Noderīgas saites

 

E-PAKALPOJUMI

www.elektrum.lv - elektroniski veicamas darbības attiecībā uz aizvien jauniem e-pakalpojumiem.”Portālā ir izveidoti vairāki integrēti e-pakalpojumi, kuri apkopo datus no Latvijas pašvaldībām, valsts iestādēm un komercsabiedrībām. Portāla integrācijas E-BIZnesa vide ir pamats daudziem starpinstitūciju e-pakalpojumiem. Portāls ir pieejams gan fiziskām, gan juridiskām autorizētām personām.” Portāls piedāvā datus nekustamā īpašuma, makšķerēšanas, rēķinu un skaitītāju jomās. Sadaļā BUJ – biežāk uzdotie jautājumi. Šeit arī portāla izstrādātāju kontakti un dati par programmatūras izstrādi. Portālam ir arī Facebook un Twitter konts.

https://mans.tet.lv/mytet/ - pieeja informācijai par jūsu rēķiniem, sarunām, pakalpojumiem, līgumiem, īsziņām un citiem jūsu datiem. Reģistrācija caur internetbanku un/vai caur e-pastu vai lietotājvārdu un paroli.

https://e-pakalpojumi.dabasgaze.lv/Login.aspx - mājsaimniecībām un juridiskām personām ar dabasgāzes patēriņu līdz 25 000 m3 gadā E-pakalpojumu portālā ir iespēja veikt maksājumus, ievadīt skaitītāja rādījumus un apskatīt aktuālo norēķinu informāciju. Pieeja caur internetbanku un/vai e-pastu, paroli un drošības kodu.

https://www.latvija.lv/Default.aspx  - sadaļa Interneta resursi izveidota tematiski, pa nozarēm, piemēram, Ceļošana un tūrisms vai Valsts pārvaldība, pašvaldības un tieslietas. Nozares aizved pie konkrētu iestāžu mājaslapām. Arī nākamā sadaļa dalīta tematiski. Šeit var atrast sadaļu Komercdarbība, Kultūra, māksla, sports vai arī Dzīvesvieta, nekustamais īpašums, būvniecība, ģeodēzija, kartogrāfija. Zem katras sadaļas atkal ir sīkāk izdalīti dokumenti, kas skaidro, kā jārīkojas tajā vai citā situācijā, atkarībā no tā, kas jums nepieciešams. Savukārt, sadaļā E-pakalpojumi ievietoti tie pakalpojumi, kuri Latvijas valstī šobrīd pieejami elektroniski. Lapas veidotāji raksta„Šajā sadaļā piedāvājam Jums darba vietu, kur Jūs varat pieprasīt un saņemt valsts pārvaldes un pašvaldību e-pakalpojumus, sekot e-pakalpojumu izpildes gaitai un saņemt informāciju par e-pakalpojuma izpildes rezultātu. Šeit pieejamos e-pakalpojumus mēs esam izveidojuši sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, Valsts zemes dienestu, Valsts policiju, Tiesu administrāciju, Nacionālo veselības dienestu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, Latvijas notāru, Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisiju, Rīgas un Ventspils pilsētu pašvaldībām.”Arī šeit pieejams nozaru katalogs, pēc kura izvēlēties Jums nepieciešamo tēmu. Mājaslapas loga labajā pusē aktuālākie elektroniskie pakalpojumi norādes uz portāla aktivitātēm Twitter un Facebook lapās, kā arī iespējamie autentifikācijas veidi Latvija.lv izmantošanai

Neaizmirsīsim, ka visērtāk maksājumus ir veikt caur banku izveidotajiem maksājumu paraugiem vai definētajiem maksājumiem! Lai pieslēgtos internetbankai nepieciešams lietotājvārds, parole un kodu karte.

