu kociņiem. Arī šoreiz visi priecājās, slavēja uz ugunskura vārīto zupu – ēda gan lieli, gan mazi! 

Pasākuma noslēgumā ikviens, kurš  bija čakli darbojās visos radošajos punktos, varēja piedalīties izlozē, kur četri laimīgie tika pie bumbām, kas vasarai sākoties noteikti noderēs aktīvajām nodarbēm. Vakars noslēdzās ar lielo kopbildi!

Šie mazie “nieciņi” patiesībā ir lielas vērtības, kas paliek atmiņā un stiprina ikvienu ģimeni! Paldies par atbalstu Stopiņu novada domei, mūsu Jauniešu domei, ikvienam no biedrības “Māra”, kas aktīvi iesaistījās svētku pēcpusdienas rīkošanā! 

Fotogalerija: Ģimeņu diena 2019

 

Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrības “ Māra” valdes locekle Anda Višķere
(31.05.2019.)

 

 

Ģimeniskie svētki pavasarī!

Sagaidīts košākais pavasara mēnesis ar baltām ziedu kupenām ievu zaros, pirmajām zeltainajām pienenēm, silto saules gaismu, putnu skanīgajām dziesmām un zilajām debesīm. Viss tik spēcīgs un īsts! Un šajā pilnbriedā svinēsim skaistus ģimeniskus svētkus – Mātes dienu 12. maijā un Ģimenes dienu 15. maijā. Šie svētki liek mums brīdi aizdomāties par patiesām vērtībām – ģimeni, kā pašu svarīgāko pamatu ikviena cilvēka dzīvē.

Jācer, ka 12. maija rīts ikvienu māmiņu pamodinās jautras bērnu čalas, kafijas smarža un ievziedu pušķis vāzē. Vai varbūt tā būs jaukākā telefonsaruna saklausot mammas mīļo balsi? Tas ātrais dzīves skrējiens, lai liek mums nedaudz piebremzēt un pabūt visiem kopā ar saviem mīļajiem, tuvajiem. Lai kopā būšana mums dod spēku un atbalstu dažādās dzīves situācijās.

Un pabūt kopā, 15. maijā dienas centra Līči pagalmā, aicina Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrība “Māra”, lai svinētu, atpūstos un baudītu šos jaukos ģimeniskos svētkus, jo īpaši šajā dienā daudz prieka sagādāsim bērniem. Svētku programmā būs piepūšamās atrakcijas, radošās darbnīcas, jau par tradīciju kļuvusi – uz ugunskura gatavota zupa un citas dažādas spēles.

Biedrības “Māra”  vārdā vēlamies pateikties novadniekiem, stiprai un sirsnīgai ģimenei – Līgai un Arnim Vērzemniekiem par brīnišķīgo iespēju apmeklēt Dailes teātra izrādi “Niķa un Riķa stiķi” 12 ģimenēm ar bērniem, kopumā 35 teātra apmeklētāji. Arī šī sadarbība nu jau kļuvusi par tradīciju, jo šādu iespēju – daudzbērnu ģimenēm apmeklēt kultūras pasākumu kopā visai ģimenei, Vērzemnieku ģimene dāvā mūsu biedrībai jau trešo gadu.

Lai piepildīti svētki visām mūsu novada ģimenēm šajā skaistajā pavasara mēnesī! Vēl Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrība “Māra” un uz tikšanos 15. maijā Līčos!

Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrības “ Māra” valdes locekle Anda Višķere
30.04.2019.)

 

25 gadu Jubilejas salidojums Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrībai ''Māra'' Upeslejās

3.- 4. augustā daudzbērnu ģimeņu biedrība “Māra” savā 25. jubilejas gadā rīkoja salidojumu ģimenēm ar bērniem, sagaidot ciemos ģimenes no citām Latvijas ģimeņu biedrībām, kas apvienojušās Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienībā (LDĢBA). Sagaidījām ciemiņus no Kuldīgas, Salaspils, Rīgas, Vecumniekiem. 

