Navigācija

Ulbrokas bibliotēka

 

Adrese: Institūta iela 1, LLU LTZI 2.stāvs, 
Ulbroka,  Stopiņu novads, LV -2130

Tālrunis/fakss 67910503
E-pasts: biblioteka@stopini.lv

Tviterkonts: https://twitter.com/Ulbrokas_biblio
Youtube kanāls: http://www.youtube.com/user/ulbbibl08
Facebook: https://www.facebook.com/ulbrbiblioteka/

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas katalogs:  http://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/6/home.aspx

BIBLIOTĒKAS DARBA LAIKS:
Pirmdienās no plkst.11.00 līdz plkst.19.00
Otrdienās no plkst.10.00 līdz plkst.17.00
Trešdienās metodiskā diena (lietotājiem slēgta)
Ceturtdienās no plkst.11.00 līdz plkst.19.00
Piektdienās no plkst.10.00 līdz plkst.17.00
Sestdienās no plkst.9.00 līdz plkst.14.00

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKĀ 2020. gada februārī

Literatūras izstāde
“Jēkabs Janševskis un viņa ieguldījums latviešu literatūras attīstībā”

Izstāde veltīta rakstnieka 155 - tajai dzimšanas dienai, 1865. gada 16. februāris – 1931. gada 22. decembris)

Jēkabs Janševskis, īstajā vārdā Jēkabs Janovskis (ar pseidonīmu Atvasa, Jaunliepājnieks), bijis viens no pirmajiem un zināmākajiem latviešu skolotājiem, taču pats lasīšanas mākslu iemācījies no mātes, bet pirmos rakstniecības pamatus ieguvis no tēva. 1884. gada vasarā tiek iespiests Jēkaba Janševska pirmais raksts – recenzija par Lessinga lugu “Minna fon Barnhelm”. Drīz pēc tam šeit pat tiek nodrukāts Janševska dzejolis “Elks”. Literatūrā ienāk ar “tautas stāstiem” un sentimentāliem dzejoļiem. Savus rakstus publicējis pirmajās latviski drukātajās avīzēs. Vēlāk bēgļu gaitās dzīvojis Tveras guberņā un Maskavā. Taču rakstnieks, protams, paliek uzticīgs Latvijai un klajā nāk viens no viņa zināmākajiem romāniem “Dzimtene”, kura saturs veidojies, vērojot Nīcas ļaužu dzīvi. Janševskis bijis laikraksta “Tautas Balss” redaktors, laikraksta "Valdības Vēstnesis" redakcijas loceklis un līdzredaktors. Tulkojis M. Ļermontova un A.Čehova darbus latviski. Tāpat arī H. Heines dzejas un G.de Mopasāna stāstus. Taču visvairāk autors plaši pazīstams ar saviem romāniem “Bandavā”, “Līgava”, “Laimes bērns” un “Kā bagātā Čāpiņa dēls precējās”. Jau minētie romāni par Kurzemes senatni – lauku cilvēkiem aizvien ir aktuāli un lasāmi arī mūsdienu sabiedrības ietvaros. Kā 1924. gadā raksta “Ilustrēts Žurnāls”; “Janševskim ir sava īpatnēja, nekad neapstrīdama vieta latviešu rakstniecībā”.

- - -

Ulbrokas bibliotēkā grāmatu plaukts ar raidījuma “Literatūre” apskatītajām grāmatām.

