Navigācija

Dienas centrs ULBROKA

 

Adrese: Institūta iela 1, Ulbroka

Vadītāja Anda VIŠĶERE
E-pasts: aviskere@tvnet.lv
Tālr. 28373398

Darba laiks:  otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien no plkst.12:00 - 20:00, sestdien no plkst.9:00 - 17:00, svētdien, pirmdien - slēgts.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) akreditēja dienas centru “Ulbroka” kā koordinējošo un uzņēmējorganizāciju uz termiņu līdz 2020.gadam ar akreditācijas numuru 2015-1-LV02-LA110-000878 un varēs veiksmīgi piedalīties Erasmus+ programmas EBD projektos.

Nūjošanas nodarbības - otrdienās un ceturtdienās no plkst.12:00-14:00. Nūjas nodrošina dienas centrs.

GALERIJAS

PASĀKUMU ARHĪVS

 

ULBROKAS DIENAS CENTRĀ DECEMBRĪ

1.decembrī  no plkst. 10.00-13.00 “Sirds veselības diena Stopiņu novadā”, programmā: kardiologa lekcija, ekspress konsultācija pie uztura speciālista, iespēja noteikt cukura, holesterīna līmeni. Dalība “Sirds veselības dienā” ir bez maksas, notiek projekta “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros. 

1. decembrī no plkst.14.00 “Gardēžu klubiņš” – piparkūku mīklas gatavošana. 

No 4.-15.decembrim Ziemassvētku dekoru, kompozīciju gatavošana no dabas materiāliem.

5., 12. decembrī no plkst. 16.00-19.00 Ziemassvētku kartiņu gatavošana. 

8.decembrī no plkst. 12.00-16.00 “Piparkūku mājiņu radošā darbnīca”. Dalībniekiem iepriekš pieteikties, izcept sagataves.

15.decembrī no plkst. 12.00 iepazīšanās ar bioloģiskās saimniecības “Vilkači” produkciju, degustēšana. No plkst. 14.00 – 16.00 “Piparkūku cepšanas darbnīca”.

21. decembrī “Ziemassvētku ticējumu pēcpusdiena”, programmā: piparkūku greznošana, Ziemassvētku pantiņu un ticējumu lasījumi, svētku mūzika.

 

Dienas centri tikās ''Latvijas spēlē''

Latvijas lielie svētki ir nosvinēti – kopā ģimenēs, ar draugiem, kopā mums visiem esot dažādos svētku pasākumos novados un mūsu skaistajās pilsētās. Gaidot svētkus mūsu novada dienas centri vēlējās būt kopā svētku priekšvakarā, lai draudzīgā viktorīnā “Latvijas spēle” noskaidrotu zinošāko komandu par mūsu Latviju. 

Šai spēlei gatavojāmies visi kopā, bet satikāmies dienas centrā “Ulbroka” 10. novembra pēcpusdienā. Spēles dalībniekus un līdzjutējus sagaidīja sarkanbaltsarkanu sirsniņu ceļš, ko cītīgi gatavoja dienas centra “Ulbroka” apmeklētāji, dāvājot savu veikumu Latvijai svētkos.

Spēli uzsāka piecas komandas – Ulbroka, Līči, Cekule, Upeslejas, Saurieši, katrā no tām zinošākie, čaklākie, aktīvākie dienas centru apmeklētāji. Spēli vadīja bērniem un jauniešiem atpazīstamā, atraktīvā Rasa Feldmane, kura spēli virzīja vieglā, azartiskā gaitā, kaut reizēm viktorīnas dažādie jautājumi nemaz nebija tik ātri atminami. Pasākumu ar muzikālo nokrāsu kuplināja atsaucīgie novada jaunieši – Reinis Višķeris un Mārtiņš Jaunzems, kuru ģitāru pavadījumā visi kopā sadziedājām mums atpazīstamas dziesmas. 

Gatavojoties spēlei, meklējām atbalstītājus, sponsorus un par lielu prieku ikviens uzrunātais mums neatteica. Tā paldies par atsaucību sakām Ulbrokas bibliotēkas kolektīvam, par aizlienēto sagatavoto jautājumu spēli  par mūsu Stopiņu novadu, paldies par aksesuāriem deju kolektīva “Stopiņš” vadītājai Aigai Mednei, paldies mūsu Ulbrokas veikaliem “TOP”  un “LATS” par kārumiem, un paldies  galvenās balvas sponsoriem – SIA “Getliņi EKO” – par veselīgo dārzeņu grozu. Un kur tad vēl Svētku torte svētku krāsās! Par to īpašu paldies sakām dienas centra “Cekule” kolektīvam!

Uzvaras laurus šogad šajā spēlē plūca dienas centra “Līči” komanda, par vienu punktu aiz sevis atstājot Sauriešu dienas centra komandu. Svētku gaisotnē pavadītās pāris stundas mūs visus satuvināja, lika just līdzi komandām, pārliecinājāmies par savām zināšanām, zīmīgiem Latvijas valsts notikumiem un faktiem, atpazinām dziesmas un filmas, iepazinām savu novadu. Tagad mēs zinām, ka varam, mākam skaisti sagaidīt un svinēt svētkus! 