Kā jau īstos salidojumos, īpaši sirsnīga bija atkalredzēšanās, tikšanās ar bijušajiem biedrības “Māra” biedriem, kuri darbojās biedrībā jau no pirmsākumiem. Skaisti ir  redzēt tos bērnus, kuri pirms gadiem devās līdzi saviem vecākiem biedrības pasākumos, tagad ir izauguši un izveidojuši savas ģimenes, kuras jau ir bagātas ar bērniem!

Laiks mūs visus lutināja ar patīkamu novakari piektdienas vakarā, lai kopīgi iedegtu ģimenes ugunskuru, ietu rotaļās, baudītu āra kino, kopīga fotografēšanās izveidojot Latvijas simtgades logo. Pēc filmas skatīšanās visi kopīgi devāmies nakts pārgājienā uz Dzelzceļa tiltu pār Mazo Juglu, kas ir mūsu novada kultūrvēsturiskais piemineklis. Bija patīkami, ka desmitgadīgais Artūrs F. bija tik zinošs gids, lai izrādītu skaisto taku gar Mazo Juglu, lai tumsā mēs visi veiksmīgi varētu nokļūt līdz tiltam un atpakaļ jau tuvu pusnaktij.

Sestdiena bija sportisku aktivitāšu pilna: tautas bumba, volejbols, ģimeņu stafetes, tāpat bērniem kopā ar vecākiem bija iespēja darboties radošajās darbnīcās. Uz mūsu iedegtā ugunskura gatavojām zupu, lai būtu kā īstā vasaras salidojumā. Pēc tās baudīšanas pateicoties sponsoru  “Rūjienas saldējuma” atbalstam baudījām saldējumu un tik karstā dienā neiztikām bez peldēšanās Mazajā Juglā, kuras ūdens bija ļoti spirdzinošs.  

Vēlamies pateikt lielu paldies mūsu salidojuma atbalstītājiem:  Stopiņu novada domei, SIA MARKO KEA par paletēm, LAIMAS saldumu ražotnei par konfektēm, “Rūjienas saldējumam” par atvēsinošo kārumu īstajā brīdī, “Soop manufaktūrai” par mazajām prezentdāvaniņām.

Biedrība savu 25. dzimšanas dienu sagaidīs 15. oktobrī, tad pie tējas un kliņģera rīkosim “Bilžu vakaru”, lai kopīgi skatītos foto no šī karstā salidojuma un daudziem citiem pasākumiem, kur iesaistās, piedalās un organizē mūsu biedrība “Māra”. Uz tikšanos!

Šajā Goda ģimenes gadā, stiprinot ģimeniskās vērtības, vēlamies aicināt iesaistīties mūsu biedrībā “MĀRA” ikvienu ģimeni ar bērniem, daudzbērnu ģimenes, rodot jaunas idejas kopīgām aktivitātēm. 

Stopiņu novada daudzbēŗnu ģimeņu biedrības “Māra” 
valdes locekle Anda Višķere

(27.08.2018.)

 

Pavasarīgā Ģimenes diena!

Šogad Starptautisko ģimenes dienu 15. maijā, Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrība “Māra” aicināja svinēt Līču ciematā. Šie svētki  patiesi skaisti izvērtās tāpēc, ka Līču dienas centra laukumā uz ģimeniskām izdarībām atnāca daudzas novada ģimenes kopā ar bērniem. 

Likās jau, ka laika apstākļi mums varētu drusciņ patraucēt svētkus, bet mums visiem tiešām paveicās un svētkos bērni varēja priecāties lielajās un mazajās piepūšamajās atrakcijās, izspēlēt Mini golfa turnīru, īpaši meitenes sajūsmināja hennas zīmējumi, kuri pacietīgi tika zīmēti uz rokām.  Biedrības “Māra” mammas šajos svētkos īpaši pacentās, jo uz ugunskura jau no pusdienas laika tika gatavota zupa, ar kuru cienāt ikvienu, kas apmeklēja svētkus. 

