Navigācija

Ulbrokas bibliotēka

 

Adrese: Institūta iela 1, LLU LTZI 2.stāvs, 
Ulbroka,  Stopiņu novads, LV -2130

Tālrunis/fakss 67910503
E-pasts: biblioteka@stopini.lv

Tviterkonts: https://twitter.com/Ulbrokas_biblio
Youtube kanāls: http://www.youtube.com/user/ulbbibl08
Facebook: https://www.facebook.com/ulbrbiblioteka/

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas katalogs:  http://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/6/home.aspx

BIBLIOTĒKAS DARBA LAIKS:

Pirmdiena     11:00-19:00                                              
Otrdiena        10:00-17:00                                             
Trešdiena      Metodiskā diena (lietotājiem slēgts)         
Ceturtdiena    11:00-19:00                                           
Piektdiena      10:00-17:00                                          
Sestdiena       09:00-14:00 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2018. gada decembrī

LITERĀRI TEMATISKA IZSTĀDE “MĀRAS ĶIMELES ZIEMASSVĒTKU ZVAIGZNE”
Decembrī ievērojamās režisores un skatuves mākslas pedagoģes Māras Ķimeles 75 dzīves jubileja. Māra Ķimele pazīstama ne tikai kā ar teātri saistīta personība, bet arī vieds cilvēks ar stingru nostāju. Kā saka rokrakstu pētnieki, Māras Ķimeles rokraksts saistīts ar to, ka viņai jābūt noteicējai, kam piemīt kategoriskums un konsekvence. Šādi cilvēki ne vienmēr tiek ieredzēti, bet Māras Ķimeles devums skatuvei - runā par ko citu. Tas ir tik apjomīgs un plašs, ka visu nemaz nav iespējams uzskaitīt. Ne velti viņa ir rakstnieka Jūlija Lāča un režisores Annas Lāces mazmeita. Pabeigusi Maskavas teātra mākslas institūtu, viņa paguvusi strādāt gan Valmieras teātrī, gan teātrī “Kabata”, Māras teātrī un Jaunajā Rīgas teātrī. Strādājusi Latvijas Konservatorijā un docējusi kursus Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļā, bet kopš 1997. gada strādā par pasniedzēju Latvijas Kultūras akadēmijā, kur māca nākamos aktierus un režisorus. 
Māra Ķimele pati iestudējusi vairāk nekā 80 izrādes, kā aktrise pati piedalījusies arī kinofilmās “Pitons” un “Kolka Cool”. Savukārt dokumentālā filma “Māra” stāsta par režisores ģimeni un attiecībām ar mākslu. Aicinām iepazīt šo daudzpusīgo personību no Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkā pieejamajiem materiāliem, kas decembrī būs izvietoti izstādē “MĀRAS ĶIMELES ZIEMASSVĒTKU ZVAIGZNE”.


Sestdien, 8. decembrī plkst. 12:00 Ulbrokas bibliotēkā tiek gaidīti tie bērni/jaunieši, kas līdzdarbojušies kaut vienā no projekta “Mūsu mazā bibliotēka” grāmatu lasījumiem, lai kopīgi aizpildītu darba burtnīcas ar dažādiem radošiem uzdevumiem par izlasītajām grāmatām.
Pieteikties Ulbrokas bibliotēkā pie projekta īstenotājas - bibliotekāres Dainas.

2018. gada 14. decembrī plkst. 16.00 Ulbrokas bibliotēkā “Lielie UN Raiņa daiļradē. Par Latvijas Kultūras kanona vērtībām.” Liegas Piešiņas saruna ar rakstnieku Roaldu Dobrovenski.

Ulbrokas bibliotēkā E – prasmes.
Informatīvi – izglītojoša nodarbība. Gatavojamies Ziemassvētkiem – apsveikumi, rotājumi un tradīcijas internetā.
Nodarbībām būtiski pieteikties savlaicīgi, un tām nav nepieciešamas priekšzināšanas. Visas apmācības notiek individuāli un tās veic Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas darbiniece Ieva Mūrniece.

 

 

2018.GADA OKTOBRĪ GRĀMATU JAUNUMI ĢIMENĒM

Aizvien iepriecina aiz loga redzamās dabas pārmaiņas, kad pamani krāsainas koka lapas un ceļojošos gājputnus, vakaros aizdedz sveces un brīvbrīdī iekrīti grāmatu pasaulē. Patiesi, atklāti un bez izlikšanās izdzīvojot dabas nomaiņas un saskarsmes laiku. Ieskatoties jaunāko grāmatu piedāvājumā, ikvienam radīsies vēlme sajust vai notvert aizejošās vasaras vai gaidāmās gaismas maiņu, ielūkoties biogrāfisko rakstu stāstos un kinomākslas pierakstos. Ne mazāk uzrunājoša ir skolu jauniešu literatūras sadaļa un latviešu oriģinālliteratūras pērles.  Ar zirnekļa tīkla pavedienu sien vasaru rudeņa bizēs.. Aicinām iegriezties Ulbrokas bibliotēkā, lai rastu savam noskaņojumam un brīvbrīžiem atbilstošu literatūru.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2018. gada novembrī

21. novembrī plkst. 10.30 Ulbrokas bibliotēkā virtuālās izstādes “Mana novada simtgades cilvēks” materiālu apkopojums - prezentācija. Tikšanās ar cilvēkiem, kuri atsaucās aicinājumam dalīties atmiņās, uzticēt fotogrāfijas un citus materiālus par Latvijas Lauksaimniecības Mehanizācijas un Elektrifikācijas Zinātniski Pētnieciskā institūta ilggadējo direktoru Edgaru Lāčgalvi. Rezultātā tapusi apjomīga, vērtīga novadpētniecības materiālu kolekcija par E. Lāčgalvi, ievērojami papildināta novadpētniecības materiālu kopa par institūtu, līdztekus ietverot arī materiālu atspoguļojumu par novada vēsturi. Aicināti izstādes līdzveidotāji, līdzgaitnieki un interesenti. 

NOVEMBRIS – “LATVIJAS VALSTS PROKLAMĒŠANA GRĀMATU LAPPUSĒS”
Par Latvijas valsts pirmajām dienām savā stāstā “Prezidenta gājiens” rakstījis Jānis Klīdzējs, Melānija Vanaga stāstā “Latvija!”, Pauls Bankovskis grāmatā “18” un citi autori. Izstādes izdevumos – par to, kā Latvijas inteliģence gatavojās un līdzējā kopīgā Latvijas valsts tapšanā. Kādi noteikumi un likumi radušies Latvijas Brīvvalsts sākumā. Par to V. Lāča, A. Birkerta, U. Ģērmaņa un citu autoru darbos. Interesanti, ka, Latvijas vārdā nosaukts, koris, viena no saules sistēmas planētām un barkentīna. Izstādē būs ne tikai materiāli par datumiem, personām, notikumiem, bet arī par izjūtām, kas saistībā ar Latviju un patriotisma tēmu grāmatās atrodama Ulbrokas bibliotēkā. Domājot par valsts svētkiem - bibliotēkā, varat meklēt ne tikai vēstures literatūru, bet arī ornamentus, tautasdziesmas, ticējumus un cita veida avotus zinību apgūšanai un svētku organizēšanai.

Novembrī ne tikai svinēsim svētkus, bet arī mācīsimies ar tiešsaistes palīdzību apmaksāt pakalpojumus un jums pienākošos rēķinus par gāzi, elektrību, telefonu un citiem patērētajiem produktiem. Atgādinām, ka, lai reģistrētos pakalpojuma devēju nodrošinātajā e-vidē, nepieciešams zināt savu lietotājvārdu un paroli vai bankas pakalpojumu apskatei nepieciešamos rekvizītus. Vēlams šo informāciju ņemt līdz uz apmācībām. Aicinām arī informēt par to, kura pakalpojumu sniedzēja informācija interesē tieši Jūs! Lūdzam iepriekš pierakstīties uz individuālajām datorapmācībām bibliotēkā vai zvanot pa tālruni 67910503.

Otrdien, 2018. gada 13. novembrī plkst.17.00
Ziemeļvalstu literatūras nedēļas “Krēslas stunda”
Programmā:

 • ieskats jaunākajā Ulbrokas bibliotēkas Ziemeļvalstu literatūrā;
 • varoņa definīcija, varoņi pasakās un daiļliteratūrā;
 • “Krēslas stundas lasījums” – fragments no Einara Maura Gudmundsona grāmatas “Islandes karaļi”;
 • pārrunas par varonību;
 • konkurss un saviesīgs tējas mirklis.