Spēles foto galeriju varam aplūkot mūsu novada mājas lapā:  http://stopini.lv/lv/galerijas/novada-dienas-centri-tikas-latvijas-spele-493 

Lai gūtās svētku emocijas mūs nepamet gaidot Ziemassvētkus un Jauno 2019. gadu!

Anda Višķere
Dienas centra “Ulbroka” vadītāja
(26.11.2018.)

 

Ulbrokas dienas centrā NOVEMBRĪ

No 1.-17. novembrim gatavosim svētku rotājumus - dekorus Latvijas svētkus sagaidot.

Katru trešdienu  no plkst. 17.00-20.00 dažādu sarkanbaltsarkanu piespraužu, aproču gatavošana

Sākot ar 8.novembri katru ceturtdienu no plkst. 17.00-20.00 aicinām uz FLORISTIKAS nodarbībām. Programmā sienas, galda dekori, adventes vainagi. Nodarbības vadīs pieredzējusi floriste Inguna Knodze.

10. un 24.novembrī sestdienu rītos no 10.00 – 13.00 aicinām uz projekta “Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!” 3. daļas – priekšautu šūšanas, izšūšanas noslēguma nodarbībām. Projekta noslēgumā darbu izstāde!

10.novembrī plkst.15.00 Stopiņu novada dienas centru draudzības pasākums “Latvijas spēle”. Pasākuma ietvaros dienas centru komandu viktorīnas spēle par Latviju. Aicinām apmeklēt spēli klātienē ikvienu interesentu.

Pēdējā novembra sestdienā 24.novembrī no plkst. 13.00-15.00 bērnu drēbīšu “Andelēšanās tirdziņš”.

Aicinām būt radošiem un atraktīviem sestdienu rītos no plkst. 10.00-13.00 “Gardēžu klubiņā” – iepazīsim jaunas receptes un realizēsim tās; nodarbībās gatavosim rotas, kroņus no dažādiem materiāliem.

 

Baudot zelta rudeni Sigulā - nūjojot

Laikam jau arī šī gada rudens zina, ka Latvijai ir lieli svētki – 100 gadi, sveicot to ar tik zeltainu skaistumu kļavās, bērzos, ozolos īpaši silti. Nav jau tā, ka kokiem lapas krāsojas tikai Siguldā, bet ainavisko plašumu redzēt no Paradīzes kalna malas ir tiešām iespaidīgi. Un šo skaistumu, 13. oktobra rītā, lūkoties devās aktīvie nūjotāji no Ulbrokas, Līčiem un Upeslejām. Par lielo dalībnieku skaitu bija patiess prieks – kopā 43 veselīga dzīvesveida piekritēji, kas ikdienā nodarbojas ar ikvienam tik pieejamo, un nu jau ļoti populāro sporta veidu – nūjošanu.

Mūsu maršruts jau daudzus gadus sākas no Paradīzes kalna skatu laukuma. Veroties tik iespaidīgajā plašumā gribas uzkavēties ilgāk, iemūžināt šo skaistumu fotogrāfijās. Tālāk dodamies pa ļoti stāvām kāpnēm lejā un nonākam jau pie Gaujas. Ejot gar Gaujas  kreiso krastu,  ik pa brīdim paveras brīnišķīgs skats uz Turaidas pils torni, jau aiz nākošā līkuma tālumā var ieraudzīt Krimuldas rehabilitācijas centru. Pēc 2 km esam nonākuši pie tilta pār Gauju, kas šogad īpaši rotāts – ar Latvijas valsts karogiem. Pārejot pāri tiltam devāmies gar Gaujas labo krastu, gar māju, kur savu pēdējo vasaru pavadīja mūsu latviešu tautasdziesmu krājējs un apkopotājs Krišjānis Barons.  Atkal dodoties pa stāvām kāpnēm, nu jau augšup, nonākam Dainu kalnā – saukts arī par Tautasdziesmu parku, kur sajūtama īpaša aura un var smelties dabas sniegto pozitīvo enerģiju. 

Esot svaigā gaisā, neiztikt bez līdzi paņemto maizīšu un karstas tējas baudīšanas prieka. Un tad jau steidzīgā solī jādodas no Turaidas uz Krimuldu. Pa ceļam vēl var aplūkot Gūtmaņa alu, iegādāties kādu suvenīru, vai krūzi ar kafiju, un pa zelta lapām piekaisīto Serpentīna ceļu nonākt mūsu gala mērķī Krimuldā, lai pa vienu no skaistākajiem, gleznainākajiem ceļiem gar Krimuldas baznīcu, kas celta 1205. gadā, dotos mājup.