Patiess prieks, ka mums ir svētki – Ģimenes diena, kuri vieno ģimenes, jo kopā būšanas laiks ir ļoti nozīmīgs, jo tikai tā ir iespējams saglabāt ģimeniskas pamatvērtības. Paldies Stopiņu novada domei par atbalstu, un paldies visiem, kas apmeklēja pasākumu un priecājās kopā ar mums!

Anda Višķere, biedrības “Māra” vadītāja

Starptautiskās Ģimeņu dienas pasākuma fotogalerija: http://stopini.lv/lv/galerijas/gimenu-diena-stopinu-novada-397

Piepildītais laiks biedrībā “Māra”

Mēdz sacīt, tur es biju laimīgs,
It kā laime būtu telpā:
Bet laime ir laiks – piepildīts laiks!

Šis stāsts iesākas 2016. gada Ziemassvētku gaidīšanas laikā, kad mūs - Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biebrību “Māra”, uzmeklēja kāda ģimene, kura vēlējās atbalstīt daudzbērnu ģimenes. Mūsu kopīgajā tikšanās reizē meklējām to virzienu, kur ieguldot dāvāto guvums būtu kaut kas neaizmirstams, kas veicinātu mūsu kulturālo izaugsmi un paplašinātu redzes loku ikvienam no mums, bet jo īpaši bērniem. 

,,Sapņi piepildās!” – tā par 2017. gada 26. marta Latvijas Nacionālās operas apmeklējumu saka Inta Gruzdule - trīs bērnu māmiņa, jo visai ģimenei būt kopā baleta izrādē “Karlsons lido” ar Jura Karlsona mūziku ir lieliska dāvana un neaizmirstams piedzīvojums! 


 
Šo tik skaisto, bērniem saprotamo dejas un mūzikas valodā, krāšņiem tērpiem, vizuāliem efektiem bagāto izrādi apmeklēja 12 Stopiņu novadā dzīvojošas ģimenes – 22 pieaugušie un 40 bērni.

Daudzbērnu ģimeņu biedrības “Māra” vārdā vēlamies teikt lielu paldies mūsu novadniekiem - Arnim un Līgai Vērzemniekiem, par šo emocionāli piepildīto laiku, kas mūs dara bagātus, jo “Gūt var ņemot, gūt var dodot! Dodot gūtais - neatņemams.” /Rainis/

Anda Višķere, biedrības “Māra” valdes locekle
(29.03.2017.)

Arī lietainas dienas ir skaistas!

15. maijs – Starptautiskā Ģimenes diena, to svinot ikviens tiek aicināts aizdomāties par patiesām ģimeniskām vērtībām – sirsnīgām attiecībām, kopā būšanu, kopīgu tradīciju veidošanu, nepazaudējot iepriekšējo paaudžu mantojumu. 
Šogad, sagaidot šos ģimeniskos svētkus, daudzbērnu ģimeņu biedrība “Māra” 14. maijā aicināja ikvienu mūsu novada ģimeni piedalīties kopīgā pārgājienā Ulbroka – zoo “Brieži”, kas nu jau ir ļoti atpazīstams tūrisma apskates objekts mūsu novadā. Neparastie mazie zvēriņi – pundurkaziņas krāsaini dekoratīvie mājputni, vāveres, jūras cūciņas, truši un vēl daudzi citi dzīvnieciņi vienmēr priecē gan lielus, gan mazus. 
Protams, ka neesam stiprāki par dabu, un šī diena nu tiešām sagādāja mums apstākļus, ka doties pārgājienā ar kājām, varētu pat teikt - nebija iespējams. Taču, īpaši jau bērni bija noskaņoti zvēriņus redzēt, tos pabarot un uzspēlēt kādu draudzības spēli, tāpēc uz mūsu gala mērķi braucām ar mašīnām. 
Ierodoties zoo “Brieži” bērni uzreiz steidza pabarot mazos iemītniekus, kas varbūt tikai drusku bija pieklusuši lietus dēļ, taču ieraugot apmeklētājus, steidzās pretim, cerot sagaidīt kādu kārumu. Prieks par ZOO saimniekiem, kuri iegulda tik daudz darba savu sapņu īstenošanā, attīstībā, jo nu jau paiet krietns laiciņš, lai iepazītos ar visiem  zvēriņiem – pīlēm, zosīm, tītariem, dekoratīviem putniem, trušiem, aitām, ēzeļiem un arī briežiem, u.c. 
Saimnieku piedāvātajā piknika vietā, varējām patverties no lietus, uzcept siltas desiņas, kopīgi priecāties par ģimenisko kopā būšanu un svētīgo lietu, kas veldzēja ābeļu un ievu ziedus.
15. maijā, Ģimenes dienā, biedrība devās uz Zaķusalu, kur LDĢBA rīkoja sakopšanas talku, lai vasarā no 11. – 14. augustam svinot apvienības 25.gadu jubileju, Latvijā sagaidītu viesus no visas Eiropas, organizējot Eiropas daudzbērnu ģimeņu salidojumu ar konferenci “No ģimenei draudzīgas pašvaldības uz ģimenei draudzīgu valsti un ģimenei draudzīgu Eiropu". Tā kā esam LDĢBA apvienības biedri, tad arī mūsu biedrība aktīvi ņems dalību šajā pasākumā. Aicinām ikvienu aktīvu ģimeni, kas vēlas darboties, realizēt kādus projektus saistībā ar ģimenēm, iesaistīties mūsu biedrībā, jo kopā var paveikt ļoti daudz labus darbus,  noorganizēt skaistus pasākumus, par kuriem priecājas gan bērni, gan pieaugušie. 