Viesos Latvijas radio žurnālisti, folkloristi Iveta un Vidvuds Medeņi. Aicināti visi Ziemeļvalstu un Ziemeļvalstu literatūras cienītāji! Pieteikšanās Ulbrokas bibliotēkā, pa tālruni 67910503 vai e-pastu ieva.murniece@stopini.lv

 

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēka un datubāze Letonika aicina savus lasītājus būt aktīviem un atraktīviem piedaloties kulinārijas konkursā – erudīcijas spēlē „Literatūras garša”. Tā cieši saistīta ar literatūru, jo, lai piedalītos, Jums jābūt reģistrētam bibliotēkas lietotājam. Šo spēli  organizē sabiedrība "Tilde" un Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar izdevniecību "Zvaigzne ABC", "Gastronomijas institūtu" un UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju. Atbildot uz jautājumiem par latviešu literatūrā minētiem ēdieniem un dzērieniem, piedalās individuāli dalībnieki, bet tie, kas vēlas, var veidot komandas un gatavot kādu no latviešu literatūrā aprakstītiem ēdieniem. Erudīcijas spēlē ir 10 jautājumi par ēdieniem un dzērieniem latviešu literatūrā. Par katru pareizi atbildēto jautājumu tiek piešķirts viens punkts. Papildu punkti tiek piešķirti arī par ātrumu. Tikai tie dalībnieki, kas vismaz vienreiz ir izspēlējuši spēli, pareizi atbildot uz visiem jautājumiem, piedalās balvu izlozē. Tajā 12. novembrī piedalās VISI pareizo atbilžu autori, kuri reģistrējoties būs norādījuši savu bibliotēku – publisko vai skolu un reģistrējoties būs norādījuši derīgu e-pasta adresi.
Uzvarētāji ir visi spēles dalībnieki, kas kaut vienā spēlē ir pareizi atbildējuši uz visiem spēles jautājumiem, un reģistrējoties ir norādījuši savu bibliotēku un korektu e-pasta adresi. 
Visi uzvarētāji piedalīsies izlozē un sacentīsies par balvu. Savukārt Kulinārijas konkursā tiks piešķirtas divas balvas: komandai par labāko fotorecepti un aktīvākajai bibliotēkai, vērtējot bibliotēkas aktivitāti sociālajos medijos, popularizējot konkursu un izmantojot mirkļbirku #literaturasgarsa. Uzvarētāju komandas noteiks žūrija.
Konkurss norisināsies no 15. oktobra līdz 4. novembrim! Vairāk par konkursa norisi uzzināsiet, interesējoties bibliotēkā!

 

2018.GADA SEPTEMBRIS JAUNĀS GRĀMATAS PIEAUGUŠAJIEM

Siltas saules sildīti, sākam lūkoties krāsaina rudens jūsmās. Ulbrokas bibliotēkas piedāvājumā pārejošs, specifisks, bet daudzveidīgs ir jauno grāmatu klāsts. Nudien, piedāvājumā interesanta aina gan akadēmiskajās, gan praktiskajās zinībās. Nav aizmirsts jaunāko autobiogrāfisko vai literāro darbu kopums par sabiedrībā aktuālām personībām un latviskais jeb kultūras konteksts – dzejoļu, stāstu un vēstuļu autordarbu piedāvājums.  

2018.GADA SEPTEMBRIS JAUNĀS GRĀMATAS BĒRNIEM

Patiesi īsta dzīvnieku pasaule veidojas grāmatu jaunumu piedāvājumā, kas stāsta par zemūdens draugiem, ģimenes zoodārzu un kaķiem – talantīgiem izmeklētājiem kādā konkrētā pilsētā. Turpat grāmata, kas lasāma jebkurā gadalaikā, lai bērni varētu atrast kopīgo un atšķirīgo ar grāmatas varoņiem. Palīgs prasmei neapjukt neierastās dzīves situācijās - brīdī, kad esi viens pats mājās, un pie durvīm zvana. Tikpat būtiski, lai bērnam, sastopoties ar dažādām dzīves situācijām, nebūtu nepatīkamu pārsteigumu. Jūsu uzziņai grāmatu jaunumu klāsts, ne tikai bērniem! 

 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2018. gada oktobrī

Literāri tematiska izstāde “FILOLOGAM, TULKOTĀJAM VALDIM BISENIEKAM – 90” (1928 – 2017). 
Valda Bisenieka vārds Stopiņu iedzīvotājiem nav svešs, jo viņa dzimtās mājas ir Stopiņu pagasta “Līgas”. Tiesa gan, pēc kara beigām Bisenieks šajās mājās nav atgriezies. 
Viņš bija cilvēks, kuram svarīgā cilvēka garīgā izaugsme, sasaiste ar visumu un Dieva mīlestība. Lai gan tulkojis sarežģītus darbus, Bisenieks bijis radošs cilvēks. Materiālās vērtības bijušas svarīgas tikai pastarpināti. Lai gan fiziskā spēka šim cilvēkam, iespējams, nav bijis tik daudz, tomēr jau no mazotnes viņš mīlējis valodas un literatūras klasiku. Poļu, vācu, franču valodas tulkotājam vedušās jau no bērnības. Un to, ka Bisenieks būs valodnieks viņš zinājis jau no pirmās klases. Pēc augstskolas beigšanas Bisenieks pats strādājis par pasniedzēju. Papildus tulkošanai bijis latviešu – vācu vārdnīcas līdzautors un titulredaktors. Protams, Valdis Bisenieks nav tik zināms, kā citi tulkotāji, valodnieki, filologi. Jo īpaši, ja runājam par bohēmu. Bet arī ap viņu spietojuši kolorīti tipāži. Viņa dzīvoklis bijis “literārām padarīšanām vienmēr stipri vaļā”. Savu garīgo pacēlumu un vieglprātīgās dabas dēļ viņš pāris reizes nonācis psihiatriskajā slimnīcā, tomēr – studenti viņu uzskatījuši par izcilu cilvēku. 2009.gadā atdzejotājs, vācu valodas un literatūras pasniedzējs, habilitētais filoloģijas doktors iecelts par atzinības krusta komandieri par mūža darbu valodniecībā. Savulaik saņēmis arī Literatūras gada balvu par mūža ieguldījumu.
Arī mūža nogalē Bisenieks nekur tālu no Stopiņiem nav nošķīries. Dzīvojis tepat kaimiņos – Dreiliņos. Uzturējis spartisku dzīvesveidu, esot arī sirmgalvja vecumā. Cēlies četros no rīta, dzēris tēju un benediktīniešu liķieri un skrējis pa pļavām, caur mežu. Spēlējis kāršu spēles.  Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas izstādē uzzināsiet vairāk par šo mazzināmo dižo garu, harmonisko cilvēku un vienlaikus – dzīves baudītāju Valdi Bisenieku.

2018. gada 12. oktobrī, Jaunā Rīgas teātra izrādes “DIEVIŅŠ PILLĀ” kolektīvs izrādes apmeklējums. 
Izrāde
ir par dzejnieku Aivaru Neibartu, kas pazīstams ar vārdu Ņurbulis. Autoram piemīt neierobežota fantāzija un paradoksāla domāšana. Ierosmes tēlainībai smeltas galvenokārt dabā un pilsētas nomales ikdienas norisēs, bieži izmantota sarunvalodas leksika. Pasaules redzējums ir harmonisks un labsirdīgs, dažkārt ironisks.
Režisora Alvja Hermaņa veidota monoizrāde, kurā A. Neibarta lomu atveido Guna Zariņa. Izrāde veidota pēc A. Neibarta dzejas motīviem, tajā skan Ingus Baušķenieka komponētas dziesmas ar viņa vārdiem.

Datorapmācības! Otrdienās, ceturtdienās pēc jūsu pieraksta
Bibliotēkas elektroniskā kataloga izmantošana. 2018. gada oktobrī iesācēju e-prasmju apmācību ietvaros mācīsim izmantot Ulbrokas bibliotēkas elektroniskā kataloga priekšrocības. Jau laikus varat ar to iepazīties, izmantojot Stopiņu novada tīmekļa vietnes sākumlapu, kurā pie ātrajām saitēm atrodams šis katalogs. Skatīsim vienkāršo un paplašināto meklēšanu. Varēsiet izmēģināt kā, izmantojot savu lietotājvārdu un paroli, varat sameklēt un pasūtīt grāmatu no kataloga, kā arī pagarināt to.  Aicināti visi interesenti uz datornodarbību, iepriekš pierakstoties bibliotēkā vai pa tālruni 67910503!

Ulbrokas bibliotēka 2018. gada 24. oktobrī plkst. 12:00 aicina 4-8 gadīgus bērnus uz izdevniecības “Liels un mazs” projekta “Mūsu mazā bibliotēka” trešās grāmatas lasīšanas pasākumu, kurā klausīsimies poļu bērnu rakstnieka Pšemislava Vehteroviča grāmatu “Lūdzu, apskauj mani”.
Pasākuma laikā zīmēsim, līmēsim, veidosim stāsta galvenos varoņus, noskaidrosim, kur mitinās citi grāmatas varoņi, kā arī, kāpēc visiem nepieciešams apskāviens...
Pieteikšanās Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālr. 67910503 līdz 2018. gada 22. oktobrim.

 

Pirmdien, 24. septembrī – svētku diena/brīvdiena
(Viņa Svētības pāvesta Franciska pastorāles vizītes Latvijā diena).

 

Apmeklētāju ievērībai!

Ulbrokas bibliotēkas darba laiks piektdien, 14. septembrī līdz plkst.14:30 
(Dzejas dienas pasākums ‘’Kalējos’’)

 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2018. gada septembrī

Literāri tematiska izstāde “KRIEVU RAKSTNIEKAM, PEDAGOGAM UN DOMĀTĀJAM ĻEVAM TOLSTOJAM— 190" (09.09.1828.–10.11.1910).