Būsim aktīvi veselīga dzīvesveida piekritēji - skrējēji, nūjotāji, orientieristi, velobraucēji, jo esot dabā mēs varam smelties pozitīvas emocijas. 

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/kultura/dienas-centri/dienas-centrs-ulbroka/galerijas/zelta-rudens-sigulda-nujojot

Anda Višķere
dienas centra “Ulbroka” vadītāja

(31.10.2018.)

 

ULBROKAS DIENAS CENTRĀ OKTOBRĪ

Trešdienās no 17:00 līdz 20:00 notiks “Kroņu darbnīca” – galvas rotas no dažādām pērlītēm, stieplītēm un citiem materiāliem.

No 9. līdz 27. oktobrim kļavu lapu rožu pušķu gatavošana.

Sestdienās no 10:00 līdz 13:00 turpinās projekta “Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!” 3. daļa. Paši savām rokām šūsim lina priekšautus.

Otrdienās un ceturtdienās no 12:00 līdz 14:00 - nūjošana (nūjas tiek nodrošinātas no DC vadītājas).

13. oktobrī -  nūjošanas zelta festivāls Siguldā. Interesentiem pieteikties DC Ulbroka.

Visu mēnesi notiks vaska ziedu gatavošana bērniem un pieaugušajiem par godu Latvijas simtgadei.

 

ULBROKAS DIENAS CENTRĀ SEPTEMBRĪ

No 4.-15. septembrim kolāžu gatavošana bērniem no krāsainām līmplēvēm.

No 5. septembra katru trešdienu, vakaros no plkst.17.00 – 20.00  uzsākam 4. radošo nodarbību ciklu “Polimērmasas veidošana”. Gatavosim ziedus, rotas, piespraudes u.c. 

15. un 29. septembrī sestdienu rītos plkst. 10.00 – 13.00 projekta “Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!” 3. daļa: uzsāksim linu priekšauta šūšanu un izšūšanu. Nobeigsim jostu aušanu. Aicinām iesaistīties ikvienu interesentu!

No 11.–29.septembrim katru ceturtdienu no plkst 16.00 – “Ģipša liešanas pēcpusdienas” ikvienam dienas centra apmeklētājam.

XXVI Vispārējo  latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atskaņās, aicinām uz mūsu novadnieka Viktora Vindeļa tautastērpu saktu, rotu, Dziesmu svētku nozīmīšu kolekciju – izstādi! Aicinām ikvienu iepazīt mūsu kultūrvēsturisko mantojumu!

Dienas centrs uzsāk jaunu akciju: “Tirdziņš – Maiņa – Andele!” ar bērnu skolas lietām, mazo bērnu drēbītēm. Katru ceturto sestdienu no plkst. 14.00 – 16.00 aicinām ikvienu interesentu mainīties, tirgoties un andelēties! Septembra datums – 22.09.2018.

22. septembrī “Gardēžu klubiņš” no plkst. 11.00 – 13.00 nodarbības tēma: “Sacepums”!

Nūjošanas nodarbības katru otrdienu – ceturtdienu no plkst. 12.00 – 14.00. Nūjas nodrošina dienas centrs.

 

ULBROKAS DIENAS CENTRĀ JŪNIJĀ

2. jūnijā sestdienas rītā no plkst. 10.00-13.00; 07. jūnijā  un 14. jūnijā, ceturtdienu vakaros no plkst. 17.00-20.00  aicinām uz projekta “Katram savu tautastērpu arī Stopiņos! 3. daļa, kuras ietvaros turpināsim apgūt tautiskas jostas aušanu. Aicināts ikviens interesents!

No 4.-22. jūnijam ģipša figūru liešana, pašcietējošas plastikas figūru gatavošana.

No 6.jūnija trešdienu vakaros, plkst. 17.00-20.00 aicinām iesaistīties “Jāņu zāles audumos!” . Pļavu ziedu apgleznošana uz šallēm, lakatiem, galdautiem u.t.t. radošā darbnīca. 

No 18.-22. jūnijam  “Jāņu zāles dekoros!” Gatavosim dažādus pušķus, glezniņas, galda noformējuma dekorus.

19. jūnijā Gardēžu klubiņa ietvaros  “Jāņu siera siešanas darbnīca!” ar iepriekšēju pieteikšanos.

Visa mēneša garumā jauno galda spēļu turnīri bērniem.

Mainoties darba laiku grafikam vasaras sezonā katru otrdienu un ceturtdienu  no 10.00 – 12.00 aicinām uz NŪJOŠANAS nodarbībām.

 

ULBROKAS DIENAS CENTRĀ MAIJĀ 

No 2.-12. maijam gatavosim pārsteiguma dāvaniņas māmiņām.

No 2. maija, trešdienu vakaros no plkst. 17.00 – 20.00 aicinām iesaistīties vinillplašu, disku dažādu interjera priekšmetu apgleznošanas radošajā darbnīcā “Krāsainā mūzika”. 