Anda Višķere, Stopiņu novada DĢB “Māra” vadītāja 
(05.2016.)

Biedrības “Māra” vasaras aktivitātes

Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrība “Māra” šajā vasarā devās uz ikgadējo Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības salidojumu, kas šogad norisinājās Klapkalnciemā pie jūras 1. un 2. augustā. Uz salidojumu sabrauca daudzbērnu ģimenes no visas Latvijas, lai kopā sportotu, atpūstos, kā arī spriestu par ģimeņu aktuālajām problēmām un dalītos pieredzē dažādu jautājumu risināšanā.

Klapkalnciemā mūs laipni uzņēma biedrība “Astoņkājis”, kurai šogad aprit 15 gadi. Telšu pilsētiņa pašā jūras krastā bija notikums, kas tik ātri neaizmirstas gan lieliem, gan maziem. Pasākuma gaitā mums bija iespēja iepazīties ar citu biedrību ģimenēm, kopīgi rādot sagatavotus biedrību priekšnesumus. Kā jau vienmēr ģimeņu salidojuma programmā daudz aktivitāšu ir domātas tieši mazajiem un šoreiz tā bija īpaši sagatavota brīnumu taka mežā, kurā mazajiem bija jāmeklē dažādas pārsteiguma dāvaniņas. Otrās diena rīts sākās ar rīta rosmi jūras krastā, tad sekoja radošās darbnīcas un smilšu skulptūru konkurss. Aktīva peldēšanās  baudot piekrasti, vērot saulrietu un saullēktu, tas viss vienmēr satuvina ikkatru ģimeni un atstāj neaizmirstamas atmiņas par jauko vasaru.

5.septembrī posāmies tālākā ekskursijā – uz Igauniju – Lotes zemi. Lai gan Lotes zeme darbojas līdz augusta beigām, 5.septembrī par ļoti pievilcīgu cenu Igaunijas daudzbērnu ģimenēm un arī biedrībām no Latvijas šis pasaku stūrītis bija atvērts. Kā jau zinām, Lotes zeme, ir projekts, kas no multfilmas “pārcelts” īstajā dzīvē – Lotes māja, viņas draugu mājas ar skaistām mēbelēm, ar personāžiem, darbnīcām, dzirnavām, laivām, ķerrām u.t.t. Tā kā multenīte ir latviešu un igauņu kopražojums, tad šajā projekta realizēšanā ir iesaistījušies arī latvieši un lielākais sponsors ir RPK ar zīmolu Kārums. Arī daudzas norādes un uzraksti ir latviešu valodā. Liels, skaists un interesants projekts, padomāts par katru sīkumu, projekts, kur bērniem ir ļoti daudz ko redzēt un piedzīvot.

