Stopiņu novada iedzīvotāju vakcinācija pret COVID-19

30/03/2021

Vakcinācija ir vienīgais efektīvais veids, kas pasargā no smagas saslimšanas ar COVID-19 infekcijas slimību.  No š.g. 22. februāra valstī tiek uzsākta iedzīvotāju vakcinācija pret COVID-19, prioritārā grupa ir seniori (vecums 70+ gadi). 

Stopiņu novadā pacientu vakcinācija pret COVID-19 iespējama pie visiem Stopiņu novada ģimenes ārstiem, to prakses vietās. 

Š.g. martā valstī bija novērojams vakcīnu trūkums, līdz ar to ģimenes ārsti saņēma krietni mazāk vakcīnas devas, nekā bija pasūtīts, respektīvi, laika posmā no 2021. gada 23. februāra līdz 26. martam Stopiņu novadā praktizējošie ģimenes ārsti bija pieprasījusī 430 devas, bet piegādātas tika tikai 210 devas, līdz ar to minētajā laika posmā pacienti saņēma 226 devas. Skaidrojot to, kādēļ saņemtas 210 devas, bet vakcinēti vairāk iedzīvotāju, t.i., izmantotas 226 devas, jāuzsver, ka tas saistīts ar to, ka katrā vakcīnas flakonā ir rezerves deva, kuru var izmantot iedzīvotāju vakcinācijai.

Attiecībā uz vakcināciju, paredzēts, ka no š.g. 23. marta uzsāk nākamo prioritāro grupu (personu ar hroniskām slimībām) vakcināciju.

Prioritārajā grupā iekļauti iedzīvotāji, kuriem ir sekojošas hroniskas slimības – ļaundabīgi audzēji, hroniskās elpošanas ceļu slimības, hroniskas nieru slimības, hroniskas aknu slimības, hroniskas nervu sistēmas slimības, cukura diabēts, imūnsupresija, aptaukošanās (ķermeņa masas indekss virs 30 kg/m2), smagas psihiskās slimības.

Pacienti (Seniori 70+ gadi, iedzīvotāji ar hroniskām slimībām) aicināti pierakstīties uz vakcināciju COVID-19 vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, pēc tam informējot savu ģimenes ārstu. Kad ģimenes ārsts saņems pieteiktās vakcīnas, pacients tiks uzaicināts uz vakcināciju pie sava ģimenes ārsta, procesu.

Stopiņu novada Sociālais dienests aicina iedzīvotājus, kuriem ir grūtības nokļūt uz plānoto COVID-19 vakcināciju sazināties ar Sociālo dienestu zvanot mob.: 26482289, 67910792, rakstot socialais.dienests@stopini.lv

Jāatzīmē, ka iedzīvotāji ar hroniskām slimībām vakcinēties var pie sava ģimenes ārsta vai cita medicīniskā centrā, vai vakcinācijas punktā. Ja personas vakcinācija tiek plānota vai veikta ģimenes ārsta praksē, nosūtījums nav nepieciešams, bet, ja personas vakcinācija tiek plānota citā ārstniecības iestādē, nevis ģimenes ārsta praksē, personai nepieciešams saņemt nosūtījums uz vakcināciju no ģimenes ārsta e-veselībā vai 027/u forma. 

Informējam, ka š.g. aprīlī valstī sagaidāma vakcīnu piegāde lielākā apjomā, kā līdz šim, līdz ar to iespējama prioritāro grupu loka paplašināšana. Tādēļ, lai laicīgi varētu plānot nepieciešamu pasūtamo vakcīnu skaitu un izvērtēt vakcinācijas iespējas ģimenes ārstu praksēs, lūdzu visus novada iedzīvotājus, kas vēlas vakcinēties pret COVID-19 (ne tikai prioritāro grupu pārstāvjus, bet ikvienu), laicīgi pieteikties vakcinācijai interneta vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, pēc tam par vakcinācijas pieteikumu ziņojot arī savam ģimenes ārstam, jo piešķirto vakcīnu devu skaits novada ģimenes ārstiem ir atkarīgs no vakcinācijai pieteikušos personu skaita.

Informāciju sagatavoja:
Vija Ikauniece
PA "Stopiņu ambulance" vadītāja