Raidījumu cikls “Literatūre – ceļojums ar rakstnieku” ir uzsācis savu otro sezonu. Arī šosezon katrā no 8 “Literatūre” sērijām Marta Selecka dosies ceļojumā kopā ar vienu latviešu mūsdienu rakstnieku, bet Gustavs Terzens – ar grāmatām. Katrs no 8 rakstniekiem ir izvelējies sev tuvāko aizgājušo laiku latviešu autoru un dodas ceļojumā uz vietām, kur tie dzīvojuši vai par kurām rakstījuši. Savukārt Martas paralēlais ceļabiedrs Gustavs ceļo atsevišķi un meklē, kam palasīt priekšā. Šajā sezonā raidiījums iepazīstinās ar 16 autoriem un 20 grāmatām
Plašāka informācija: http://www.bibliotekari.lv/?p=7987

 

ULBROKAS BIBLIOTĒKĀ JANVĀRĪ

Literatūras izstāde
"Lirikas un dabas slavīnātājam Fricim Bārdam - 140", 6.-31.janvāris

Dzejnieks dzimis Pociema pagastā. Mācījies Valkas skolotāju seminārā. Vīnes Universitātē studējis filozofiju. Strādājis par palīgskolotāju Katlakalna draudzes skolā, bet vēlāk bijis Valmieras apriņķa skolu inspektors. Kā arī docētājs Baltijas Tehniskajā augstskolā.  Bijis žurnāla “Stari” literārās nodaļas vadītājs. Lasījis lekcijas par estētiku. Erudīts un atbildīgs cilvēks, kura lielā mīlestība tomēr bijusi daba un cilvēks tajā. Zeme un zvaigznes, Dieva lemtais atspoguļojas Friča Bārdas pantos. Vien atšķirot kādu lappusi no viņa grāmatām, gūstam harmoniju un zināmu mieru. Taču izstādē izvietotas autora grāmatas, kurās ne tikai iekļautas apceres par dažādiem kultūras notikumiem, bet lasāmas arī pētnieku recenzijas par Friča Bārdas rakstīto. Bārda nešķiro savu lasītāju. Viņa dzejas lasāmas kā pieaugušiem, tā bērniem. Tieši tāpēc janvāra mēnesī piedāvājam iepazīties ar šī dzejnieka literāro devumu.

Bibiliotekārā zinību stunda "Bibliotēkgrāmatu izzinošā vide" PII "PIenenīte" vecāko grupu audzēkņiem

Bibliotekārā zinību stunda “Bibliotēkgrāmatu izzinošā vide”. Iepazīšanās ar bibliotēkas darbu un saruna par grāmatām – to daudzveidību, saturu un lasīšanas iespējām. Viesos pirmsskolas izglītības iestādes "Pienenīte" pedagogi un sešgadīgie audzēkņi no grupām “Taurenīši”, “Zvaigznītes”, “Bitītes” un “Knīpas un Knauķi”.
2019. gada 20., 23., 27., 30. janvārī plkst. 9.15 – 10.00 Ulbrokas bibliotēkā

- - - 

LNB izstādes "NEREDZAMĀ BIBLIOTĒKA" apmeklējums, 8.janvāris

Izstāde veltīta 14 vēsturiskajām kolekcijām, kas veidojušas LNB krājuma pamatu. Krājums ietver daudznacionālus stāstus, vēsturiskās kolekcijas, notikumus, cilvēkus, vietas un dokumentus, kas sniedzas daudz tālākā pagātnē par bibliotēkas dibināšanu 1919. gadā un aptver visu Latvijas teritoriju.

2020. gada 8. janvārī plkst.17.00 iestāžu bibliotekāri iepazīsies ar ekspozīciju un klausīsies pētnieces un izstādes kuratores Kristīnes Zaļumas stāstījumu. 

"Neredzamā bibliotēka" aicina paviesoties 18.–19. gadsimta sabiedrisko un privāto bibliotēku vēsturisko interjeru rekonstrukcijās ne vien atklājot šo kolekciju unikalitāti un līkumotos ceļus līdz Nacionālajai bibliotēkai, bet arī vēstot par cilvēkiem, kas tās veidojuši, lietojuši un glabājuši īpaši iekārtotās telpās vai pat ēkās. Tikpat nozīmīga kā atskatīšanās pagātnē izstādē ir pievēršanās mūsdienu cilvēka attiecībām ar bibliotēku un lasīšanu.

 

* * *

ARHĪVS

Atpakaļ