Kā atzīst daudzbērnu ģimenes, tad atsevišķi ģimenei apmeklēt un parādīt saviem bērniem šādu interesantu projektu nemaz nebūtu iespējams. Tikai kopā, ar Stopiņu novada domes atbalstu, un aktīvu darbošanos biedrībā, šādi pasākumi tiek realizēti un ieguvēji ir  mūsu novada ģimenes ar bērniem. 

Šā gada 15.oktobrī plkst.18:30 tiek sasaukta biedrības “Māra” sapulce, Institūta ielā 14, 2.stāvā, lai apspriestu tālākās šī gada aktivitātes, kuras kopā varam realizēt. Aicinām iesaistīties ne tikai daudzbērnu ģimenes, bet arī aktīvas, darboties gribošas ģimenes ar bērniem. Tuvāka informācija pa tālr. 28373398. Uz tikšanos!

Anda Višķere, daudzbērnu ģimeņu biedrības “Māra” vadītāja

(28.09.2015.)

 

Svētki par godu Ģimenei!

15. maija pēcpusdienā Sauriešos, par godu Starptautiskajai ģimenes dienai svētkus mūsu novada ģimenēm sarūpēja Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrība “Māra” kopā ar biedrību “Reāls piedzīvojums”.

Pateicoties biedrības “ Reāls piedzīvojums” atrakcijām , kurās bija jāpierāda veiklība, izturība, precizitāte, uzticēšanās komandas biedram, kā arī fiziskā sagatavotība, svētki risinājās sportiskā gaisotnē.

Šaušana pa pirātu kuģi, šaušana ar loku, stafete, kurā iekļauta biatlona šaušana ar peintbola bumbām, mazās katapultas – šis atrakcijas, protams,  ļoti ieinteresēja zēnus un viņu tēvus. Mammas kopā ar meitenēm radoši izpaudās krāsaino taureņu gatavošanā.

Bija jauki vērot, kā vecāki atbalsta savas atvases, lai ikvienā no atrakcijām bērni gūtu labus rezultātus. Lielu prieku mazākajiem pasākuma dalībniekiem vēl arvien sagādāja košās piepūšamās atrakcijas, uz kurām rinda lēkāt gribētāju netrūka līdz pat pasākuma beigām.

Tiem, kuriem vislabāk veicās atrakcijās, protams diplomi un balvas, cienastā – Ulbrokas veikala “Lats” SIA “Anada”, sarūpēti speciāli šai dienai, siera un gaļas rausīši.

Lai šādi svētki mums kopā noorganizēt izdodas arī turpmāk! Paldies par sadarbību biedrībai “ Reāls piedzīvojums” un atbalstu Stopiņu novada domei!

Daudzbērnu ģimeņu biedrības “Māra” vadītāja Anda Višķere

(05.2015.)

 

Projekts „Stopiņu novada māmiņu radošā izglītošanās biedrībā „Māra”” noslēdzies!

Laika posmā no2013.gada 1.jūlija līdz 2014.gada 31.decembrim Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrība „Māra” sadarbībā ar Stopiņu novada dienas centriem „Ulbroka” un „Saurieši” un Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu tika realizēts apjomīgs projekts, kura ietvaros abos dienas centros, kā arī biedrības „Māra” telpās risinājās dažādas radošas un izglītojošas nodarbības.