Viens no krievu gaišākajiem prātiem dzimis Jasnaja Poļanas muižā un studējis Kazaņas Universitātē. Strādājis par skolotāju, bet kad skolas slēgtas, ķēries pie diždarba “Karš un miers” rakstīšanas. Izveidojis arī “Ābeci” un sarakstījis vairākas “Grāmatas lasīšanai”. Ļeva Tolstoja vispopulārākie darbi, protams, ir “Karš un miers” un “Anna Kareņina”. Savos darbos viņš pievēršas ētikas un cilvēcības tēmai, tāpēc viņa rakstītais ir populārs vēl aizvien. Klasikas cienītāji iepazinušies arī ar Tolstoja darbu “Bērnība”. Tolstojs dzimis četru bērnu ģimenē. Abi rakstnieka vecāki miruši agri, tālab rakstnieks viņus faktiski nav pazinis, bet pēc nostāstiem viņam bijis savs skatījums uz vecāku dzīvi. Gribēdams būt, vispusīgs rakstnieks gan studējis universitātē, gan mācījies patstāvīgi. Viņu interesējis viss – jurisprudence, medicīna, valodas, lauksaimniecība, vēsture, ģeogrāfija, mūzika un māksla. Viņš gribējis kļūt gan par ierēdni, gan jātnieku pulka kavalēristu. Ticējis, kā Dievam, tā čigānu izzīlētajam kārtīs. Lai gan cilvēki viņu uzskatījuši par gaisīgu un nenoteiktu personu, tomēr no nemierpilnā jaunekļa izveidojies lielisks rakstnieks.

Atgādinām, ka viņa populārākie darbi pārtapuši teātra izrādēs, filmās un televīzijas seriālos. Turklāt daļa seriāla “Karš un miers” epizožu filmētas Rundāles pilī. Pilnu darba “Karš un miers” tekstu oriģinālvalodā varat lasīt šeit https://ilibrary.ru/text/11/p.1/index.html  Izrāde “Anna Kareņina” uzvesta uz Latvijas Nacionālās Operas un Baleta teātra skatuves. Pēc romāna motīviem tapušas arī vairākas filmas – 1948., 1997. un 2012. gadā, bet pēc “Karš un miers” motīviem tapuši seši kinodarbi.  Arī par pašu Tolstoju uzņemtas vairākas dokumentālas filmas. Tolstojs sarakstījis arī trīs lugas, kas gan nav tik zināmas kā viņa romāni. Vairāk par šo dižo krievu rakstnieku uzzināsiet izstādē.
Foto no Šklovskis, Viktors.  Ļevs Tolstojs / Viktors Šklovskis ; no krievu val.tulk. Antons Stankevičs. - Rīga: Liesma, 1978. - 697, [1] lpp., [32] lpp. il.: il. - (Ievērojamu cilvēku dzīve). Biogrāfijas.

 

Atsākam datorapmācības! Otrdienās, ceturtdienās pēc jūsu pieraksta.

Ulbrokas bibliotēka aizvien aicina apgūt datorprasmes ar bibliotēkā pieejamajiem resursiem. Īsumā - jau esam apmācījuši bibliotēkas lietotājus kā ieslēgt un izslēgt datoru, kā rakstīt Wordā un kā interesanti izmantot internetu. Piedāvājam atkārtot zināšanas un iemācīties ko jaunu. Tāpat kā visi skolēni, septembrī jūs varēsiet atsākt mācības “jaunā klasē”. Un šoreiz, kā pirmos mācību priekšmetus apgūsim bibliotēkā bez maksas pieejamās abonētās datu bāzes, kuras arī paši bibliotekāri mēdz izmantot savā ikdienā. Skatīsim datubāzi “News”, kura piedāvā senākus un jaunākus rakstus periodikā par jūs interesējošiem cilvēkiem, notikumiem, tēmām. Otra datubāze “Letonika” noderēs dažādu vārdnīcu un enciklopēdiju izmantošanā. Te būs iespēja vairākus latviešu literatūras darbus lasīt elektroniski. Tepat arī valodas uzziņas, pasakas, Kultūras kanons. Īpaši atšķirots Digitālais saturs mācībām, tāpēc iegūt zināšanas par šo un otru datu bāzi aicinām ne tikai pieaugušos, bet arī skolēnus.

Oktobrī piedāvājam apgūt zināšanas, kā efektīvi izmantot bibliotēkas elektronisko katalogu. Tai skaitā – izdevumu meklēšana, pasūtīšana un pagarināšana elektroniski. Novembrī apskatīsim tēmu, kā e-vidi izmantot pakalpojumu un rēķinu apmaksai. Bet ziemas sniegu un salu decembrī baudīsim ar interneta palīdzību, apgūstot Ziemassvētku tradīcijas, tradīcijas un rotājumus.

Pierakstīties un individuālajām nodarbībām varat bibliotēkā vai pa tālruni 67910503. Gaidām jūsu pieteikumus!

Vairāk par datu bāzēm varat izlasīt Stopiņu mājaslapas Ulbrokas bibliotēkas sadaļā Informācijas resursi – Datubāzes http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/datubazes

Nodarbībām nepieciešams pieteikties savlaicīgi, un tām nav nepieciešamas priekšzināšanas. Apmācības veic Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas darbinieki.

Kontaktinformācija: Ulbrokas bibliotēka, tālrunis 67910503, e-pasts: biblioteka@stopini.lv

 

Piektdien, 2018. gada 14. septembrī plkst.15.00 Dzejas dienas pasākums “..viss ir tik vienkārši..” dzejnieka un atdzejotāja Pētera Brūvera dzimtajās mājās “Kalēji”, Stopiņu novads, Līči.
Programmā: Stopiņu novada skolu audzēkņu lasījumi un ilustrācijas par tematu “Ko es simtgadē gribu pateikt sava novada dzejniekam”; otrajā daļā uzstājas māsas Indra Brūvere Daruliene un Zane Brūvere Kvēpa; mūziķi – Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis.

Interesentu pieteikšanās Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālr. 67910503. Kontaktpersona: Daiga Brigmane. Pasākums brīvā dabā!

 

 

2018. gada 14. augustā Ulbrokas bibliotēkā viesojās Talsu reģiona publisko bibliotēku darbinieki, lai gūtu citādu pieredzi un idejas profesionālai pilnveidei, galvenokārt, novadpētniecības darbā.  Talsu Galvenās bibliotēkas direktores Vijas Nagles vadībā 37 bibliotekārie darbinieki iepazinās ar Stopiņu novada kultūrvidi, Ulbrokas bibliotēkas pētniecisko pieredzi. Ulbrokas bibliotēkas vadītāja Daiga Brigmane sarunā uzsvēra sava novada vērtības un atklāja bibliotēkas netradicionālās darba formas – institūciju sadarbību, pašvaldības finansēto projektu pieredzi, kultūras kanona un novadpētniecības resursu daudzveidību. Viesošanās noslēdzās viensētā/muzejā “Krīvu klēts”, kur Džuljeta un Dzintars Āboliņi klātesošos iepazīstināja ar kolekcijas saturu, daudziem stāstiem un pastāstiem no dzimtas dokumentētiem materiāliem, tradicionāli viesus cienājot ar Cira kāta zupu.

Daiga Brigmane
Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas vadītāja
2018. gada 16. augusts

Vizuālā materiāla autores Ieva Mūrniece un Daina Kalmane
https://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/galerijas

 

2018. gada 26. jūlijā Ulbrokas bibliotēkā viesojās Ogres reģiona (Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novadu) bibliotekāri, lai savā darbā gūtu citādu pieredzi un idejas profesionālai pilnveidei.
Pēc apmeklējuma Ulbrokas bibliotēka saņēma Ķeguma bibliotēkāru atsauksmi un pateicības vārdus. Paldies kolēģiem par augsto novērtējumu!

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2018. gada augustā

Literāri tematiska izstāde
“RAKSTNIECEI, LITERATŪRZINĀTNIECEI INGRĪDAI SOKOLOVAI – 95” 
(10.08.1923 – 27.10. 2012)
Ingrīda Sokolova ir ļoti pretrunīga personība. Rakstnieces dzīvesstāsts ir gana interesants, jo sākotnēji viņa rakstījusi apskatus un recenzijas tieši par Padomju Savienībā ieredzētiem latviešu rakstniekiem – Žani Grīvu un Vili Lāci. Padomju gados daudzi rakstnieki bija režīma kalpi. Taču jāatzīmē, ka grāmata par Viļa Lāča dzīvi tapusi arī 2008. gadā. Par spīti savai sievišķībai, viņa rakstījusi arī par II Pasaules Kara laiku. Padomju periodā bijusi Lielā Tēvijas kara veterāne. Tā kā vasarās viņa bijusi rakstnieka Valda Rūmnieka kaimiņiene, viņš zina teikt, ka Sokolovai “vesela atvilktne bijusi pilna ar dažādām sūdzībām”, no kurām daža laba sūtīta Leonīdam Brežņevam. Taču, vienlaikus viņa ir arī filoloģijas zinātņu doktore un publiciste.
Ingrīda Sokolova bijusi arī jūtu pilns cilvēks. Latvijai atgūstot brīvību, Sokolova pievēršas Zentas Mauriņas dzīvei un daiļradei. Rakstnieces emocijām un paveiktajam. Tāpat tapusi grāmata par Z. Mauriņas dzīvesbiedru Konstantīnu Raudivi. Bet kāda grāmata veltīta savam vienaudzim Miervaldim Birzem. Tiešsaistes dzīlēs mīt arī raksts par operdziedātāju Jāni Zāberu. Sokolovas daudzpusība visvairāk laikam atainojas viņas darbā “Septiņas šķautnes”.
Piedāvājam ieskatīties šīs dažādās un neviennozīmīgās personības darbos, pašiem atcerēties un izvērtēt viņas dzīvi un veikumu latviešu kultūrvēsturē.

