JAUKTAIS KORIS ULBROKA

 

Jauktais koris „Ulbroka”

Jauktais koris „Ulbroka” dibināts 1986.gada rudenī. Pirmais kora diriģents – Valts Pūce, kormeistars Māris Sirmais, vēlāk Inita Pauloviča.
No 1995.gada kori vada diriģente Ina Ekarte, kormeistare Līga Kurzemniece. Bet no 1999.gada kora otrais diriģents ir Eduards Fiskovičs.

Kora pamatsastāvā ir 40 dziedātāji. 23 gadu pastāvēšanas laikā koris ar labiem rezultātiem piedalījies ikgadējās Rīgas rajona koru skatēs un novadu Dziesmu svētkos – Ogrē, Daugavpilī, Jelgavā (Jelgavas Dziesmu svētku 100-gades svinībās), Rīgas 800-gadei veltītajos svētkos, kā arī piecos Vispārējos Latvijas Dziesmu un deju svētkos (1990, 1993, 1998, 2003, 2008 gados.)

Aktīvu dalību koris ņēma arī četros Starptautiskajos Baltijas un Ziemeļvalstu koru festivālos – Rīgā, Visbijā (Zviedrija), Skiena (Norvēģija), Klaipēdā (Lietuva).
1999.gadā koris piedalījās 39.starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā LORETO (Itālijā).

Koncertturnejas un sadraudzības koncerti notikuši Austrijā, Polijā, Čehijā, Vācijā, gan arī viesu koru pretvizītes Latvijā.

Mājās (Latvijā un Stopiņu novadā) koris uzstājas visvairāk, dziesmas skan gan valsts svētkos, gan dažādos kultūras pasākumos.

Kora repertuārā pārstāvēti visi žanri: tautasdziesmas, latviešu un ārzemju klasika, garīga satura darbi, kā arī mūsdienu latviešu komponistu kora dziesmas.
2009. gada koncertprogramma – latviešu dzejnieku un komponistu mīlas lirika koncertuzvedumā „Mīlas maldi” ar solistu, jauniešu vokālā ansambļa un instrumentālās grupas piedalīšanos tika atskaņota Ulbrokā, Bauskā, Rīgā.  


Jauktais koris "Ulbroka", gājienā XIII Ziemeļu un Baltijas Dziesmu svētkos, 2015.gada 27.jūnijā. Foto Baiba Ūķeniece.

Jauktā kora „Ulbroka” diriģents Vitālijs Stankevičs.
Kormeistars Pāvels Veļičko.
Koncertmeistare Inga Sarkane.
Ilggadējā kora diriģente bija Ina Ekarte.

 

 

Atpakaļ