Navigācija

Jaunāko grāmatu apskats

 

2018.GADA OKTOBRĪ GRĀMATU JAUNUMI ĢIMENĒM

Aizvien iepriecina aiz loga redzamās dabas pārmaiņas, kad pamani krāsainas koka lapas un ceļojošos gājputnus, vakaros aizdedz sveces un brīvbrīdī iekrīti grāmatu pasaulē. Patiesi, atklāti un bez izlikšanās izdzīvojot dabas nomaiņas un saskarsmes laiku. Ieskatoties jaunāko grāmatu piedāvājumā, ikvienam radīsies vēlme sajust vai notvert aizejošās vasaras vai gaidāmās gaismas maiņu, ielūkoties biogrāfisko rakstu stāstos un kinomākslas pierakstos. Ne mazāk uzrunājoša ir skolu jauniešu literatūras sadaļa un latviešu oriģinālliteratūras pērles.  Ar zirnekļa tīkla pavedienu sien vasaru rudeņa bizēs.. Aicinām iegriezties Ulbrokas bibliotēkā, lai rastu savam noskaņojumam un brīvbrīžiem atbilstošu literatūru.

2018.GADA SEPTEMBRIS JAUNĀS GRĀMATAS PIEAUGUŠAJIEM

Siltas saules sildīti, sākam lūkoties krāsaina rudens jūsmās. Ulbrokas bibliotēkas piedāvājumā pārejošs, specifisks, bet daudzveidīgs ir jauno grāmatu klāsts. Nudien, piedāvājumā interesanta aina gan akadēmiskajās, gan praktiskajās zinībās. Nav aizmirsts jaunāko autobiogrāfisko vai literāro darbu kopums par sabiedrībā aktuālām personībām un latviskais jeb kultūras konteksts – dzejoļu, stāstu un vēstuļu autordarbu piedāvājums.  

2018.GADA SEPTEMBRIS JAUNĀS GRĀMATAS BĒRNIEM

Patiesi īsta dzīvnieku pasaule veidojas grāmatu jaunumu piedāvājumā, kas stāsta par zemūdens draugiem, ģimenes zoodārzu un kaķiem – talantīgiem izmeklētājiem kādā konkrētā pilsētā. Turpat grāmata, kas lasāma jebkurā gadalaikā, lai bērni varētu atrast kopīgo un atšķirīgo ar grāmatas varoņiem. Palīgs prasmei neapjukt neierastās dzīves situācijās - brīdī, kad esi viens pats mājās, un pie durvīm zvana. Tikpat būtiski, lai bērnam, sastopoties ar dažādām dzīves situācijām, nebūtu nepatīkamu pārsteigumu. Jūsu uzziņai grāmatu jaunumu klāsts, ne tikai bērniem! 

2018.GADA JŪNIJS – JŪLIJS JAUNĀS GRĀMATAS PIEAUGUŠAJIEM

Vasaras mēnešu jaunākais literatūras piedāvājums ir gan bērnu vecākiem, gan pētniekiem un interesentiem, piedāvājot zināšanas, kas nepieciešamas mūsu gadsimta cilvēkam. Piedāvājumā tēmas, kā iemācīt skolēnam būt bibliotēkas sabiedrotajam, kā rīkoties, jā pār bērnu valda emocijas – bailes, dusmas un prieks. Zināšanas ne tikai par runas mācīšanu, bet arī par bērna audzināšanu kopumā. Bērnu drošība sabiedrībā, uz ielas un mājas apstākļos. 21. gadsimta skolēns, kas pielieto meta mācīšanos, kura ietver zināšanas, prasmes, kā arī paša apmācāmā raksturu. Grāmatas izziņai un sevis pilnveidei atradīsiet klātienē Ulbrokas bibliotēkā.

2018.GADA JŪNIJS – JŪLIJS JAUNĀS GRĀMATAS BĒRNIEM

Bērnu un jauniešu lasāmjaunumi, galvenokārt, saistīti ar interesi par fantāzijas literatūru, kas atbilst vasaras piedzīvojumu garam, mistisku varoņu darbībai, negaidīti radītai spriedzei un lasītāja iztēles spēkam - esošos tēlus pārradīt. Iztēle vai fantāzija, kā jebkuras radošas darbības pamats, dara iespējamu māksliniecisko, zinātnisko uz tehnisko jaunradi. Lieliski kalpo katra bērna attīstības funkcijai. Lasīšana! Tā ir iespēja ļauties fantāzijas brīvībai, kas kļūst par līdzekli cilvēka pieredzes paplašināšanai. Pievienotajā vietnē atradīsiet aprakstu par jaunākajām grāmatām visa vecuma bērniem un jauniešiem.

2018. GADA APRĪLIS – MAIJS

Lasāmjaunumi pavasarī ir gan krāsaini, gan reibinoši, gan nezināmiem piedzīvojumiem bagāti. Jaunākais daiļliteratūras klāstā rosina ieskatīties, uzkavēties un padomāt, pirms tālāk ejam. Varbūt tas ir mūsu sabiedrotais ikdienas solī vai ilgi gaidītais atvaļinājuma šķirklis, kam informācijas, kultūras un izklaides raksturs. Un tā jau nebūtu vasara, ja obligāto darāmo lietu sarakstā neparādītos kāda grāmata. 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNO GRĀMATU APSKATS
2017. gada decembris – 2018. gada janvāris

Gadumija cilvēces prātos un darbos arvien ienes nezināma, daudzsološa un cerīga. Viens darbiņš pāriet nākamajā, lielām pārdomām neatstājot laika. Tādēļ ir jāatrod piemērots mirklis, lai pievērstos savām sajūtām, parunātu ar sevi un rastu domu spēku ikdienas gaitām. Jaunākās grāmatu aktualitātes uzrunā citādi domājoša dzīvesstila un līdzpārdzīvojuma meklētājus, filozofiskās prozas cienītājus un latviskās kultūrvides piekritējus, kā arī fantāzijas, iztēles un pasakainu notikumu tīkotājus. No sirds paldies visiem par līdzšinējo sadarbību, sagaidot arī turpmāk lasīšanas, satikšanās, atklāsmes, domas un sarunas prieku! 

 

 

GRĀMATU APSKATU ARHĪVS

 

Atpakaļ