Ulbrokas bibliotēka 2018. gada 15. augustā plkst. 15:15 aicina 4 – 8 gadīgus bērnus uz izdevniecības “Liels un mazs’’ projekta “Mūsu mazā bibliotēka” otrās grāmatas lasīšanas pasākumu. 
Turpinājumā sirreāls bilžu grāmatu sērijas vēstījums. Lasīsim igauņu bērnu – rakstnieces Hilli Randas stāstu “Sniegbaltais un ogļmelnais”, uzzināsim, kādas ir kaķu rūpes par māju un dārzu, kad viņu saimnieki ir aizceļojoši un, kas kopīgs stāsta varoņiem ar pasaules slaveniem komponistiem. Pasākuma laikā būs iespēja arī radoši darboties, veidojot ilustrācijas, kā arī noskaidrot, kas ir faktūras jēdziens, veidojot ilustrācijas. 
Pieteikšanās Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālr. 67910503 līdz 2018. gada 13. augustam.

 

2018. gada 14. augustā Ulbrokas bibliotēkā viesosies Talsu reģiona publisko bibliotēku darbinieki, lai gūtu citādu pieredzi un idejas profesionālai pilnveidei novadpētniecības darbā. 
Programmā: 
plkt.14.00 -  14.50 saruna par netradicionālām darba formām – sadarbība, projekti, kultūras kanons un novadpētniecības resursi; 
plkst. 15.00 – 16.00 viesošanās viensētā/muzejā  “Krīvu klēts” - stāsts, pusdienas.

 

Vasaras mēnešos tradicionāli notiek bibliotekāru pieredzes braucieni. 2018. gada 26. jūlijā Ulbrokas bibliotēkā viesosies Ogres reģiona (Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novadu) bibliotekāri, lai savā darbā gūtu citādu pieredzi un idejas profesionālai pilnveidei.

Izvēli pieteikusi Aija Žilvinska, Ogres Centrālās bibliotēkas direktora vietniece.

Programmā:

 1. Pastaiga ezera apkaimē.
 2. Ulbrokas bibliotēkas sadarbība ar pašvaldību un vietējo kopienu.
 3. Projektu daudzveidība un to īstenošana.
 4. Kultūras kanons un novadpētniecības resursi.
 5. Pasākumi dažādām lietotāju grupām.

Daiga Brigmane, Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas vadītāja

 

2018.GADA JŪNIJS – JŪLIJS JAUNĀS GRĀMATAS PIEAUGUŠAJIEM
Vasaras mēnešu jaunākais literatūras piedāvājums ir gan bērnu vecākiem, gan pētniekiem un interesentiem, piedāvājot zināšanas, kas nepieciešamas mūsu gadsimta cilvēkam. Piedāvājumā tēmas, kā iemācīt skolēnam būt bibliotēkas sabiedrotajam, kā rīkoties, jā pār bērnu valda emocijas – bailes, dusmas un prieks. Zināšanas ne tikai par runas mācīšanu, bet arī par bērna audzināšanu kopumā. Bērnu drošība sabiedrībā, uz ielas un mājas apstākļos. 21. gadsimta skolēns, kas pielieto meta mācīšanos, kura ietver zināšanas, prasmes, kā arī paša apmācāmā raksturu. Grāmatas izziņai un sevis pilnveidei atradīsiet pievienotajā resursā http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/jaunako-gramatu-apskats un klātienē Ulbrokas bibliotēkā.

2018.GADA JŪNIJS – JŪLIJS JAUNĀS GRĀMATAS BĒRNIEM
Bērnu un jauniešu lasāmjaunumi, galvenokārt, saistīti ar interesi par fantāzijas literatūru, kas atbilst vasaras piedzīvojumu garam, mistisku varoņu darbībai, negaidīti radītai spriedzei un lasītāja iztēles spēkam - esošos tēlus pārradīt. Iztēle vai fantāzija, kā jebkuras radošas darbības pamats, dara iespējamu māksliniecisko, zinātnisko uz tehnisko jaunradi. Lieliski kalpo katra bērna attīstības funkcijai. Lasīšana! Tā ir iespēja ļauties fantāzijas brīvībai, kas kļūst par līdzekli cilvēka pieredzes paplašināšanai. Pievienotajā vietnē atradīsiet aprakstu par jaunākajām grāmatām visa vecuma bērniem un jauniešiem http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/jaunako-gramatu-apskats.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2018. gada jūlijā

Literāri tematiska izstāde
“RAKSTNIEKAM UN ŽURNĀLISTAM AIVARAM KĻAVIM – 65” 
(dz. 1953. gada 17. jūlijā)
Rakstnieka pēdējā Ulbrokas bibliotēkas krājumā atrodamā grāmata izdota šogad. Savulaik mūsu bibliotēkas lietotāji ļoti aktīvi lasīja sērijas “Viņpus vārtiem” grāmatas. Aivars Kļavis īpaši atpazīstams ar saviem stāstiem. Pirmie no tiem sarakstīti dienējot armijā, taču pats saka, ka rakstīt sācis jau bērnībā un ietekmējies gan no Majakovska, gan Čaka, gan Rokpeļņa. Rakstnieks studējis žurnālistiku LVU Filoloģijas fakultātē. Strādājis žurnālā “Liesma” un laikrakstā “Kriminālvēstis”. Jūtot atmodas vēsmas, izveidojis žurnālu “Avots”. Taču divdesmitā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā žurnāls beidz pastāvēt. Bijis žurnāla “Latvijas Vēstnesis” un “Latvijas Vēstnesis +” redaktors. Strādājis arī par žurnāla “Kapitāls” atbildīgo redaktoru. Kā arī darbojies pie citu žurnālu izveides un darbības. Kopš 2007. gada Aivars Kļavis pilnībā pievērsies rakstniecībai. Un ne tikai. Viņš kļuvis arī par aktīvu bibliotēku draugu un aizstāvi, pārstāvot plašsaziņas līdzekļos reorganizācijai paredzētās mazās lauku bibliotēkas. Rakstnieks savos darbos aizvien saglabā savu jauneklīgo pieeju dzīves situācijām un pārdzīvojumiem. Būdams savdabis, neiekļaujoties Latvijas literārajā elitē, viņš tik un tā ir viens no Latvijas vērtīgākajiem un gudrākajiem autoriem, kura literāro devumu iesakām izlasīt. Ar Aivara Kļavja darbiem un citiem viņa dzīves faktiem varēsiet iepazīties izstādē. Foto no http://www.zvaigzne.lv/lv/autori/apraksts/?id=228036
 

Jaunums! Ezermalas lasītava. Šāds pakalpojums tiek piedāvāts pirmoreiz. Zināms, ka pludmales bibliotēkas darbojas visā pasaulē. Bibliotekāri piedāvā literatūru lasīšanai uz vietas, reģistrē paņemto un sazinās ar stacionāro publisko bibliotēku, ja tiek pieprasīts kaut kas īpašs. Ulbrokas ezermalas lasītavas darba laiks darba dienās no 10.00 līdz 14.00. Ulbrokas bibliotēka aicina jūlija mēnesī piecas dienas nedēļā izmantot jauno pakalpojumu un dažādot savu atpūtu ar grāmatu vai žurnālu no ezermalas lasītavas, kurā atpūtniekiem būs pieejamas izklaidējoša un izzinoša satura grāmatas no bibliotēkas dāvinājumu krājuma un iepriekšējo gadu žurnālu klāsta. Bērni lasītavā varēs ne tikai lasīt, zīmēt, krāsot, kā arī risināt dažādus atjautības uzdevumus. Uz tikšanos klātienē!
 

Ulbrokas bibliotēkas lasītāju vasaras ekskursija.
Brauciens uz Latgali kopā ar Janīnu KURSĪTI. 2018. gada 20.–21. jūlijs. 
Programmā:
Zilupes, Pasienes, Kārsavas un Malnavas vēsturiskās vietas, dievnami, vietējo meistaru un saimnieku gardumi. Zilupes zirgaudzētava. Tikšanās un sadziedāšanās ar Isnaudas folkloras grupu. Baltinavas kolorīts un kultūrvēsturiskās ainavas. Teātra izrāde Ontūns un Anna.
Grupa ir nokomplektēta.
 