Par Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas abonētajām datubāzēm varat izlasīt šeit - www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/datubazes

 

 IZGLĪTĪBA

www.need.lv - nacionālā izglītības iespēju datubāze. Tā ir vieta tīmeklī, kur pirmo reizi vienkopus iespējams meklēt aktuālo informāciju par visām izglītības iespējām Latvijā – sākot no bērnudārza līdz pat augstskolai, neaizmirstot arī tādus izglītošanās veidus kā semināri un kursi.

http://viaa.gov.lv/lat/ - Valsts izglītības attīstības aģentūra

https://drossinternets.lv/

https://www.latvija.lv/lv/PPK/IZGLITIBAttps://mana.latvija.lv/muzizglitiba-un-pieauguso-izglitiba/

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS TĪMEKĻA VIETNES

http://www.youtube.com/user/ulbbibl08 - Ulbrokas  bibliotēkas lietotāja konts videoklipu kopīgošanas  vietnē Youtube.

https://twitter.com/Ulbrokas_biblio

https://www.facebook.com/ulbrbiblioteka/

 

 CITU BIBLIOTĒKU TĪMEKĻA VIETNES

www.lnb.lv  - katalogi un datu bāzes, Digitālā bibliotēka un informācija par citām Latvijas Nacionālās bibliotēkas veiktām aktivitātēm.

http://katalogs.rcb.lv/Alise/alise3i.asp - elektroniskais kopkatalogs

www.rcb.lv – Rīgas Centrālās bibliotēkas tīmekļa vietne

http://katalogs.rcb.lv/Alise/alise3i.asp - elektroniskais kopkatalogs

Latvijas Nacionālās bibliotēkas meklēšanas un informācijas piegādes sistēma PRIMO
Primo ir meklēšanas un informācijas piegādes sistēma, kas nodrošina piekļuvi dažādiem informācijas resursu veidiem no vienas meklēšanas saskarnes.
Primo izmantojams, lai meklētu vienlaikus kopkatalogā, LNB veidotajās un tiešsaistes datubāzēs.
Jāatzīmē, ka daļa informācijas bez reģistrācijas Primo pieejama caur Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas datoriem, kā arī no Jūsu mājas datoriem un viedierīcēm !
Ja Jums ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas lietotāja vārds un parole , tad ar Primo palīdzību varat
pasūtīt bibliotēkā pieejamos izdevumus;
piekļūt savam bibliotēkas lietotāja kontam un pagarināt izsniegto izdevumu termiņus;
saglabāt savus meklēšanas rezultātus;
piekļūt pilnajiem tekstiem abonētajās tiešsaistes datubāzēs;
veidot starptautiskajiem standartiem atbilstošas bibliogrāfiskās norādes (APA, Harvard, MLA), izmantojot programmas RefWorks, EndNote, EasyBib.
Izmantojot Primo iespējams veikt vienkāršo meklēšanu visos resursos, kā arī tikai kopkatalogā un datubāzēs un tikai tiešsaistes datubāzēs.
Paplašinātā meklēšana iespējama;
o pēc materiāla veidiem – visiem; konkrēti – grāmatas, turpinājumizdevumi,laikraksti, žurnāli, raksti, kartes, vizuālie materiāli, skaņu ieraksti, notis, rokraksti, programmatūra/datnes, jauktie materiāli.
o pēc valodas – visām valodām; konkrēti –  latviešu, angļu, krievu, vācu, spāņu, franču.
o pēc izdošanas gada – jebkura; konkrēta perioda, pēdējā gada, pēdējiem diviem gadiem, pēdējiem 5 gadiem,pēdējiem 10 gadiem, pēdējiem 20 gadiem.
o Iespējams pievienot jaunu rindu un izveidot vēl konkrētāku pieprasījumu izmantojot jebkuru lauku vai meklēt  pēc nosaukuma, autora/izveidotāja, priekšmeta, izdevēja, izdošanas vietas, sērijas.
Var meklēt E-resursu sarakstā, kurš ietver datu bāzi Ex Libris kurā var meklēt gan E-žurnālus, gan grāmatas. Meklējot var izvēlēties kā latviešu, tā angļu valodu. Meklēšana iespējama pēc nosaukuma, pēc nozares, izmantojot paplašināto meklēšanu un pilnteksta meklētāju.
Tiek piedāvāta arī pārlūkošana pēc priekšmeta, autora un nosaukuma.
Lai pārliecinātos par kāda resursa – raksta, žurnāla vai grāmatas esamību vispār, varat izmantot tiešās meklēšanas iespējas.
Vēl plašākai informācijai piedāvājam iepazīsties ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas izveidoto Primo lietotāja rokasgrāmatu - https://www.lnb.lv/sites/default/files/media/resursi/primo-lietotaja-rokasgramata.pdf

