Navigācija

Sauriešu bibliotēka

 

Adrese: Līdumnieku iela 1-54, Saurieši, Stopiņu novads, LV – 2118

Tālr. 25638225
E-pasts: sauriesu.biblioteka@stopini.lv

Stopiņu novada Sauriešu bibliotēkas elektroniskais katalogshttp://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/9/home.aspx

BIBLIOTĒKAS DARBA LAIKS:

Pirmdiena     10:00-17:30                                              
Otrdiena        11:00-18:30                                             
Trešdiena      10:00-17:30                                             
Ceturtdiena   11:00-18:30                                           
Piektdiena     10:00-17:30                                          
PUSDIENAS PĀRTRAUKUMS: 13:00 – 13:30   

 

Sauriešu bibliotēkā jūlijā

Literatūras izstāde “Viņš piederēja visiem, paliekot pats…” veltīta tautā iemīļotajam latviešu aktierim Eduardam Pāvulam (1929-2006).
1949. gadā Pāvuls beidza Dailes teātra dramatiskā teātra studiju, aizsākot bagātu skatuves un kino aktiera karjeru.
Pāvuls ir filmējies tādās filmās kā "Ja mēs visu to pārcietīsim", "Īsa pamācība mīlēšanā", "Teātris", "Ceplis", "Nāves ēnā", "Vella kalpi" un citās kinolentēs.

 

Izstāde “Emocijas ir ciemiņi - ļauj tām nākt un iet” veltīta 17. jūlijam - Pasaules emocijzīmju (emoji) dienai.
17. jūlijā plkst. 15.00 aicinām bērnus un viņu vecākus piedalīties radošā darbnīcā, kurā veidosim “emoji vārdnīcu”. 
Smejošā seja ar atvērtu muti un apaļām acīm ir Latvijā biežāk lietotā emocijzīme – tā ikdienas virtuālajā saziņā tiek izmantota 42% gadījumu, liecina tehnoloģiju uzņēmuma “Samsung” aptaujas dati.

Literatūras izstāde “Man patīk pa mākoņiem staigāt…”” veltīta dzejniekam Jānim Baltvilkam (1944-2003).
Jānis Baltvilks bija viens no izcilākajiem mūsdienu bērnu rakstniekiem. Viņa devums ir ap 30 grāmatu bērniem – dzejā, prozā un izziņas literatūrā. Pēc profesijas Jānis Baltvilks bija ornitologs, tātad putnu pētnieks.

Laipni aicinām ikvienu interesentu! 

 

 

 

Sauriešu bibliotēkā jūnijā

6. jūnijā visā pasaulē svin Aleksandra Puškina 220. gadadienu. 

Aleksandrs Puškins - krievu dzejnieks, dramaturgs un prozaiķis, krievu literārās valodas reformators, vēsturisku sacerējumu autors. Daudzu ar Puškinu saistītu cilvēku likteņi savijušies ar Latviju. Pirmais A. Puškina tulkotājs latviešu valodā bija Juris Alunāns.  Rainis jau ģimnāzijas laikā bija sācis tulkot Puškina darbus. 

Jūnijā aicinām ikvienu apmeklēt tematisku izstādi “Aleksandrs Puškins un Latvija”

 

Tuvojas Līgo vakars un Jāņa nakts, tie ir latviešu tautas lielākie un tradīcijām bagātākie svētki, ko svin ar dziesmām, ozollapu un pļavas puķu vainagiem. Gada skaistākie svētki - Zāļu diena un Vasaras saulgrieži. Sauriešu bibliotēkā Jūs varat uzzināt par Līgo svētku svinēšanas tradīcijām un ticējumiem. 

18. jūnijā plkst. 16.00 aicinām bērnus un viņu vecākus piedalīties radošā darbnīcā, kurā veidosim “papardes ziedus” svētku rotāšanai. 

27. jūnijā plkst. 16.00 Sauriešu bibliotēka aicina lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ) “Lasi un vērtē `18” dalībniekus uz noslēguma pasākumu. Lasīšanas ekspertus gaidīs saruna par grāmatām, saistošas aktivitātes un pārsteiguma balva...

 

 

 

 

 

Sauriešu bibliotēkā maijā


Baltā galdauta svētki ir svinības, kuru centrā ir Latvijas neatkarības atjaunošanas diena 4. maijā. Svētku sarīkošana neprasa lielus resursus vai daudz darba, toties sagādā patīkamus mirkļus un vairo lepnumu par savu valsti. Vairāk par to var uzzināt no grāmatām un žurnāliem, kuri ir sagatavoti izstādei “Atdzimšanas diena”.