Ulbrokas bibliotēka 2018. gada 25. jūlijā plkst. 15:30 aicina 4 – 8 gadīgus bērnus uz izdevniecības “Liels un mazs’’ projekta “Mūsu mazās bibliotēkas” pirmās grāmatas lasīšanas pasākumu. Starts bilžu grāmatu sērijas notikumiem, kurā ir burvju zīmulis, kas ceļo laikā un lietas portretē tikpat precīzi, kā cilvēkus. Klausīsimies slovēņu bērnu rakstnieka Petera Svetinas stāstu “Brīnumu gredzens”, uzzināsim, kāda saistība stāstam ar dažādiem lidojošiem objektiem, piedalīsimies lidmašīnu sacensībās un citās aktivitātēs. 
Pieteikšanās Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālr. 67910503 līdz 2018. gada 20. jūlijam.
 

Uzsākot dalību izdevniecības “Liels un mazs” lasīšanas veicināšanas projektā 4-8 gadīgiem bērniem “Mūsu mazā bibliotēka”, Ulbrokas bibliotēka 2018. gada 18. jūlijā plkst. 15:30 aicina interesentus uz informatīvu pasākumu, kurā varēs iegūt informāciju par projektu, tajā iesaistītajām grāmatām un paredzamajām aktivitātēm. Laipni gaidīti visi interesenti.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2018. gada jūnijā

 

Rūdolfs Blaumanis
Justīne Kļava
VIDZEMNIEKI
Nestāstītie stāsti 3 daļās
2018. gada 9. jūnijs, plkst. 13.00. Valmieras teātrī. 
Šis būs pavisam īpašs Blaumaņa nestāstīto stāstu iestudējums, bet cilvēka sirds – arvien tā pati.

Atvainojamies, bibliotēkas lasītāju grupa ir nokomplektēta.
 

ULBROKAS BIBLIOTĒKĀ E – PRASMES
Jaunums! Datorprasmes gada garumā! Jūnija mēnesi – otrdienās, ceturtdienās.

Laikraksti, ziņas, virtuālais “tirgus”, darba piedāvājumi, “mani dati” internetā.
Nodarbībām nepieciešams pieteikties savlaicīgi, un tām nav nepieciešamas priekšzināšanas. Apmācības veic Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas darbinieki.
Kontaktinformācija: Ulbrokas bibliotēka, tālrunis 67910503, e-pasts: biblioteka@stopini.lv
 

Literāri tematiska izstāde “RAKSTNIEKAM ANTONAM STANKEVIČAM – 90” ( dz.1928. gada 13. jūnijā)
Nepelnīti aizmirsts un maz pieminēts, pēdējos gados, ir rakstnieks Antons Stankevičš, kurš sarakstījis biogrāfijas gan par mākslinieka Jaņa Rozentāla, gan par rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa, gan komponista Emīla Dārziņa dzīvi.  Vērtīgs darbs ir arī viņa iztulkotais Viktora Šklovska darbs “Ļevs Tolstojs”. Savulaik, padomju gados Antona Stankeviča darbi daudz publicēti žurnālos “Karogs”, “Draugs”, “Dadzis”, “Zīlīte”, kā arī citos izdevumos. Jūtams, ka tas bijis rakstnieka ražīgākais darba posms. Viņš publicējis vairākas grāmatas, kā arī stāstu krājumus “Nātnās drānas”, “Esplanāde” un “Ingravas stāsti”. Tikai retais zina, ka pēc Blaumaņa noveles uzņemtās kinofilmas “Purva bridējs” scenārija autors arī ir A.Stankevičs. Atnākot jaunam gadsimtam pievērsies latgaliskā dzīvessstila un valodas izpētei. Izdevis grāmatas “”Golvonais vaicōjums”, grāmatu sēriju latgaliešu rakstu valodā “Mes ticejom dzeivei”, “Stygys aizputynoj”, “Viejs īsaraudoj kai bārns”, “Sirds napasadūd”. Sarakstījis arī divas lugas “Ar taisneibas spornim” un “Pzudynuots, bet nauzvarāts”. 2004. gadā izdevis divpadsmit Latgales autoru darbu un fragmentu izlasi “Divpadsmit”.
Attēls no Stankevičs, Antons, 1928-. Nātnās drānas: izlase / Antons Stankevičs; māksl. A. Stankevičs; priekšv. aut. A. Vējāns. - Rīga: Liesma, 1978. - 414, [2] lpp.: il.

 

Jūlija mēnesī uzsāksim jaunu lasītveicināšanas projektu "Mūsu mazā bibliotēka”, kas paredzēts 4-8 gadus veciem bērniem. 
Projekta laikā bērni lasīs grāmatas un ar tām radoši darbosies. No izdevniecības “Liels un mazs” iepirktas 6 grāmatas, gaidām darba burtnīcas un nopelnām autoru vizītes. Ceram uz atsaucību, darboties gribu un jauniem draugiem!

 

Jūlija mēnesī atvērsim lasītavu. Šāds pakalpojums tiks piedāvāts pirmoreiz. Zināms, ka pludmales bibliotēkas darbojas visā pasaulē. Bibliotekāri piedāvā literatūru lasīšanai uz vietas, reģistrē paņemto un sazinās ar stacionāro publisko bibliotēku, ja tiek pieprasīts kaut kas īpašs. 
Ulbrokas bibliotēka vērš uzmanību un aicina jūlija mēnesī piecas dienas nedēļā izmantot jauno pakalpojumu un dažādot savu atpūtu ar grāmatu vai žurnālu no Ulbrokas pludmales lasītavas. Bērni lasītavā varēs ne tikai lasīt, zīmēt, krāsot, kā arī risināt dažādus atjautības uzdevumus.
Ulbrokas ezermalas lasītavas darba laiks P.- P. 10.00 – 14.00

 

Ulbrokas bibliotēkas lasītāju vasaras ekskursija.
Brauciens uz Latgali kopā ar Janīnu KURSĪTI. 2018. gada 20.–21. jūlijs. 
Programmā:
Zilupes, Pasienes, Kārsavas un Malnavas vēsturiskās vietas, dievnami, vietējo meistaru un saimnieku gardumi. Zilupes zirgaudzētava. Tikšanās un sadziedāšanās ar Isnaudas folkloras grupu. Baltinavas kolorīts un kultūrvēsturiskās ainavas. Teātra izrāde Ontūns un Anna.
Grupa ir nokomplektēta.

 

 

Aptaujas pārskats par Ulbrokas bibliotēkas pakalpojumu kvalitāti
Aptaujā piedalījušies kopumā 57 respondenti. 47,4% vecumā, kurš pārsniedz 50 gadus. 31,6% ir vecumā no 31-50 gadiem, 17,5% ir līdz 18 gadus veci. Un mazāk kā 5% ir respondenti vecumā no 19 līdz 30 gadiem. Aptaujas anketas darbības laiks 2018. gada 5. aprīlis – 7. maijs. Apkopotās atbildes katram anketas jautājumam uzrādītas procentu, kā arī skaitļu veidā. Aizpildot anketu, uz atsevišķiem jautājumiem lietotājiem tika dota iespēja izvēlēties vairākas atbildes. Tika dota iespēja izlaist jautājumu, ja uz to nebija iespējams atbildēt.
Ar aptaujas rezultātiem var iepazīties: http://stopini.lv/media/Ulbrokas_bibl/Ulbrokas_bibl_aptaujas_paarskats_2018.pdf

 

Lasāmjaunumi pavasarī ir gan krāsaini, gan reibinoši, gan nezināmiem piedzīvojumiem bagāti. Jaunākais daiļliteratūras klāstā rosina ieskatīties, uzkavēties un padomāt, pirms tālāk ejam. Varbūt tas ir mūsu sabiedrotais ikdienas solī vai ilgi gaidītais atvaļinājuma šķirklis, kam informācijas, kultūras un izklaides raksturs. Un tā jau nebūtu vasara, ja obligāto darāmo lietu sarakstā neparādītos kāda grāmata. Jaunāko grāmatu piedāvājums klātienē un tīmekļa vietnē http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/jaunako-gramatu-apskats
savukārt Latvijas Nacionālās bibliotēkas "Literatūras ceļveža" 4. numurs rodams sadaļā http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/lnb-literaturas-celvedis

 

 

 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2018. gada maijā

Tematiska izstāde “IEKLAUSĪTIES UN IESKATĪTIES...” VĀCU KOMPONISTAM, DIRIĢENTAM, RAKSTNIEKAM RIHARDAM VĀGNERAM – 205. (1813. gada 22. maijs – 1883. gada 13. februāris).
R.Vāgners ir viens no latviešiem pazīstākajiem ārvalstu komponistiem. Dzimis Leipcigā. Būdams operas reformators, nozīmīgi ietekmējis, ne tikai vācu, bet arī citu tautu mūziku. Esot savas muzikālās karjeras zenītā, viņš pabijis arī Rīgā, tāpēc arī šobrīd viena no Vecrīgas mazajām ieliņām nosaukta par Riharda Vāgnera ielu. Taču viņa dzīvesvietas atradušās gan Kalēju ielā, gan Brīvības ielā. Rīgā viņš pavadījis laiku no 1837.gada augusta līdz 1939.gada jūlijam, strādājot par Pilsētas (vācu) teātra galveno diriģentu jeb pirmo kapelmeistaru. Pabijis Norvēģijā, Anglijā un Francijā. Komponists bijis cilvēks ar plašu domāšanu, bet vienlaicīgi arī cilvēks ar lielu pašpārliecību, kurš allaž neatlaidīgi sekojis savām idejām. Savu pirmo operu “Fejas” viņš uzraksta 1883.gadā, bet Rīgā top viņa opera “Rienci”. Jāpiemin, ka visa Vāgnera ģimene ir muzikāla, jo viņa māsa bija aktrise, bet brālis – dziedātājs un režisors. Plašāku komponista biogrāfiju un informāciju par viņa darbiem redzēsiet R.Vāgneram veltītajā izstādē.