12.  un 19. maijā, sestdienu rītos plkst. 10.00  aicinām uz projekta “Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!” 3. daļu - uzsāksim tautiskas jostas aušanu. Aicināts ikviens interesents! 

No 17.-31. maijam kolāžu gatavošana no līmplēvēm.

26. maijā plkst. 11.00-13.00 aicinām uz “Gardēžu klubiņa” aktivitātēm.

Visa mēneša garumā jauno galda spēļu turnīri bērniem.

Katru otrdienu un ceturtdienu  no plkst. 12.00 – 14.00 nūjošana.

 

Dienas centra Ulbroka pirmais gads jaunajās telpās aizritējis

21. aprīlī dienas centrs Ulbroka svinēja 1 gada jubileju jaunajās telpās. Gads aizsteidzies un varam atskatīties uz paveikto, kā apdzīvots, iekārtots, cik darbīgi esam un, ko jaunu apguvuši.

Ikviens, kas ienāk dienas centrā pirmo reizi, ir priecīgs par jauno telpu plašumu un gaišumu, un šī estētiskā vide rosina uz radošu darbošanos. Šī gada laikā dienas centrā ir notikušas dažādas radošās darbnīcas: “Mazo leļļu darbnīca”, “Esam radoši Stopiņiem!”, čunčināšanas darbnīca “Crazy wool”, “Atspiedumi uz auduma” radot dažādas šalles, lakatus krāsojot tās caur trafaretiem, gatavojām svečturus, trauciņus, eņģelīšus no ātri cietējošas masas, Latvijas svētkus gaidot ikvienam bija iespēja pagatavot sev rokassprādzi ar latvju rakstu zīmēm, florisktikas nodarbības, piparkūku mājiņu, adventes vainagu gatavošana pirms Ziemassvētkiem, sveču liešanas radošā darbnīca Sveču mēnesī, un tagad, aprīļa mēnesī ļoti jauka darbnīca – stikla apgleznošana “Lai pavasaris cauri spīd!”. 

Vēl tagad dienas centra sienu rotā papīra ziedu siena, kuru gatavojām un veidojām februāra mēnesī, aicinot ģimenes saposties un fotografēties skaistu ziedu fonā. Paldies par atbalstu “Stopiņu novada jauniešiem’” par iesaistīšanos dažādās dienas centra rīkotajās aktivitātēs, pasākumos, koncertos, spēļu vakaros, tematiskās pēcpusdienās.

Realizējām Stopiņu novada finansētu projektu “Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!” 2. daļa, kā ietvaros projekta dalībnieces adīja maučus ar pērlītēm un šuva aubes. Jau 12. un 19. maijā sestdienu rītos plkst. 10.00 turpināsim iesākto – komplektēsim savus tautastērpus, jo ir apstiprināta 3.daļa projektam “Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!”, kura ietvaros audīsim jostas un šūsim priekšautus ar izšuvumiem. Gaidīsim ikvienu, kas vēlas Latvijas simtgadei  par godu saposties tautastērpā. 

Dienas centrā “Ulbroka” tiek realizētas dažādas aktivitātes projekta “Slimību profilakses un veselības veicināšana Stopiņu novadā” ietvaros: nūjošana, ceturtdienu vakaros plkst. 19.00 profesionālas instruktores vadībā, izglītojošas lekcijas ar meistarklasēm veselīgu ēdienu gatavošanā, vingrošana, kas turpināsies arī vasaras mēnešos, aicinām iesaistīties šajā projektā, jo nav nekā svarīgāka par mūsu veselību!

Šī gada laikā esam iekrāsojuši dienas centru košās krāsās! Uz tikšanos dienas centrā Ulbroka!

Anda Višķere 
Dienas centra “Ulbroka” vadītāja
(26.04.2018.)

 

ULBROKAS DIENAS CENTRĀ APRĪLĪ

No 4. aprīļa gleznošana uz plēvītēm vitrāžas tehnikā.

7. aprīlī  plkst. 15.00 Veselības veicināšanas projekta ietvaros lekcija – meistarklase “Veselīgs uzturs”.

Sākot ar 4. aprīli, katru trešdienu no plkst. 17.00 – 20.00 aicinām uz stikla apgleznošanas radošajām nodarbībām “Lai pavasaris cauri spīd!”

Galda spēļu pēcpusdienas piektdienās : 6., 13., 20., 27. aprīlī.

No 17. aprīļa vitrāžu gatavošana no stieplēm.

21. aprīlī, sestdienas rītā no plkst. 11.00 aicinām uz klubiņu pieaugušajiem “Garšu virtuozi!” – paši gatavosim, pētīsim receptes, tās realizēsim un degustēsim. 

21. aprīlī plkst. 14:00 - Ulbrokas dienas centram 1 gads jaunajās telpās! Retrospektīvi atskatīsimies uz dienas centra darbību.

28. aprīlī  sestdien! – Visi uz Lielo talku!