 

PILNTEKSTA AVOTI

Laikmetīgās literatūras un filozofijas žurnāls PUNCTUM ir mūsdienīgs un mainīgs. Šobrīd jaunākais videoieraksts vēsta par mākslinieka Kaspara Groševa iespaidiem attiecībā uz grāmatām. Te arī fragments no mūsu bibliotēkas paziņas Indras Brūveres tulkojuma darbam “Mēs vakar bijām uz salas” par lietuviešu „zudušās paaudzes” jauniešu dzīvi Londonas skvotos. PUNCTUM iesaka grāmatas un cita veida izziņas materiālus intelektuāliem cilvēkiem. Portāls piedāvā iepazīties ar personībām par mazāk zināmiem kultūras cilvēkiem. Internetā pieejamais žurnāls ir daudzpusīgs faktu izguves avots, kurā iespējams arī atveldzēties dzejā un prozā. Grāmatu atklāšanas, dažādas darbnīcas, literāri un filozofiski pasākumi. Norādes uz kultūras pasākumiem, jaunumiem un tekstiem citur pasaulē. Raksti un intervijas ar rakstniekiem, publicistiem, kritiķiem. Tas viss rodams “PUNCTUM”. Atliek vien atvērt tīmekļa lapu un lasīt http://www.punctummagazine.lv/ !

http://books.google.com    - Google grāmatas pilnteksta un anotāciju veidolā.

www.Litru.ru – pilnteksti krievu valodā.

Brīvpieejas (Open Access) elektroniskie resursi publiskajām bibliotēkām - antropoloģija, arheoloģija, botānika, ķīmija, ekonomika, angļu valoda, ģeogrāfija, ģeoloģija, vēsture, starptautiskās attiecības, tieslietas, matemātika, filozofija, fizika, politikas zinātne, psiholoģija, zooloģija.

 

ELEKTRONISKO GRĀMATU PIEEJAMĪBA UN IEGĀDE

Elektroniskā grāmata jeb e-grāmata ir elektroniskā formā publicēts teksts un attēli, kas lasāms datorā vai kādā citā ierīcē - viedtālrunī, planšetdatorā, e-lasītājā, līdz ar to resursu iegāde ir specifiska. E-grāmatu grāmatnīca Las.am – (adrese https://las.am/) – šajā e-grāmatu veikalā ir grāmatu sadalījums pa kategorijām, kurā varat izvēlēties sev tuvākā literatūras žanra grāmatu sarakstu. Otra kategorija, pēc kuras atrodamas grāmatas, ir sadaļa Populāri. Tur atrodami atsevišķi bezmaksas izdevumi, grāmatu jaunumi, Las.am iesaka Pirktākās grāmatas. Cenas šeit nav pašas augstākās, tāpēc elektroniski lasāmo ierīču īpašnieki varētu iecienīt Las.am piedāvājumu. Ja esat, kādas noteiktas izdevniecības piekritēji – šeit ir iespējama meklēšana pēc izdevēja. Ir sadaļa – Manas e-grāmatas, kur glabāsies Jūsu iegādātie izdevumi. Pie sadaļas Palīdzība atrodama visa informācija par e-grāmatu lietošanu.  E-grāmatu veikala īpašnieki raksta; “Šajā e-grāmatnīcā atrodamās e-grāmatas ir EPUB formātā un bez tehniskas datņu aizsardzības, tātad, lasāmas jebkurā elektroniskā ierīcē, kurai ir ekrāns. Tomēr līdzīgi kā darbam ar Word dokumentu, datorā iepriekš jāuzinstalē “Microsoft Office” vai “LibreOffice”, bet PDF datni atver “Adobe Reader” programmā, tāpat arī e-grāmatas lasīšanai nepieciešams iepriekš Tavā ierīcē instalēt atbilstošu programmu vai aplikāciju, kurā atvērt e-grāmatas datni.” Zemāk minētas visas ierīces un aplikācijas, kuras izmantojot, iespējams lasīt izvēlēto grāmatu. Turpat arī videofilmiņa par grāmatnīcas lietošanu. Las.am faniem un interesentiem iesakām ieskatīties Las.am blogā, kur ir gan Literatūras un kultūras žurnāls, gan ilustrāciju konkurss un citas interesantas lietas. Šobrīd šī grāmatnīca piedāvā ap 400 e-grāmatu nosaukumu. Las.am vispirms digitalizējuši tos skolai nepieciešamos darbus, uz kuriem neattiecas autortiesību aizliegums. Turklāt daļa no piedāvātā krājuma ir bez maksas. Piemēram, literārie darbi “Dullais Dauka” un “Velniņi”. 