 

Jaunums! Arī maijā Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde Ulbrokas bibliotēkā! Radoša mācību procesa rezultātā ir tapušas skolas audzēkņu ilustrētas grāmatas. Valsts konkursa ietvaros darbam izmantotie materiāli un izpildes tehnika raksturo audzēkņu izpratni par daudzveidīgiem teksta vizualizēšanas veidiem, atklāj viņu zināšanas par grāmatu uzbūves principiem un norāda audzēkņu izpratni par ilustrācijas un teksta vizualizēšanas darbību grafikā.  Skaitliski sagatavoto grāmatu skaits ir vairāk par 90, vienas grāmatas minimālais apjoms – 8 lappuses. Ilustrācijas pamatā dažādu autoru vai darbi pēc savas izvēles. Aicinām iepazīt Ulbrokas mākslas nodaļas audzēkņu un pedagogu darba rezultātu. 
Tematiskās izstādes nosaukums “ Dzeja tēlos un attēlos ”.

 

Pavasara un ziedoņa svētki viensētā “Brasliņas”
2018. gada 12. maijs, plkst. 16.00

Programmā kultūrvēsturiskā mantojuma daudzināšana:

 • viensētas radītā pilsētvide – ēka, tērpi, gleznas
 • kolhoza “’Ļeņina ceļš” bibliotēka
 • ne tikai pagātne, bet dzīvā vēsture
 • noskaņu koncerts – dziesmas un pastāsti
 • mākslinieks - karikatūrists
 • dāvināšanas prieks

Dreskoda aksesuārs: dāmām - cepure; kungiem - tauriņš.

P.S. Pasākuma laikā notiks fotografēšana, zīmēšana un atmiņu ierakstīšana.
      Svētku laikā iespējams iegādāties Ainas Božas dziesmu ierakstus CD un grāmatu ar dziesmu tekstiem un gleznām, kā arī Dzintara Melņa karikatūru, kas zīmēta tieši jums, kā mīļa atmiņa un atgādinājums par jauki pavadītu pasākumu.

 

Saruna par grāmatām un bibliotēkas dokumentu kopumu, kārtojumu un informācijas pieejamību ar jauno ilustrāciju autoriem no Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas. Atbildēsim uz audzēkņu jautājumiem, sniegsim jaunas zināšanas, rosināsim radošu prieku. Tiekamies 2018. gada 21., 23., 24., 25. maijā!


Jaunums! Datorprasmes gada garumā! Līdz 20. maijam – otrdienās, ceturtdienās. Google piedāvātās darbības informācijas meklēšanā.
Youtube, kartes, disks, tulkotājs un citi izdevīgi kompānijas Google piedāvājumi.
Nodarbībām nepieciešams pieteikties savlaicīgi, un tām nav nepieciešamas priekšzināšanas. Apmācības veic Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas darbinieki.
Kontaktinformācija: Ulbrokas bibliotēka, tālrunis 67910503, e-pasts: biblioteka@stopini.lv

 

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkā tiek izstrādāts bibliotēkas darbības stratēģiskais plāns 2018.-2022. gadam, lai vērtētu pakalpojumu kvalitātes attīstību. Dokumenta izstrādei ir svarīgs bibliotēkas lietotāju viedoklis, tāpēc esam izstrādājuši aptaujas anketu un aicinām to aizpildīt.
Aptauja ir anonīma, atbildes uz jautājumiem tiks izmantotas tikai apkopotā veidā. Aptaujas norises laiks no 2018.gada 5.aprīļa līdz 7.maijam. Aptauja pieejama: https://docs.google.com/forms/d/1zXGXA2fSrfIDPPL59jAelmwzeGvxhky-SMxk9CBlJhc/edit

Jau iepriekš pateicamies par atvēlēto laiku! APTAUJAS REZULTĀTI.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2018. gada aprīlī

Tematiska izstāde. “GAIDOT UN GATAVOJOTIES BALTĀ GALDAUTA SVĒTKIEM”. Galds izsenis ir saimes vai ģimenes vienojošs simbols. Tādu pašu sajūtu mēģinām radīt, pulcējoties kopā 4. maija Baltā galdauta svētkos. Lai laicīgi varat sagatavoties svinībām, bibliotēkā aprīlī tiks izstādīta literatūra, kas saistās ar galda klāšanu, galda rotājumiem, ēdieniem, galda dziesmām, izklaidēm pie galda un svētku godināšanu. Kopumā – par svētku radīšanu. Izstādē tiks iekļauti materiāli par iepriekšējo gadu Baltā galdauta svētkiem visā Latvijā.

 

Bibliotekāru talka 2018 - dzejnieka un atdzejotāja PĒTERA BRŪVERA dzimtajās mājās “Kalēji”.
Trešdien, 25. aprīlī, plkst.10.00 - 14.00, Līčos. 
Dzejas dienu norises vietas sakārtošana – lapu grābšana, zaru savākšana, dārza veidošana, zaļumošana un zupas vārīšana. 
Kontaktinformācija: Ulbrokas bibliotēka, tālrunis 67910503, e-pasts: biblioteka@stopini.lv

Plkst.14.00, noslēdzot P.Brūvera 60. jubilejas gadu, uz grāmatas atklāšanas svētkiem visus aicinās dzejnieka meitas - dvīņumāsas Zane Brūvere-Kvēpa un Indra Brūvere–Daruliene, kurām apgādā „Pētergailis” kopā ar tēvu, Pēteru Brūveri nule kā iznākusi dzejoļu grāmata bērniem – „Brūveri brūvē”.  
Pasākumā piedalīsies izdevniecības “Pētergailis” vadītāja, rakstniece Inguna Cepīte, dzejnieks Māris Salējs, dzejniece Daina Sirmā, kā arī grāmatu ilustrāciju autore - vairāku starptautisku godalgu īpašniece, māksliniece Gita Treice.
Sarīkojumu kuplinās komponists Māris Lasmanis un vokālais ansamblis “Dziedošie”, kuri izpildīs dziesmas ar dzejnieka vārdiem. “Man ienāca prātā savienot patīkamo ar lietderīgo. Tā kā esmu Brūverfans, daža mana melodija ar dzejnieka vārdiem nonāk manu audzēkņu repertuārā”, stāsta komponists Māris Lasmanis. 

 

Jaunums! Datorprasmes gada garumā! Aprīļa mēnesi – otrdienās, ceturtdienās. Lietotāja elektroniskā e – pasta izveide Google Mail vidē. Google - e-pasta izveide. Pieeja Google kontiem (Youtube, Google+) ar e - pasta adreses palīdzību.

Nodarbībām nepieciešams pieteikties savlaicīgi, un tām nav nepieciešamas priekšzināšanas. Apmācības veic Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas darbinieki.
Kontaktinformācija: Ulbrokas bibliotēka, tālrunis 67910503, e-pasts: biblioteka@stopini.lv

 

Jaunums! Aprīlī Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde Ulbrokas bibliotēkā! Radoša mācību procesa rezultātā ir tapušas skolas audzēkņu ilustrētas grāmatas. Valsts konkursa ietvaros darbam izmantotie materiāli un izpildes tehnika raksturo audzēkņu izpratni par daudzveidīgiem teksta vizualizēšanas veidiem, atklāj viņu zināšanas par grāmatu uzbūves principiem un norāda audzēkņu izpratni par ilustrācijas un teksta vizualizēšanas darbību grafikā.  Skaitliski sagatavoto grāmatu skaits ir vairāk par 90, vienas grāmatas minimālais apjoms – 8 lappuses. Ilustrācijas pamatā dažādu autoru vai darbi pēc savas izvēles. Aicinām iepazīt Ulbrokas mākslas nodaļas audzēkņu un pedagogu darba rezultātu. 

Tematiskās izstādes nosaukums “Dzeja tēlos un attēlos”.

* Kopš 1967. gada pēc Starptautiskās bērnu un jaunatnes literatūras padomes (SBJLP) aicinājuma vairākās pasaules valstīs 2. aprīlis – Hansa Kristiana Andersena dzimšanas diena – ir arī Starptautiskā bērnu grāmatu diena, kam atbilstoša tēma un plakāts.

 

 

IENĀC AR LETONIKA.LV PAROLI! Jauns pakalpojums klientiem, kas vēlas attālināti lietot datubāzes Letonika.lv saturu. Ulbrokas bibliotēkas lasītāja piekļuvei savs lietotājvārds un parole. Interesēties klātienē.