Nūjošana: Veselības veicināšanas projekta ietvaros  aicinām uz vakara nūjošanu ceturtdienās no plkst. 19.00 – 20.30 nūjošanas instruktora pavadībā. Aicināti iesācēji un ikviens interesents! Nūjas tiek nodrošinātas.

Aicinām uz Radošajiem sestdienu rītiem! Sestdienās no plkst. 10.00 gatavosim rotas no dažādiem materiāliem.

 

ULBROKAS DIENAS CENTRĀ MARTĀ

Sākot ar 3.martu, katru sestdienas rītu no 10 00 – 13 00 aicinām ikvienu interesentu uz FILCĒŠANAS radošajām nodarbībām!

No 1. – 8.martam papīra ziedu gatavošana.

8.martā plkst. 18.00 – tematiska pēcpusdiena “Muzikāli pavasarīgs sveiciens!” 

9.martā plkst. 18.00 – kinovakars - filma “ Astoņas zvaigznes” .

No 6. – 17. martam gatavosim  sapņu ķērājus.

No 20. – 30. martam gatavosimies Lieldienām – dažādu dekoru gatavošana.

10.un 24. martā no 13.00 – 15.00 ”Gardēžu klubiņš” pieaugušajiem.

 

 

Ulbrokas dienas centrā februārī

No 6. – 14. februārim Valentīndienas dekoru gatavošana no dažādiem materiāliem.

10. februārī no plkst. 13.00 “Ziedu foto sienas atklāšana”. Aicinām ikvienu dienas centra apmeklētāju uz profesionālu foto sesiju ziedu sienas fonā. Pasākuma ietvaros, sadarbībā ar Stopiņu novada jauniešiem,  fotogrāfe Katrīne Kokle iemūžinās apmeklētājus profesionālās fotogrāfijās. 10. februārī no plkst. 13.00-15.00 un 14. februārī no plkst. 18.00-20.00 gaidīsim uz fotogrāfēšanos kopā ar saviem mīļajiem! 

Sveču mēnesī  - 8. un 15. februārī aicinām uz sveču liešanas radošām nodarbībām.

Sākot ar 7. februāri, katru trešdienu no plkst. 17.00-20.00 aicinām uz šūšanas nodarbībām “Sīkas svarīgas lietas!”. Vadīs A. Dobrjanska.

Ar 10. februāri sestdienu rītos no plkst. 11.00 tiek atklāts klubiņš pieaugušajiem “Garšu virtuozi! ”. Aicinām iesaistīties – paši gatavosim, pētīsim receptes un tās realizēsim un degustēsim.

No 20.– 28. februārim krāsaino ledus lukturu gatavošana.

 

Ulbrokas dienas centrā janvārī

No 5. – 16. janvārim gatavosim svečturus no modelēšanas pastas. Noslēgumā svečturu izstāde līdz 30. janvārim.

No 18. – 30. janvārim krāsaino ledus lukturu gatavošana.

No 26. – 30. janvārim novusa turnīrs, mazākiem bērniem galda spēļu turnīrs.

Otrdienās un ceturtdienās no 12.00 – 14.00 nūjošana

Sestdienās no 10.00 – 14.00 radošie rīti pieaugušajiem: tapošanas pamati, rotu gatavošana no dažādiem materiāliem.

 

Ulbrokas dienas centrā decembrī

2. decembrī   no plkst. 12:00 – 17:00  “Piparkūku mājiņu radošā darbnīca”

No 5.-9. decembrim  “Eņģeļu gatavošanas radošā darbnīca”. 

8. decembrī no plkst. 16:00 tikšanās ar brīvprātīgo jaunieti no Itālijas Mattia Lano, prezentācija par Itāliju un itāļu picas cepšana kopā ar dienas centra apmeklētājiem.

No 14.-21. decembrim dažādu Ziemassvētku rotājumu un dāvanu gatavošana.

20. decembrī plkst. 15:00 “Ziemassvētku gaidīšanas koncerts”, sadarbībā ar Stopiņu novada aktīvajiem jauniešiem.

 

Ulbrokas dienas centrā novembrī

Sākot ar 2. novembri – ceturtdienās – no plkst. 17:00 – 20:00 ikviens aicināts uz FLORISTIKAS nodarbībām.

Trešdienās – 8. un 15. novembrī Latvijas valsts svētkus gaidot – rokassprādzīšu gatavošana. 

Katru sestdienu aicinām iesaistīties projekta “ Katram savu tautastērpu arī Stopiņos -2“. Projekta ietvaros būs iespēja uzšūt, izšūt savam tautastērpam piemērotu aubi.

No 11. – 18. novembrim dienas centrā projekta “Katram savu tautastērpu arī Stopiņos 2“ uzadīto mauču izstāde. Laipni aicināti!

No 28. novembra sākam gatavoties Adventes un Ziemassvētku laikam! – svētku cepumu gatavošana – cepšana un glazēšana.

