VPDK LUSTE

 

Stopiņu novada vidējās paaudzes deju kolektīvs ’’Luste’’

Lustīgi dzīvojam, lustīgi dejojam....

Tāds ir Stopiņu novada vidējās paaudzes deju kolektīva ‘’Luste’’ moto. Kolektīvs dibināts 1998. gada pavasarī, jo novada ballēs secinājām, ka gribas dejot arī tiem, kuri vairs nemācās skolā. Un tā ar pašvaldības atbalstu pirmajā pavasarī kopā sapulcējās 6 dejotāju pāri, kas savu varēšanu atrādīja novada kopīgajā līgošanas pasākumā ‘’Līgo’’ parkā.

Kas mēs esam!

Šobrīd ‘’Lustē’’ dejo jau 30 dejotāju. Dalībnieku vecuma amplitūda ir no 26 līdz pat 50 gadiem, bet lielākā daļa dejotāju ir īstajā, mūsuprāt, vislabākajā dzīves posmā no 30 līdz 40 gadiem. Kolektīvā dejo 22 visdažādāko profesiju pārstāvji – ekonomisti, datorspeciālisti grāmatveži, šoferi, apsargi, banku darbinieki, ārsti, zobārsti, pārdevēji, konditori un citi. Esam dažādi, katram ir savs darbs, problēmas, ikdiena, bet vieno mūs mīlestība uz deju. Tāpēc tie vakari otrdienās un dažkārt arī ceturtdienās, kas ļauj atslēgties no visa cita, ir īpaši. Arī deju varēšana mums ir dažāda – cits dejo no bērnudārza vecuma, bet citam sākt dejot bijis sapnis visu mūžu un tad gandarījums par rezultātu ir vēl lielāks, jo tautas deja ir tautas deja, ko savā kolektīvā cenšamies ievērot. Tomēr tas nemazina mūsu vadītājas prasīgumu un sviedri deju zālē līst pa īstam...

Ko mēs dejojam!

Pārsvarā dejojam gan jestras, gan arī cienīgākas latviešu tautas un mūsu horeogrāfu veidotās dejas. Ar saviem priekšnesumiem vienmēr esam klāt oficiālos un ne tik oficiālos novada pasākumos – Latvijas proklamēšanas dienā, Lieldienās, Jurģos, Jāņos, kā arī tik nopietnos pasākumos kā deju kolektīvu skates. Īpašs prieks bija kopā ar citiem novada pašdarbniekiem ar priekšnesumiem piedalīties Stopiņu novada 120 gadu jubilejas svinību maratonā 2007. gada augustā.


 

Kā mēs atpūšamies!

Kopā ne tikai dejojam, bet arī atpūšamies un esam ieguvuši draugus arī citos deju kolektīvos, tādēļ ciemojamies gan Salaspilī, gan Ventspilī, gan Olainē, gan Inčukalnā un Līgatnē. Bet pirms pieciem gadiem Lauberē aizsākās pavisam jauka tradīcija. Izrādās Latvijā ir seši kolektīvi ar nosaukumu ‘’Luste’’. Izrādās visi tikpat lustīgi un nosaukumam atbilstoši kā mēs...Tādēļ tagad katru gadu pavasarī visas ‘’Lustes’’ ar koncertu brauc pie kāda kolektīva ciemos. Esam bijuši jau Lauberē, Rūjienā, Rembatē, Mērdzenē, kā arī esam uzņēmuši draugus pie sevis Ulbrokā.

Kopīgi izbraukāta arī Lietuva, Bavārija, Itālija, Ungārija, Somija un Zviedrija, Francija un Horvātija. Bet vislielākais gandarījums, protams, ir par dalību pašmāju lielajos svētkos - deju upē ‘’Rīgai – 800’’ pasākumā 2001. gadā, 2003.gada Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos un 2008. gada Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos.

Kas mūs vada!

Kolektīvu no tā dibināšanas 8 sezonas vadīja, mācīja un veidoja Litita Šveca, tad vairākas sezonas kolektīvu vadīja Ineta Svilāne un Sarmīte Kadiķe. Pašreiz kolektīvu vada Ieva Sīle. Koncertmeistare jeb mūsu ritma dvēsele visus šos gadus ir Zane Kretaine.

 

Atpakaļ