No 25. februāra līdz 1. martam notiks Vidzemes inovāciju nedēļa

25/02/2019

Šogad pirmo reizi no 25. februāra līdz 1. martam Vidzemē norisināsies Vidzemes inovāciju nedēļa, kurā notiks virkne pasākumu, kas rosinās esošos un topošos uzņēmējus, darbiniekus, vadītājus saskatīt inovāciju potenciālu savā ikdienā. 

Piecu dienu laikā visā Vidzemē tiks organizēti semināri un darbnīcas, skolēniem durvis vērs vairāki inovatīvi uzņēmumi Vidzemē, savukārt uzņēmējiem tiks piedāvāta iespēja viesoties zinātnisko institūtu pētniecības laboratorijās Rīgā, kā arī iepazīties ar reģionālo izglītības iestāžu un citu pētniecības institūciju piedāvājumu inovāciju radīšanai un izpētei. 

Nedēļas gaitā tiks izsludināti arī grantu konkursi vairākās Vidzemes pašvaldībās uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai. 

27. un 28. februārī Valmierā notiks divu dienu konference, kurā piedalīsies gan pašmāju eksperti, gan arī inovāciju attīstītāji no vairākām Eiropas valstīm. Savās zināšanās un novērojumos dalīsies akadēmiķi, pētnieki un arī praktiķi, kuru ikdienas darbs cieši saistīts ar inovācijām, kuri paši tās ikdienā attīsta vai arī palīdz to darīt citiem, tajā skaitā strādā pie valsts un pašvaldību atbalsta sistēmas izveides. Konferenci īpaši aicināti apmeklēt uzņēmēji un šajā jomā strādājošie publiskās pārvaldes speciālisti.

Paralēli konferencei 28. februārī Valmierā notiks arī 20 minūšu intensīvās biznesa konsultācijas jeb t.s. speed-consulting, kurās, iepriekš rezervējot laiku, uzņēmēji varēs satikt ekspertus, uzdot viņiem jautājumus un saņemtos padomus izmantot uzņēmējdarbības attīstībā. 

Tāpat konferences dalībnieki varēs apmeklēt Vidzemes inovāciju izstādi un iepazīties ar daļu no Vidzemē tapušajām inovācijām, kuru radīšana uzņēmumiem nesusi izaugsmi un spēju konkurēt gan tepat Latvijā, gan pasaulē. 

Iepazīties ar visiem pasākumiem var Vidzemes inovāciju nedēļas vietnē http://innovation.vidzeme.lv, kurā pieejami detalizēti pasākumu apraksti un iespējams reģistrēties to apmeklējumam. Dalība visos pasākumos ir bez maksas.