Vispopulārākais E – grāmatu piedāvājumā un nozares pionieris ir apgāds Zvaigzne ABC (adrese – http://www.zvaigzne.lv/lv/). Tās sadaļā E-grāmatas varam izlasīt informāciju, kas tā tāda e-grāmata un kā tās lasīt? Īpaši skolotājiem paredzēti bezmaksas lejupielādējamie materiāli, kas atrodami kategorijā Mācību izdevumi. Arī šeit varat izvēlēties vai aplūkot grāmatas, kas stāsta par veselīgu dzīvesveidu, vai praktisko psiholoģiju, grāmatas bērniem un jaunatnei vai izvēlēties kādu citu kategoriju no piedāvātā saraksta. Ja ir kādi jautājumi par e-grāmatu izmantošanu, varat vērsties e-pasta adresē egramatas@zvaigzne.lv vai Ulbrokas bibliotēkā. Šobrīd Zvaigzne.lv piedāvā 1200 dažādu žanru grāmatas, kas izdotas minētajā apgādā.

Arī Jāņa Rozes apgāds (adrese - http://www.janisroze.lv/) savā veikalā piedāvā iegādāties vai elektroniski pasūtīt e-grāmatas. Izdevniecības darbinieki ir sagatavojuši 30 grāmatas, kuras drīzumā varēs gan iegādāties, gan lasīt elektroniski. Ikviens interesents var redzēt visvairāk lasītās grāmatas, kā arī izlasīt citu lasītāju atsauksmes, lai pievienotu savas pārdomas. Šeit iespējams nopirkt grāmatas arī citās valodās un aplūkot grāmatu jaunumus. Tepat iegādājamas arī kancelejas preces un dažādas rotaļlietas. Tieši Jāņa Rozes apgāda grāmatu cienītājiem ir sava sadaļa, kur tās iegādāties. Elektroniski šeit var iegādāties kā grāmatas, tā audiodiskus un sevis izvēlētos produktus, saņemt caur tiešo piegādi, veikalā vai pa pastu. Šeit iegādājama arī elektroniskā dāvanu karte. 

Ārvalstu e-grāmatas pieejamasAmazon Kindle, Apple iBook store, Barnes&Noble Nook store, Kobo, GooglePlay books, Amazon Kindle, LitRes tīmekļa vietnēs.

 

VALODNIECĪBA

Tezaurs.lv piedāvātās iespējas
Vietne Tezaurs.lv ļauj meklēt konkrēta vārda skaidrojumu un morfoloģiju. Nospiežot zem skaidrojumiem pievienoto saskaitīšanas zīmi, atradīsiet piemērus, kuros atspoguļots konkrētais vārds.
Izvēloties adresi http://tezaurs.lv/llvv/  atradīsiet Latviešu literārās valodas vārdnīcas piedāvātās iespējas. Aplūkojot informāciju, kas izvietota pa labi no meklēšanas lodziņa uzzināsiet, kā vārdnīcu izmantot.
Atverot adresi http://tezaurs.lv/mlvv/ jūsu ērtībai parādīsies Mūsdienu latviešu valodas vārdnīca un jūsu sameklēto vārdu skaidrojumi.