Pusotra gada laikā novada jaunajām māmiņām, sievietēm, bērniem un jauniešiem bija iespēja apgūt stikla un zīda apgleznošanu, tapošanu uz grābekļa. Stikla apgleznošanas nodarbības kopumā apmeklēja 80 dalībnieki, zīda gleznošanu – 40, bet tapošanu uz grābekļa apguma 30 dalībnieki. Savus radītos mākslas darbus ikvienam nodarbību dalībniekam bija iespēja izlikt izstādē: Sauriešu dienas centrā gleznoto darbu izstāde tika rīkota Sauriešu bibliotēkā, dienas centra Ulbroka darbiņi tika prezentēti Upesleju kultūras zālē, kur tos varēja apskatīt gan paši autori, gan ciematu iedzīvotāji. Īpašu paldies vēlamies teikt mūsu radošo nodarbību vadītājām Aļonai Šibajevai un Aleksandrai Dobrjanskai, kuru vadībā ikvienai nodarbību dalībniecei bija iespēja apgūt stikla un zīda gleznošanas, kā arī tapošanas pamatus. Pašu rokām darinātie darbi vienmēr ir īpaši - tie priecē, ceļ pašapziņu, atraisa mākslinieciski radošo domāšanu.

Pavasarī biedrības „Māra” telpās bija iespēja apmeklēt izglītojošu lekciju ciklu „Mediācija – konfliktu risināšana sarunu ceļā”, kuras ietvaros pieskārāmies dažādām praktiskām tēmām, kā, piemēram, attīstīt spēju risināt domstarpības un konfliktus ģimenē sarunu ceļā, skaidrāk izprast savas un citu vajadzības, intereses, pilnveidojām prasmi klausīties, sadzirdēt otra viedokli, veidot dialogu. Šīs interesantās lekcijas mēs klausījāmies praktizējošas mediatores Lailas Uzules vadībā. Mūsu bērniem projektā iekļāvām smilšu terapijas nodarbības, kuras Sauriešu dienas centrā vadīja psiholoģe Irina Šmiegļska, Ulbrokā nodarbības vadīja Iluta Vilnīte. Kopumā nodarbības apmeklēja 25 bērni. Smilšu terapijas laikā bija iespēja iepazīt savu iekšējo pasauli, tā palīdz izpaust to, ko ir grūti izteikt vārdos. Bērnu vecāki izrādīja pozitīvu interesi par šāda veida nodarbībām, jo šāda veida terapija uzlabo bērnu attīstību un vispārīgo veselību.

Pagājušā gada rudenī projekta ietvaros tika organizēts pieredzes apmaiņas brauciens uz Skujeni, viesojoties pie biedrības „Ģimeņu atbalsta rokdarbu studiju”, kur iepazināmies ar šīs biedrības realizētajiem projektiem, kurus atbalstīja Borisa un Ināras Teterevu fonds. Ekskursijā kopumā devāmies 58 cilvēki – projekta radošo nodarbību dalībnieki, kā arī daudzbērnu ģimenes.

15. maijā – Starptautiskajā Ģimenes dienā Sauriešos aicinājām ciemata ģimenes ar bērniem uz atraktīvu pēcpusdienu „Taureņi, tikai taureņi!”, kur ar nepacietību tika sagaidītas piepūšamās atrakcijas, ziepju burbuļu pūšana, balonu zvēriņu gatavošana un taureņu radošās darbnīcas. Šī diena bija prieka pilna ap 200 Sauriešu, Upesleju ciemu un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem.

Gada nogalē – 6.decembrī dienas centros rīkojām projekta noslēguma pēcpusdienu, kuras laikā atskatījāmies uz paveikto projektā, zīmējām Ziemassvētku kartiņas uz zīda, pie kafijas tases un kliņģera „kalām” plānus jauniem projektiem.

Noslēdzot projektu, vēlreiz gribam pateikt lielu paldies Borisa un Ināras Teterevu fondam un Stopiņu novada domei par finansiālo atbalstu, jo tikai kopā mēs varam paveikt tik daudz!


Anda Višķere, daudzbērnu ģimeņu biedrības „Māra” vadītāja
Aija Šibajeva, Sauriešu dienas centra vadītāja

(05.01.2015.)

 

Putnu vērošanas projekts Stopiņos

No šī gada septembra līdz decembrī tika realizēts Vides aizsardzības fonda finansēts biedrības „Sub Coeli”projekts „Vietējo ornitoloģisko vērtību apzināšana Viesītes, Stopiņu un Salaspils novados”.