Erudīcijas spēle “Valodas vingrotava” aicina skolēnus mēroties spēkiem latviešu valodas un literatūras zināšanās 

Sākusies spraigākā valodas cīņa skolēniem - digitālā spēle “Valodas vingrotava”.  Jau otro gadu ikviens Latvijas vispārizglītojošās skolas skolēns sacentīsies ar vienaudžiem, lai iegūtu balvas sev, savai skolai un klasei, vienlaikus vingrinot savus latviešu valodas un literatūras zināšanu muskuļus. 
Vairāk par spēli un dalības noteikumiem vietnē letonika.lv/vingrotava. Tiekamies valodas ringā! 

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2018. gada martā

Literāri tematiska izstāde
DRAMATURGAM GUNĀRAM PRIEDEM – 90 
(1928. gada 17. marts – 2000. gada 22. decembris)

    Gunārs Priede visvairāk mūsu lasītājam pazīstams, kā brīnišķīgu – latvisku lugu autors, taču viņš tiek saukts arī par rakstnieku, tāpēc divkārt svarīgs mūsu bibliotēkas krājuma darbu autors. Visvairāk laikam pazīstams, kā kinoscenārija autors filmām “Četri balti krekli” (skatāma arī no Ulbrokas bibliotēkas krājuma) un “Kārkli pelēkie zied”. Savstarpējo attiecību drāmu atainojuma izcils meistars. Zināmākās no viņa lugām – “Smaržo sēnes” un “Sniegotie kalni”. Pārsvarā viņa darbi uzvesti padomju laikā, bet G.Priedem raksturīgais rokraksts vairāk rāda tieši cilvēku attiecību savstarpējos līkločus un sarežģījumus, ne tā laika politisko sistēmu. Tāpēc vairākām paaudzēm viņš bijis sava veida mentors, to lugu autors “uz kurām iet”. Dramaturga dienasgrāmatu “Mans 1984. gads” interesents var paņemt lasīšanai no mūsu bibliotēkas krājuma. Tāpat pieejami vairāki lugu krājumi un literāta Kopoto rakstu, nu jau, pieci sējumi, kas atklāj populārzinātnisku pieeju materiāla atlasē un apstrādē un iemantojuši nosaukumu “Gunāra Priedes dzīve un darbi”.
Gunāra Priedes piemiņai izstādē iekļauti autora darbi, citu literātu rakstītais par dramaturga un rakstnieka dzīves gājumu un daiļradi.

Justīne Kļava 
Jubileja '98
Daugavpils teātra viesizrāde krievu valodā

Vienas ģimenes stāsts. 
2018. gada 12. marts, plkst. 16.30. Dailes teātrī

Izrāde ir Spēlmaņu nakts 2017  laureāte un vairāku balvu ieguvēja.
Lomās: Milena Savkina, Vadims Bogdanovs, Jeļena Ņetjosina, Džordžs Stīls, Mihails Abramovs, Kristīne Veinšteina, Jurijs Losevs, Žanna Lubgāne
Vecuma ierobežojums: 14+
Kolektīvs izrādes apmeklējums, nodrošināts transports.

 

Tikšanās ar rakstnieku, ceļotāju un dažādu kultūru pazinēju
PĒTERI STRUBERGU
Austrālijas un Dienvidamerikas stāstos
2018. gada 20. martā
plkst. 17.30 – 19.30 Ulbrokas bibliotēkās telpās


Sagaidot Latvijas simtgadi, Ulbrokas bibliotēka piedalās Pierīgas reģiona publisko bibliotēku vienotās virtuālās izstādes “Mana novada simtgades cilvēks” veidošanā. Nesenajā aptaujā – ar ko Stopiņu novads var lepoties Latvijas saimē? Tika minēts Edgars Lāčgalvis (1930 -2008) - LLU LTZI direktors 25 gadus. Nozīmīgs ar savu darbu akadēmiskajā vidē un Ulbrokas Zinātniskā centra vadības un celtniecības kompleksa izveidē - institūta ēdnīca, tagad Stopiņu novada ambulance, divstāvīgā mašīnu traktoru stacija - Stopiņu novada domes ēka, noliktava - kultūras nams. Informācijas korpusa vietā Ulbrokas Mūzikas un mākslas skola, centrālajā ēkā - Ulbrokas bibliotēkas telpas. Celtas novada iedzīvotāju vajadzībām gan toreiz, gan tagad. Izcila personība ar viedu redzējumu par iedzīvotājiem svarīgām lietām - gājēju drošība, Barikāžu akmens laukuma sakopšana, Ulbrokas kapličas saglabāšana, Ulbrokas vidusskolas celtniecība u.c. cildeni darbi. Lepnums visai Latvijas un novada saimei!
Aicinām cilvēkus dalīties atmiņās, veidot Edgara Lāčgalvja personības stāstus un atgādināt vērtības, kas atspoguļosies simtgades cilvēku digitālajā kolekcijā.
Fotogrāfijas, publikācijas, rokraksti, vēstules, audio vai videoieraksti un citi dokumenti Ulbrokas bibliotēkā tiks gaidīti līdz 2018. gada 31. maijam.

Kontaktinformācija: Ulbrokas bibliotēka, tālrunis 67910503, e-pasts: biblioteka@stopini.lv

 

Jaunums! Datorprasmes gada garumā! Marta mēnesi – otrdienās, ceturtdienās. Datora klaviatūras izmantošana un teksta izveide. Individuāla apmācība datora klaviatūras iepazīšanai un pirkstu veiklības vingrināšanai darbā ar datoru. Bibliotekāra izvēlēta teksta drukāšana Word dokumentā, pieturzīmju, garumzīmju izmantošana. Dokumenta izdrukāšana. 
LIETOTĀJU DATORPRASMJU UZLABOŠANAS PLĀNS 2018. gadā STOPIŅU NOVADA ULBROKAS BIBLIOTĒKĀ
Nodarbībām nepieciešams pieteikties savlaicīgi, un tām nav nepieciešamas priekšzināšanas. Apmācības veic Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas darbinieki.
Kontaktinformācija: Ulbrokas bibliotēka, tālrunis 67910503, e-pasts: biblioteka@stopini.lv

 

Ikgadējā “Latvijas Grāmatu izstāde”, ko rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju,  aicina iegriezties interesentus. Visās trīs izstādes dienās uz Lielās skatuves mutuļos dzīvīgums – varēs baudīt autoru priekšlasījumus un piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos. Savukārt omulīgi iekārtotajā Rakstnieka viesistabā interesentiem būs iespēja aprunāties ar grāmatu autoriem un iegūt viņu autogrāfus. “Rakstnieks nevar izvēlēties lasītājus: tie rodas paši”. J. Jaunsudrabiņš. Pasākumu programma atspoguļota pievienotajā dokumentā un tīmekļa vietnē www.bt1.lv/lbf/visit.php#events.
Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde “Skola 2018”, kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs. Vairāk: www.bt1.lv/skola

Darbalaiks:
23.–24. februāris 10.00–18.00
25. februāris 10.00–17.00

Biļetes cena: 1 EUR
Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, ieeja ir bez maksas.
Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja izstādē ir bez maksas.
Ar izstādes “Skola 2018” biļeti ieeja “Latvijas Grāmatu izstādē 2018” – bez maksas!

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2018. gada februārī

Literāri tematiska izstāde
“JAPĀNAS STUDIJAS UN SINOLOĢIJA - VALODNIEKA, TULKOTĀJA, BIBLIOTEKĀRA EDGARA KATAJA 95 (1923) DARBS, AIZRAUŠANĀS UN DZĪVE”
Lielajam japāņu un ķīniešu kultūras pārzinātājam februārī nozīmīga dzīves jubileja. Šis cilvēks esot skarbs, bet pretimnākošs. Nācis pasaulē Buhedū ciemā, Ķīnā 1923.gada 2.februārī. 1943.gadā beidzis Ziemeļmandžūrijas universitātes Ekonomikas fakultāti. Bet savā dzīvē, viņa paša vārdiem ticot, Katajs pieredzējis 10 valstu karogus. Edgara Kataja tēvs, valcēnietis Kārlis Kattai Japānas – Krievijas kara dēļ savulaik iesaukts cariskās armijas dienestā un nosūtīts uz Tālajiem Austrumiem.  Savu bērnību Edgars Katajs nodzīvojis daudznacionālajā Mandžūrijā par kuru kāds japānis teicis, ka šajā vietā patiesībā nevar atrast ne īstu Japānu, ne īstu Ķīnu. Pēckara gadus Katajs jau minētajā Ziemeļmandžūrijā strādājis gan kā tulks,  gan kā Harbinas Polittehniskā institūta docētājs, līdz 1955.gadā ieradies Latvijā.

Kā japāņu un ķīniešu valodas tulkotājs Edgars Katajs nostrādājis 30 gadus, šo laiku vienlaikus pavadot arī Latvijas Zinātņu akadēmijas Fundamentālajā bibliotēkā, bibliotekāra amatā. Bijis arī LU Orientālistikas katedras docētājs. Par tulkojumiem Katajs saņēmis Japānas valdības apbalvojumu Svētā Dārguma ordeni.