Izrunu vārdnīca Forvo
https://lv.forvo.com piedāvā uzzināt kā izrunāt vārdus visdažādākajās pasaules valodās. Piemēram, informācijas tapšanas brīdī, aktuālā valoda bija khmeru. Kā stāsta šis portāls tajā runā 20 000 000 cilvēku 105 vārdus khmeru valodā šeit ierunājuši 111 runātāji, bet vēl 372 vārdi gaida savu izrunu. Ar valodu sarakstu varat iepazīties Forvo lapā - https://lv.forvo.com/languages/
Pagaidām vēl angļu valodā lasāmas noderīgas frāzes ceļošanai arābu, basku, bulgāru un citās valodās. Te arī cittautu īpašvārdu un dažādās nozarēs izmantojamu vārdu pareiza izruna, sadaļā Kategorijas.
Interesanti, ka atsevišķā sadaļā – Notikumi, parādās gaidāmos pasākumos piemināmo īpašvārdu izruna.Piemērām, ar “Oskara” ceremoniju saistīto cilvēku vārdu izruna.
Ja esat labs valodas pārzinātājs, arī jūs varat pievienot vārdus un to izrunu!

 

NOVADPĒTNIECĪBĀ UN DZIMTAS IZPĒTĒ NODERĪGĀS SAITES

http://www.historia.lv/   - kultūrvēstures izpētē un novadpētniecībā izmantojams portāls.

https://www.arhivi.gov.lv/content.aspx?id=271&mainId=271 – Latvijas Nacionālā arhīva veidotās datubāzes

http://www.lvva-raduraksti.lv/ - Latvijas Valsts Vēstures arhīva datubāze, Latvijas iedzīvotāju saraksts no 1918 – 1940.gadam, Virtuālais arhīvs (baznīcu grāmatas, dvēseļu revīzijas, mājasgrāmatas u.c.).

http://www.lvarhivs.gov.lv/index3.php?id=9099   - Latvijas Valsts arhīva datubāze (fondraži, fondi, apakšfondi, sērijas, lietas un dokumenti).

http://www.archiv.org.lv/dep1941/meklesana41.php -  1941.g., 1949.g. deportēto un citos laika posmos deportēto datu bāze.

http://www.redzidzirdilatviju.lv/ - Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo dokumentu digitālā krātuve.

http://dzimta.lv/  - dzimtas koka veidošana, informācijas avoti.

https://www.geni.com/home  - dzimtas koka izveide, meklēšana pēc dažādiem iestatījumiem, iespēja pievienot attēlus, foto, dokumentu ielāde.

http://www.dzivesstasts.lv/  - materiāli par dzīvesstāstiem veltītiem pasākumiem, datubāze, kas noderīga kā novada, tā dzimtes izpētē.

 

BĒRNIEM

(latviešu valodā)

www.pasakas.net – audiogrāmatas, multiplikācijas filmas, izglītojošas spēles.

www.astro.lv – astroloģijas jautājumiem  un kosmosa noslēpumiem veltīta lapa .

http://www.music.lv/mpasaka  - interaktīva mūzikas apmācības programma internetā.

http://www.cirkulis.lv/?cat=6 – krāsojamās lapas bērniem.

www.kidi.lv – izglītojošas spēles bērniem no 1 -2 un no 3 – 7 g.v.

http://www.dzimba.lv/lv/  - spēles, krāsojamās lapas, video par drošību internetā un ģimenē.

http://visc.gov.lv/vispizglitiba/saturs/dokumenti/metmat/vesels_un_dross_darba_lapas/index.html - "Vesels un drošs - ikdiena tev apkārt" - 10 interaktīvas spēles jeb atvērumi par situāciju uz ielas, mājās, apkārtējā vidē un atpūtā, darba lapas, krāsojamas lapas, bērniem no 4-11 g.v.

https://europa.eu/learning-corner/home_lv ​- Eiropas Savienības oficiālās mājaslapas sadaļa latviešu valodā ar nosaukumu “Mācību stūrītis”, kurā zināšanas par ES iegūstamas caur spēlēm, konkursiem un uzdevumiem bērniem un jauniešiem.

DARBA MEKLĒTĀJIEM

http://www.workingday.lv/

http://www.cv.lv/

http://visidarbi.lv/

http://www.cvmarket.lv/

http://www.ss.lv   - Darbs un bizness - Vakances 

 

Atpakaļ