Projekta ietvaros 16.novembrī daudzbērnu ģimeņu biedrības „Māra” biedri - piedalījās putnu vērošanas ekspedīcijā gida, ornitologa Arņa Zacmaņa vadībā.

Interesantākā ekspedīciju vieta bija vecie karjeri pie Sauriešiem, kurus A. Zacmanis atzina par potenciāli labu vietu ūdensputniem sevišķi rudens migrācijas laikā. Putniem visbagātākā vieta bija krūmāji, kur putni bija piestājuši migrācijas laikā atpūsties un baroties. Nesen turpat blakus, pļavās, tika novērotas Latvijā unikālās Zaļās vārnas, spriežot pēc gredzeniem, no Garkalnes, kas piestāja uz dažām nedēļām pļavās baroties ceļā uz Āfriku.

 

Ekspedīcijās interesantākās sugas bija Lielā čakste un Melnā dzilna, bet ekspedīcijā kopumā redzēti: Ciglis jeb dadzītis, Žubīte, Vārna, Krauklis, Vītītis, Lielā čakste, Sīlis, Lielā zīlīte, Cekulzīlīte, Garastīte, Sarkankrūtītis, Mājas balodis, Zaļžubīte, Jūraskrauklis, Lauku balodis, Kovārnis, Baltā cielava, Lauku zvirbulis, Majas zvirbulis, Cekuldūkuris, Meža pīle, Baltvēderis, Krīklis, Laucis, Paugurknābja gulbis, Dižknābis, Platknābis, Čuņčiņš, Sudrabkaija un Ūdensvistiņa u.c.

Latvijas vides aizsardzibas fonds_logo.jpg Projekta mērķis bija organizēt vietējo ornitoloģisko vērtību apzināšanu Viesītes, Stopiņu un Salaspils novados 2014. gada rudenī, veicinot un dažādojot vietējo iedzīvotāju, īpaši jauniešu, sabiedriskās aktivitātes, iesaistot viņus dabas izzināšanā un radot iedzīvotājos interesi par ornitoloģiju un putnu vērošanu. Biedrība plāno aktivitātes dabas izziņas jomā turpināt arī 2015. gadā.

Sagatavoja biedrības pārstāve Laura Žukovska

 

Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrība „Māra” Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītā projekta „Stopiņu novada māmiņu radošā izglītošanās daudzbērnu biedrībā „Māra”” ietvaros, aicina vecākus kopā ar bērniem, vecumā no 7-12 gadiem, uz smilšu terapijas nodarbībām. Nodarbību ciklu uzsāksim 20.septembrī plkst.11:00-12:00 un turpināsim sestdienās no plkst.11:00-12:00, nodarbības notiks Institūta ielā 12, 2.stāvā biedrības „Māra” telpās, sertificētas psiholoģes vadībā. Pieteikšanas pa tālr.28373398.

 

 

Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrība „ Māra”
ar Teterevu fonda atbalstu,
projekta „Stopiņu novada māmiņu radoša izglītošanās biedrībā „Māra”” ietvaros,

15. maijā – Starptautiskajā Ģimenes dienā no plkst.17:30–20:00 aicina uz atraktīvu pēcpusdienu Sauriešu ciemā

Programmā: 

Radošā darbnīca ”Taureņi, tikai taureņi!”
Piepūšamie baloni – zvēriņi
Lielo burbuļu pūšana
Piepūšamās atrakcijas lieliem un maziem
Laipni aicināti!

 

Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrība „Māra”
projekta „Stopiņu novada māmiņu radoša izglītošanās biedrībā „Māra”” ietvaros,

aicina uz apgleznotu zīda lakatu, šaļļu izstādi Upesleju dienas centra lielajā zālē.

 Izstādes atklāšana 15.maijā plkst.16:00 Starptautiskajā Ģimenes dienā! Izstāde apskatāma no 15.maija – 23.maijam.

Atpakaļ