 

Rudenīgas aktivitātes dienas centrā „Ulbroka”

Ātri paskrējis pusgads, kopš dienas centra Ulbroka jauno telpu atklāšanas pavasarī. Nu jau rudens krāšņi krāsojis koku lapas un agro tumšo vakaru klātbūtnē, var atskatīties uz paveikto. Jaunās dienas centra telpas ir apmeklētāju iecienītas, īpaši jau bērnu un jauniešu vidū. Tāpat dažādo radošo nodarbību piedāvājumam atsaukušies un iesaistījušies dažāda vecuma mūsu novada iedzīvotāji. 

Īpaša interese un pozitīvas atsauksmes ir par Stopiņu novada finansētā projekta „Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!” 2. daļu, kā ietvaros projekta dalībnieces ir uzsākušas mauču ar pērlītēm adīšanu. Tiek zīmētas shēmas - dažādās ziedu un rakstu zīmes tiek ieadītas nelielajos aksesuāros, kas papildinās tautastērpu. Tāpat esam uzsākušas galvas rotas aubes šūšanu un izšūšanu. Latvijas svētku nedēļā: no 11.– 17. novembrim aicinām ikvienu iegriezties un aplūkot izstādi, kurā pabeigtie darbiņi tiks izstādīti apskatei.


7. oktobrī – Veselības nedēļas ietvaros, aktīvākie Ulbrokas un Līču nūjotāji devās uz Siguldu kopīgā izbraukumā „Kopā ar zelta rudeni”, lai Gaujas ielejas takas ieraudzītu visskaistākajā sezonā. Kopā ar mums šajā pārgājienā bija nūjošanas instruktore Linda Andrusa, kura ir aktīvi iesaistījusies Veselības projekta realizēšanā, apmācot nūjošanas pamatus mūsu novada dienas centra nūjošanas nodarbību apmeklētājiem. Aicinām sekot līdzi dienas centru sludinājumiem, lai apgūtu šo veselībai tik noderīgo sportošanas aktivitāti.


Septembra mēnesī dienas centra aktivitāšu sarakstā iekļāvām origami – papīra locīšanas mākslas apgūšanu, dažādu figūru, ziedu, dzīvnieku locīšanu no papīra. Kādu dienu dienas centrā ienāca kundze gados – Vera Ušakova, lai iepazītos ar dienas centra piedāvātajām aktivitātēm. Apskatot mūsu paveiktos darbiņus, pajautāja, vai varot atnest un parādīt to, ar ko pati ir ļoti aizrāvusies – origami moduļu locīšanas mākslu. Atnestie darbi mūs visus, īpaši jau bērnus, pārsteidza: gulbji, pūķi, bruņurupucis, lelle, dažādi šķīvji un trauciņi, tas viss no papīra, salocīts no maziem gabaliņiem. Un nu jau otro mēnesi, katru dienu Veras kundze brīvprātīgi, ar lielu mīlestību un atbildību māca bērniem origami moduļu locīšanas tehniku un ir jau pirmie rezultāti – uzlocīti gulbji, pūķi, trauki, ar kuriem bērni ļoti lepojas. Labie darbi un kopā būšana vairo pozitīvas emocijas!


Novembra mēnesī ceturtdienu vakaros aicinām uz FLORISTIKAS nodarbībām ikvienu, kam šī nodarbe interesē. Nodarbības vadīs pieredzējusi floriste un ikvienā nodarbībā būs iespēja pagatavot kādu darbiņu. Četru nodarbību cikls sāksies 2. novembrī. Kā parasti sagaidot Adventes laiku, gatavosim Adventes vainagus un citus Ziemassvētkiem raksturīgus dekorus. Laipni aicināti iegriezties dienas centrā Ulbroka!

Vairāk foto: http://stopini.lv/lv/kultura/dienas-centri/dienas-centrs-ulbroka/galerijas/oktobris-ulbrokas-dienas-centra

Anda Višķere
Ulbrokas dienas centra vadītāja
(30.10.2017.)

 

 

 

ULBROKAS DIENAS CENTRĀ OKTOBRĪ

Aicinām iesaistīties projekta ”Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!” 2.daļā, katru sestdienu no plkst. 10.00 – 13.00, kvalificētu pasniedzēju vadībā. Programmā mauču adīšana ar pērlītēm, galvas rotas – aubes sagatavošana. 

Katru dienu origami moduļu locīšana bēŗniem, lai pagatavotu papīra gulbi. 

No 3.–14. oktobrim dekorāciju gatavošana no krāsainajām rudens lapām.

7. oktobrī nūjotāju brauciens uz Siguldu “Kopā ar zelta rudeni!”. Aicinām pieteikties interesentus, sīkāka informācija pa tālr. 28373398.

No 17.–28. oktobrim stikla laternu gatavošana – burciņu aplīmēšana ar dažādiem materiāliem.

No 16.-30. oktobrim Stopiņu novada vizuālās identitātes projekta “MĪT” izstāde.

