Navigācija

Ulbrokas bibliotēka

 

Adrese: Institūta iela 1, LLU LTZI 2.stāvs, 
Ulbroka,  Stopiņu novads, LV -2130

Tālrunis/fakss 67910503
E-pasts: biblioteka@stopini.lv

Tviterkonts: https://twitter.com/Ulbrokas_biblio
Youtube kanāls: http://www.youtube.com/user/ulbbibl08
Facebook: https://www.facebook.com/ulbrbiblioteka/

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas katalogs:  http://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/6/home.aspx

BIBLIOTĒKAS DARBA LAIKS:

Pirmdiena     11:00-19:00                                              
Otrdiena        10:00-17:00                                             
Trešdiena      Metodiskā diena (lietotājiem slēgts)         
Ceturtdiena    11:00-19:00                                           
Piektdiena      10:00-17:00                                          
Sestdiena       09:00-14:00 

 

E-GRĀMATAS STOPIŅU NOVADA ULBROKAS BIBLIOTĒKAS LASĪTĀJIEM

Iespēju lasīt E-grāmatas Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA “Tieto Latvia” un apgādu “Zvaigzne ABC”.  Ikvienam ir iespēja bez  maksas lasīt latviešu autoru darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.

Cītīgus lasītājus un elektronisku ierīču izmantotājus iedrošinām izmantot  “3td E-GRĀMATU bibliotēku”. Lai lasītu jūsu izvēlētās grāmatas, sākotnēji Jums jāizmanto bibliotēku piešķirtie autorizācijas dati. Protams, ka vienlaicīgi varat lasīt arī iespiestos izdevumus, taču to atdošanas termiņš nedrīkst būt pārsniegts.

Pirmajā solī ir jāatver Ulbrokas bibliotēkas elektroniskais katalogs, kuru varat atrast Stopiņu novada mājaslapas ātrajās saitēs vai arī šīs pašas mājaslapas Ulbrokas bibliotēkas sadaļā. Kataloga adrese https://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/6/home.aspxPārliecinieties, vai jūsu Lietotājvārds un Parole ir derīgi. Ja Jums neizdotas ielogoties, lūdzam kontaktēties ar Ulbrokas bibliotēkas darbiniecēm. Taču ja viss izdodas, varat pāriet pie otrā soļa.

Nākošā posmā Jums jāatver vaļā “3td e-GRĀMATU bibliotēkā”, kas atrodama adresē https://www.3td.lv/ un jānospiež poga “Reģistrēties”. Sākotnēji jums jāizvēlas jūsu bibliotēkas atrašanās vieta. Kā arī atvērtajā logā jāieraksta bibliotēkas lietotājvārds un parole. Pēc tam, brīvajos lauciņos jāieraksta derīga e-pasta adrese un jauna parole, kurai jābūt vismaz 9 simbolu garai, tajā jābūt vismaz vienam ciparam, vienam mazajam burtam, vienam lielajam burtam un vienam speciālajam simbolam. Uz minēto e-pastu Jums tiks nosūtīts e-pasts ar reģistrācijas apstiprinājuma saiti. Lūdzu, atveriet šo saiti, lai aktivizētu lietotāju, un vēlreiz aizpildiet Lietotājvārda un Paroles lodziņus.

Kad esat veiksmīgi piereģistrējušies, loga augšējā labajā pusē redzat uzrakstu Mana lasītava un savu Vārdu, Uzvārdu, bet kreisajā pusē – e-Grāmatu bibliotēka. Pēdējā varat izvēlēties, lai bibliotēka rāda tikai Jums pieejamās grāmatas. Varat meklēt atsevišķas grāmatas jeb arī, sašķirot tās pa kategorijām, un tad, izvēlēties konkrēto izdevumu. Pirms izvēlēties grāmatu, varat nospiest pogu “Ieskats”, lai pārliecinātos vai tas tiešām ir Jums nepieciešamais izdevums. Gāmata pēc Jūsu izvēles tiks izsniegta jeb rezervēta. E-grāmatas lasīšanai paredzētais termiņš ir divas nedēļas, pēc kura grāmata vairs nav pieejama lasītājam. Šobrīd tīmekļa vietnē www.3td.lv ir vairāk nekā simt apgāda „Zvaigznes ABC” izdevumu.

Lasītājs nevar saņemt vienlaicīgai lasīšanai vairāk kā divas e-grāmatas. Grāmatas iespējams lasīt divas nedēļas, un lasīšanas termiņš netiek pagarināts. Ja grāmata Jums vairs nav nepieciešama, varat no tās atteikties. Pēc darba beigšanas nospiediet pogu “Iziet”.

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKAS AKTIVITĀTES 2019. gada janvārī

Trešdien, 2019. gada 9., 16., 23., 30. janvārī plkst. 9.30 Ulbrokas bibliotēkā
Bibliotekārā zinību stunda “Ja es būtu grāmata”. Iepazīšanās ar bibliotēkas darbu un saruna par grāmatām – to daudzveidību, saturu un lasīšanas iespējām. Viesos pirmsskolas izglītības iestādes "Pienenīte" pedagogi un sešgadīgie audzēkņi no grupām “Saulītes”, “Lācēni”, “Zaķēni” un “Spārītes”.

 

Literāri tematiska izstāde “Skarbā krasta” autorei, rakstniecei
Dzintrai Žuravskai – 80” (dz.1939. gada 13. janvārī)


Visu mūžu 
savu ligzdu viju
No dienišķām rūpēm
par saviem mīļiem       
No sirsnības maigas,
no labas gribas,
No mīlestības.

Lai gan par Dzintru Žuravsku kritiķi izteikušies visai maz, tomēr mūsu bibliotēkai ir, ko teikt un parādīt vismaz vizuālā veidā.  Dzimusi Rīgā un augusi Sabilē, Mērsragā, Rojā viņa kļuvusi par īstenu kurzemnieci. Tāpēc mūsu lasītāji ar aizrautību lasīja, lasa un lasīs viņas vēsturisko romānu ciklu “Skarbajā krastā” (par kuru viņai piešķirta Egona Līva literārā prēmija) un citus šīs autores darbus. Viņa dzimusi agronoma ģimenē un patstāvīgi lasīt iemācījusies jau 5 gadu vecumā. Jau no agras jaunības – pagājušā gadsimta piecdesmito gadu beigām viņa publicējusi savus darbus žurnālā “Padomju Latvijas Sieviete” un laikrakstā “Padomju Jaunatne”. Arī populārās grupas “Līvi” dziesmas teksts “Svētelis” ir šīs autores radīts. Ulbrokas bibliotēkā ir pieejami Dz. Žuravskas romāni. Bet tiem, kuri veldzējas lasot dzeju – piedāvājumā viņas dzejoļu grāmatiņas “Balto spārnu ēnā” un “Savas pasaules vidū”. 

 

 

ARHĪVS

Atpakaļ