Dalī laikmets! 1200 gleznas, tūkstošiem zīmējumu, skulptūras, gravīras, dekorācijas, vairāk nekā 20 literāru darbu: romāni, dzeja, kinoscenāriji, pat baleta libreto: "Mākslinieks, zīmē!". Aicinām ieskatīties spāņu sirreālisma gleznotāja daiļradē.


Ir labi, ja katru dienu iznāk samīļot māmiņu un pateikt: “Es tevi mīlu!”. Bet, ja tas kādreiz aizmirsies, tad ir viena diena gadā – pie mums tā ir maija otrā svētdiena – kad īpaši aicina atcerieties un apsveikt māmiņas. 
10. maijā plkst.14.00 Sauriešu bibliotēkā radošā darbnīca “Mātes dienas atklātnes”.


Pasākuma mērķis – iepazīstināt Stopiņu pamatskolas pirmsskolas audzēkņus ar informāciju: kas ir bibliotēka, kāpēc tā ir nepieciešama, kāpēc nevar iztikt bez grāmatām. Pasākuma laikā mazajiem lasītājiem būs iespēja iepazīties ar grāmatu izkārtojumu un to lietošanas noteikumiem. Tiks piedāvātas dažādās aktivitātes.

 

Sauriešu bibliotēkā aprīlī

Mūsu laikabiedra Ogres novada iedzīvotāja Dmitrija Belova gleznu izstāde. Darbi ir veikti galvenokārt grafikas tehnikā un ir daļa no lielas gleznu sērijas “Lasot Bībeli...”. Dažas gleznas mākslinieks uzgleznojis latviešu dainu iespaidā. Izstāde būs interesanta arī bērniem, jo uzgleznoti vienkārši un saprotami.

Sauriešu bibliotēkā martā

Literāri tematiska izstāde “Pavasara saulgrieži latviskās tradīcijās”. Diena un nakts vienādā garumā gadā ir divas reizes, bet katru reizi citāds ir šo saulgriežu saturs un piepildījums. Pavasara pusē savas izjūtas mēs bieži ietilpinām izteicienā “pavasaris galvā”. Tradicionāli šis laiks saistās ar dienas augšanu garumā un ar gaismas un tumsas līdzsvaru. Visi laipni aicināti apmeklēt izstādi bibliotēkas darba laikā!

Atgādinām, ka Sauriešu bibliotēkas lietotāji var izmantot elektronisko katalogu http://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/9/home.aspx. Bibliotēkas reģistrētājiem lietotājiem tiek piedāvāta iespēja izmantot autorizētā lietotāja iespējas - skatīt ziņas par saviem izsniegumiem, proti, cik un kādas grāmatas ir izsniegtas, redzēt to izsniegšanas termiņu, pagarināt izsnieguma termiņu, skatīt informāciju par izdevumu pieejamību, veikt eksemplāru pasūtīšanu, kā arī iestāties rindā uz izsniegtajiem izdevumiem. Lai iegūtu autorizācijas datus, jāgriežas bibliotēkā, kur tiks piešķirts lietotājvārds un parole.

Ar 2019. gadu vietnē www.3td.lv publisko bibliotēku lietotāji var lasīt e-grāmatas bez maksas. Lai izmantotu e-grāmatu bibliotēku, vajadzīgs:

  • dators, viedtālrunis vai e-grāmatu lasītājs ar interneta pieslēgumu;
  • bibliotēka – izvēlieties: Pierīgas publisko bibliotēku elektroniskā kataloga autorizācijas dati;
  • aktīvs e-pasts.

Grāmatas var lasīt 2 nedēļas, vienlaicīgi – ne vairāk kā 2 grāmatas, mēnesī kopā – ne vairāk kā 4 grāmatas, katrs izdevums lasītājam ir pieejams tikai vienreiz!

Svarīgi: E-grāmatu bibliotēkā nevar reģistrēties un saņemt grāmatas, ja lasītājs ir parādnieks publiskajā bibliotēkā.

Aicinām izmantot bezmaksas abonētās datubāzes: 

Enciklopēdiska uzziņu, tulkošanas, multimediju, oriģinālliteratūras meklēšanas sistēma internetā par Latviju.

Laikrakstu bibliotēka ir visapjomīgākais Latvijas laikrakstu publikāciju krājums bibliotēkā, kas ik dienas ir papildināts ar simtiem jaunu publikāciju no laikrakstu jaunākiem numuriem. 

Animācijas filmas, dokumentālās un spēlfilmas, studentu filmas, kā arī Latvijas kultūras kanonus kino. 

 

 

PASĀKUMI

PASĀKUMU ARHĪVS

Atpakaļ