Koncertuzveduma “Ezera mistērijas” iedvesmoti, katru trešdienu no plkst. 17:00-20:00 mākslinieciski radošie vakari pulciņā “Atspiedumi uz auduma” –– trafaretu, atspiedumu tehnikas pielietošana uz šifona un zīda.

Nūjošana katru otrdienu un ceturtdienu no 12.00 – 14.00.

 

16. septembrī sākušās nodarbības ''Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!-2''

Nodarbības notiek sestdienās no plkst. 10:00-13:00.

 

Ulbrokas dienas centrā septembrī

No 6. septembra trešdienās no plkst. 17:00-20:00 aicinām uz mainīgā pavediena radošajām darbnīcām “Crazy wool”.

No 5. septembra veidosim regates plosta otro dzīvi 3D aplikācijās.

No 16. septembra sestdienās plkst. 10:00-13:00 projekta “Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!” 2.daļa. Aicinām pieteikties interesentus.

No 19. septembra – novusa turnīrs; bērniem modelēšanas nodarbības un atspiedumu, figūru veidošana no plastilīna materiāla.

 

Ulbrokas dienas centrā augustā

No 2. augusta trešdienās no plkst.17:00-20:00 un ceturtdienās no plkst.15:00-18:00 “Esam radoši Stopiņiem!” – dekoru veidošana no dažādiem materiāliem, “Stopiņu novadam – 130” svētku ietvaros.

 

IZMANTO IESPĒJU PĀRBAUDĪT BEZ  MAKSAS SAVU KĀJU VĒNU STĀVOKLI !

PĀRBAUDE ULBROKAS DIENAS CENTRĀ  (INSTITŪTA IELĀ 1, Policijas ēkā)  NOTIKS 20. JŪNIJĀ PLKST. 12:00 -16:00

Lūgums veikt pierakstu iepriekš Dienas centrā  ULBROKA vai zvanot uz tālr. nr. 28373398

VĒNU MAZSPĒJA…
… ir vēnu slimība, kas ar laiku rada nepatīkamas izmaiņas ādā - tā kļūst bieza, parādās brūni vai balti plankumi, vissmagākā pakāpe ir čūlas. Šī slimība ir vismaz vienai trešdaļai cilvēku un sākās diezgan nemanāmi – ar smaguma sajūtu kājās dienas beigās, to tirpšanu, sāpīgu nogurumu, niezēšanu, krampjiem. Šie simptomi norāda, ka slimība ir sākotnējā stadijā. Šīs sajūtas nedrīkst ignorēt, tas jau ir pirmais trauksmes signāls, lai nepieļautu tālāku slimības progresu! 
 RISKA FAKTORI:
    IEDZIMTĪBA
    CILVĒKI BRIEDUMA GADOS
    HORMONĀLĀ KONTRACEPCIJA
    ILGSTOŠI STĀVOŠS VAI SĒDOŠS DARBS 
    LIEKAIS SVARS
    SMĒĶĒŠANA
    MAZKUSTĪGS DZĪVES VEIDS

Mērījuma laikā pacienti netiek ārstēti, bet tiek sniegta rekomendējoša informācija par  sirds- asinsvadu sistēmas saglabāšanu un profilaktisko pasākumu lietderību vēnu stāvokļa uzlabošanā. Nepieciešamības gadījumā pacientiem tiek ieteikta tālāka izmeklēšana. Sievietēm lūgums nevilkt zeķubikses, mērījums būs uz plikiem abu kāju apakšstilbiem.

 

Ulbrokas dienas centrā

Darba laiks jūnijā: pirmdien, otrdien plkst. 10:00-18:00; trešdien plkst. 12:00-20:00; ceturtdien, piektdien plkst. 10:00-18:00.

Katru trešdienu no plkst. 17:30-20:00  “Mazo leļļu darbnīca”. Šūsim paši savām rokām dažādas lellītes. Pirms Līgo svētkiem rīkosim lellīšu izstādi. Nodarbības vada A. Dobrjanska.

Katru otrdienu un ceturtdienu nūjošana no plkst. 10:00-11:45. Nodarbības vadīs profesionāla nūjošanas instruktore Linda Andrusa.

No 5.-9. jūnijam mazo mandalu krāsošana ar krāsainiem zīmuļiem un krītiņiem.

8. jūnijā plkst. 16:00-18:00 izglītojoša lekcija par veselīgu uzturu.

12.-16. jūnijā  galda spēļu turnīri, trauku veidošanas nodarbības no ātri cietējošas keramikas masas.

19.-22. jūnijā LĪGO dienu sagaidot – dekoru un vainagu gatavošana svētkiem no dabas materiāliem, JĀŅU ielīgošana.

 

 

Atklātas Ulbrokas dienas centra jaunās telpas

2017. gada 21. aprīlī Stopiņu novada pašvaldība svinīgi atklāja dienas centra "Ulbroka" jaunās telpas Institūta ielā 1, Ulbrokā.