Bet arī latvieši ir pateicīgi par Kataja kunga ieguldījumu tulkošanā. Ne velti savulaik, vēl padomju gados ar šī cilvēka palīdzību latviski iznākušas tādas grāmatas kā “Sniegu valstībā” (1975), “Japāņu detektīvs” (1986) (pieejams arī Ulbrokas bibliotēkā) un citas. Iznākuši ne tikai daiļliteratūras darbi, bet arī grāmatas par Japānas un Ķīnas kultūrvēsturi. Tāpat grāmatu izdošanā Katajs konsultējis arī citus autorus, piemēram, Ulbrokas bibliotēkas krājumā esošos Zanes Mellupes “Dzenbudistu stāstus”. Atdzejojis arī savulaik žurnālā “”Karogs” ievieto japānietes Kadzuko Širaiši dzeju. Daudzu zinātnisku publikāciju autors.

Izstādē piedāvājam arī Ulbrokas bibliotēkas grāmatas, kas tieši nav saistītas ar E.Kataja darbu, bet cerams – patiks Japānas un Ķīnas kultūras cienītājiem un ieinteresētiem lasītājiem. Nemelosim, ka daudzu mūsu lasītāju sapnis ir aizbraukt uz kādu vai abām šīm valstīm. Izstādē izvietotās grāmatas būs labs sākums šādam nodomam!

Justīne Kļava 
Jubileja '98
Daugavpils teātra viesizrāde krievu valodā

Vienas ģimenes stāsts. 
2018. gada 12. marts, plkst. 16.30. Dailes teātrī

Izrāde ir Spēlmaņu nakts 2017  laureāte un vairāku balvu ieguvēja.
Lomās: Milena Savkina, Vadims Bogdanovs, Jeļena Ņetjosina, Džordžs Stīls, Mihails Abramovs, Kristīne Veinšteina, Jurijs Losevs, Žanna Lubgāne
Vecuma ierobežojums: 14+
Kolektīvs izrādes apmeklējums, nodrošināts transports.

 

Labrītiņ! rītiņā,
Labvakar! vakarā,
Labrītiņ! - saule lec,
Labvakar! mēnestiņš

                         L.tdz.

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēka sadarbībā ar Salaspils novada bibliotēku piedāvā aplūkot Salaspils novada bibliotēkas veidotu izstādi 

„Vaira Vīķe-Freiberga. Ar Sauli”. Izstāde no šī gada 23. janvāra līdz 6. februārim būs redzama Stopiņu novada Ulbrokas kultūras nama Izstāžu zālē

Šeit skatāmi materiāli par eksprezidentes bērnības un bēgļu gaitām, prezindentūras un pēcprezidentūras darbību. 

“Saules motīvs ir cieši ievijies Vairas Vīķes-Freibergas mūžā. „Maroka, Daurata un Kasablanka pasaules kartē šodien iezīmējas kā viena no Latvijas prezidentes mītnes un patvēruma zemēm bēgļu gaitās pēc Otrā pasaules kara. Varbūt tieši tur tālumā, siltās dienvidu saules apspīdēta, viņa sāka aizdomāties par savas dzimtenes sauli un pasauli un tās abas atrada latvju dainās?”, tā retoriski izskan minējums Ausmas Cimdiņas biogrāfiskajā apcerē „Brīvības vārdā”*. Izstādē ietvertas faktu un fotoliecības, grāmatas - oriģināldarbi un zinātniskās publikācijas, raksti no periodiskajiem izdevumiem un citi materiāli. Visam cauri vijas saules motīvs un latviskās vērtības, kas iet cauri Vairas Vīķes mūžam un viņas politiskajai un sabiedriskajai darbībai. V. Vīķe –Freiberga latviešiem tīkama arī ar savu dabiskumu, nesamākslotību un taisnīgumu. Kā teicis dzejnieces laikabiedrs un labs draugs Knuts Skujenieks; “Šeit nav bailes no subjektīvisma, savas interpretācijas. Mēs tai varbūt nepiekritīsim, mēs to varbūt redzēsim citādi, bet ne tas ir svarīgi.”

Tiem, kuri interesējas par saules un citiem motīviem latviešu tautasdziesmās piedāvājam ieskatīties elektroniskajā Dainu skapī - http://dainuskapis.lv/ . Piebildīsim, ka viens no Dainu skapja veidotājiem ir arī Latviešu fonds, ko pārstāv V. Vīķes – Freibergas kungs Imants Freibergs.

Ekspozīcija priecēs visus mūsu Tautas prezidentes cienītājus. Lai izstāde patīkami pārsteidz un dod pozitīvas emocijas šajās sniegotajās ziemas dienās!

*http://www.biblioteka.salaspils.lv/

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS JAUNO GRĀMATU APSKATS
2017. gada decembris – 2018. gada janvāris

Gadumija cilvēces prātos un darbos arvien ienes nezināma, daudzsološa un cerīga. Viens darbiņš pāriet nākamajā, lielām pārdomām neatstājot laika. Tādēļ ir jāatrod piemērots mirklis, lai pievērstos savām sajūtām, parunātu ar sevi un rastu domu spēku ikdienas gaitām. Jaunākās grāmatu aktualitātes uzrunā citādi domājoša dzīvesstila un līdzpārdzīvojuma meklētājus, filozofiskās prozas cienītājus un latviskās kultūrvides piekritējus, kā arī fantāzijas, iztēles un pasakainu notikumu tīkotājus. No sirds paldies visiem par līdzšinējo sadarbību, sagaidot arī turpmāk lasīšanas, satikšanās, atklāsmes, domas un sarunas prieku! Jaunāko grāmatu apskats http://www.stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/jaunako-gramatu-apskats.

 

Janvārī Ulbrokas bibliotēka aicina iepazīt simbolus, zīmes, rakstus un Stopiņu novada tautastērpu

Janvāris Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkā ir simbolu, zīmju, rakstu un Stopiņu novada tautastērpa mēnesis. Bibliotēkas datorlasītavā savienots mūsdienīgais – datori un to lietotnes ar seno – tautastērpu. Lai gan arī pēdējais tapis gana nesen. Ja līdz šim to esat vērojuši tikai bildēs, tad apskatīt tuvplānā un aptaustīt, novērtējot auduma rakstus, varēsiet bibliotēkā! 

Iedziļināties zīmju noslēpumos un uzzināt, ko jaunu par latviskajiem ornamentiem nāks arī Stopiņu novada PII “Pienenīte” bērni. Latviešu tautastērps pieskaņots allaž mainīgajiem dabas apstākļiem – biezas villaines, svārki, kamzoļi un citi tautastērpu piederumi veidoti tā, lai vasarās nav karsti, bet ziemā ir silti. Tautastērpus darina vadoties pēc tautas mākslas grāmatām, kādas pieejamas arī Ulbrokas bibliotēkā. Kā rakstīts Latvijas Kultūras kanonā; “Tautastērps ir mūsdienu kultūras identitātes vizuāla izpausme un viens no mūsu nacionālajiem simboliem.” Tautastērps jāmin divejādas nozīmes – tradicionālais tautastērps un nacionālais jeb tautiskais tērps. Izstādes materiālos varat skatīt Anetes Karlsones rakstu par tautastērpu - https://kulturaskanons.lv/archive/tautasterps/. Turpat pieejami arī audiovizuāli materiāli par tautastērpu, teksti un bibliogrāfija.

Informāciju kādi izdevumi par tautastērpu veidiem ornamentiem, simboliku atrodami Ulbrokas bibliotēkas elektroniskajā katalogā meklējama šeit https://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/6/home.aspx vai Stopiņu novada mājaslapas ātrajās saitēs.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2018. gada janvārī
 

Tematiska izstāde “NO SIMBOLA LĪDZ ZĪMEI”
Katrai zīmei ir sava nozīme. Tā vēsta dažādi avoti. Zīme ir tas, kas padara to atšķiramu starp citiem. Pieņemts simbolisks apzīmējums. Mājiens, norādījums. Pazīme. Kaut ko apliecinošs dokuments. Arī izziņa. Pats zīmes nosaukums cēlies no darbības vārda “zināt”. Izmantojot zīmi, domu priekšmeti tiek pārvērsti izklāstā. Ceļa zīme, pazīšanās zīme, vienlīdzības zīme... Zīmju stāsti ir daudz un dažādi. Pieņemot to, ka zīmes un simboli ir veidi kādā savstarpēji sazināmies, varam pieminēt arī žestus, kas arī ir sava veida sazināšanās veids. Par zīmju valodu rakstījusi arī J. Kursīte grāmatā “Zīmju valoda: latviešu žesti”. Informāciju par visu iepriekš minēto varēsiet skatīt izstādē.

Bibliotekārā stunda "Zīmes un raksti". Saruna ar pirmsskolas izglītības iestādes "Pienenīte" sešgadīgajiem audzēkņiem no grupiņām " Rūķēni"," Kāpēcīši", "Mārītes", "Gliemezīši". Iepazīšanās ar bibliotēkas darbu un kāda dūraiņa raksta zīmju meklējumi. Tiekamies 22., 24., 25., 29. janvārī, plkst. 9.20 Ulbrokas bibliotēkā.

 

 

 

 

 

ARHĪVS

 

 

 

 

 
 
 

Atpakaļ