Tagad dienas centra rīcībā ir uz pusi plašākas telpas, kvalitatīvai iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanai. 

Ar dienas centra atvēršanu jaunās telpās, vadītāju sveikt bija sanākuši tuvāki un tālāki kaimiņi, vēlēja turpināt uzsāktos darbus un saglabāt tik pierasti mājīgo noskaņu.

Jauno telpu pārveide Ulbrokas dienas centra vajadzībām notika no 2017. gada februāra līdz aprīļa vidum. Darbu ietvaros tika mainīti logi, veikti iekšējie remontdarbi un telpu pielāgošana dienas centra darbībai. Darbus veica SIA “CORVID Būve”, kopējā līguma summa bez PVN ir EUR 21 792,80.

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/galerijas/atklatas-ulbrokas-dienas-jaunas-telpas-372 

Informāciju sagatavoja
I.Skrastiņa
Stopiņu novada dome

(25.04.2017.)

 

2017. gada 21. aprīlī plkst. 14:00 notiks svinīga Ulbrokas dienas centra jaunās mājvietas atklāšana.

2016. gada nogalē, uzsākot Stopiņu kultūras centra būvniecību, Ulbrokas dienas centram nācās pamest telpas un lūkoties pēc jaunas mājvietas. Jaunās telpas dienas centra iekārtošanai tika izvēlētas turpat netālu - vienā ēkā ar Pašvaldības policiju. Telpas ir izremontētas, šobrīd notiek aktīvs iekārtošanās darbs un gatavošanās apmeklētāju uzņemšanai.

Gaidīsim visus ciemos!

Anda Višķere, Ulbrokas dienas centra vadītāja

(11.04.2017.)

 

Projekts - KATRAM SAVU TAUTASTĒRPU ARĪ STOPIŅOS!, īstenojies

un uzsācis savu ceļu, lai godam sagaidītu Latvijas simtgadi – pašu rokām gatavotā tautastērpā!

Jau no rudens dienas centrā Ulbroka uzsākts Stopiņu novada domes finansēts projekts “Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!”, kā ietvaros tika šūti latviešu tautastērpa linu krekli. Projektā iesaistījās 15 dalībnieces, kuru sapnis bija sākt sava tautastērpa darināšanu, komplektēšanu, piegriešanu un rotāšanu, lai savā ģimenē aktualizētu latviešu tautas kultūrvēsturiskā mantojuma tradīciju turpināšanu un ieviešanu. 

Šī projekta ietvaros, mūsuprāt sākām ar vieglāko - linu kreklu šūšanu. Uzsākot projektu tika pētīta literatūra, kurā apkopoti materiāli par latviešu tautastērpiem, rakstiem, linu kreklu atšķirībām dažādos Latvijas novados. Projekta dalībnieces izdarīja katra savu izvēli - šūt autentisku sava dzimtā novada linu kreklu, vai šūt sev Pierīgas kreklu tā parādot, ka tagad dzīvojam Stopiņu novadā. Katra dalībniece veidoja sava krekla piegrieztni, izgrieza, iešuva ar rokām mazos un lielos ķīļus, tad ar šujmašīnu tika sašūtas kreklu taisnās vīles. Kā agrākos laikos, arī šos kreklus tā īpašnieces izrotāja ar izšuvumiem un caurajām vīlēm. Pierīgas krekliem dažādos rakstos izšūtas ir apkaklītes un aproces. Apkaklītes un aproces ir jāiešuj ar rokām, vispirms sakrokojot kreklu. Nobeigumā krekliem tika gatavotas podziņas. Lai gan likās, ka šis ir samērā viegli paveicams darbiņš, kopā sanācām uz 10 nodarbībām un tikai tā - lēnām un pamatīgi iedziļinoties aprakstītajos materiālos, ar mīlestību un gaišām domām, katra no dalībniecēm gatavoja savu balto linu kreklu.

Sākums ir, tagad tikai jādomā par galvas rotām, brunčiem, jostām, zeķēm… kopā esot kārtējo reizi sapratām, ka galvenais ir uzsākt, vienai otru iedrošināt, dalīties ar idejām un tad noteikti var paveikt to, kas likās teju neiespējami. Nu tā mums liekas, ka arī tajos senajos laikos, kad šāda veida krekli tika šūti, lai valkātu ikdienā, cita citai mācīja un ierādīja, kā šāds darbiņš paveicams.

Projekta dalībnieces ir ļoti gandarītas par projekta ideju, tā īstenošanas gaitu, par redzamajiem, sasniegtajiem rezultātiem un katra ir pārliecināta, ka ar šo projektu ir uzsākts savs ceļš pie pilni nokomplektēta tautastērpa. Lai mums izdodas īstenot daudz gaišas domas un piepildīt sapņus Jaunajā - 2017.gadā! 

Dienas centra Ulbroka vadītāja Anda Višķere

(04.01.2017.)

 

 

 

Atpakaļ