''Getliņi EKO'' kļūst par nacionālo uzvarētāju prestižajā European Business Award

26/03/2018

SIA „Getliņi EKO" ir atzīts par 2017.-2018. gada nacionālo uzvarētāju lielākajā Eiropas uzņēmumu konkursā „European Business Awards". „Getliņi EKO" no vairāk kā 110'000 uzņēmumu vidus pērnā gada nogalē tika izraudzīts un iekļauts „Ones to Watch" sarakstā, kurā apkopoti 2898 daudzsološākie un izcilākie Eiropas uzņēmumi. Novērtējumu veica neatkarīga žūrija, kurā ir dažādu Eiropas valstu pieredzējuši uzņēmēji, politiķi, akadēmiķi un auditori. Šie uzņēmumi tika aicināti tālāk cīnieties par nacionālā uzvarētāja statusu kādā no 12 konkursa kategorijām. „Getliņi EKO" ir atzīts par uzvarētāju kategorijā „Gada labākais uzņēmums ar apgrozījumu no 0-25 miljoniem eiro". 

The European Business Awards  ir  viens no lielākajiem un prestižākajiem uzņēmumu konkursiem Eiropā, kurš šogad tiek organizēts 11.reizi. Tā mērķis ir saliedēt un veidot spēcīgāku un veiksmīgāku biznesa kopienu visā Eiropā. „Getliņi EKO" šajā sarakstā tika iekļauts, jo atbilstoši vērtējumu kritērijiem, uzrāda lieliskus attīstības rezultātus, kā arī ir inovatīvs, veiksmīgs un ētisks bizness.

Adrians Trips (Adrian Tripp), The European Business Awards izpilddirektors norāda: „Šis ir lielisks „Getliņi EKO" sniegums, kas norāda, ka uzņēmums ir vadošais savā jomā. Būt par Nacionālo gada uzvarētāju uzņēmumam nozīmē uzskatāmi demonstrēt nozīmīgākās uzņēmējdarbības vērtības - veiksmi, ētisku darbību un inovācijas, lai būtu par vienu no labākajiem visas Eiropas mērogā."

„Getliņi EKO" šogad svin savu 20. pastāvēšanas gada dienu un varu teikt, ka katra dienā mūsu darbā ir bijusi nemitīgs darbs, ideju ģenerēšana un prātošana par to, kā attīstīt jaunas, inovatīvas, varbūt pat neiedomājamas darbības jomas, kuros attīstības virzienos investēt, kā nodrošināt kvalitatīvu pamatdarbību un jaunāko nozares tehnoloģiju apguvi, kā izveidot lojālu, apmierinātu un idejām bagātu darba kolektīvu, kā sasniegt akcionāru definētos mērķus, un kā būt par vadošajiem vides drošības jautājumos. Tāpēc šī balva un atzinība starptautiskā mērogā, kas tiek neatkarīgi vērtēta un piešķirta, ir kā savlaicīgi pateikts labs vārds un atzinība, ka mēs darām pareizi un attīstāmies pareizajā virzienā," norāda Imants Stirāns, „Getliņi EKO" valdes priekšsēdētājs.

The Europeana Business Awards tiks vērtēts un pasniegts šādās kategorijās:

1. The RSM Gada Uzņēmējs
2. The ELITE Gada attīstības stratēģija A
3. Balva par Inovācijām
4. Balva par starptautisko izaugsmi
5. Balva par sociālo atbildību un vides izglītību
6. Gada jaunizveidotais bizness
7. Balva par darba vidi un ieguldījumu darbinieku attīstībā
8. Balva par sadarbību ar klientiem un tirgus attīstību
9. Balva par digitālajām tehnoloģijām
10. Gada bizness ar apgrozījumu € 0 - 25M
11. Gada bizness ar apgrozījumu €26M - 150M
12. Gada bizness ar apgrozījumu €150 +

Par dažādu kategoriju nacionālajiem uzvarētājiem no Latvijas tikai atzīti SIA „Getliņi EKO" kā „Gada uzņēmums ar apgrozījumu no 0-25 miljoniem eiro",  dizaina studija H2E kā „Gada uzņēmums ar apgrozījumu līdz 5 miljoniem eiro", A/S „Cēsu alus" kā „Gada uzņēmums sociālās atbildības un vides jautājumos", būvmateriālu ražotājs „Primekss" kā „Gada uzņēmums inovācijās", SIA „Staļi" kā „Gada uzņēmums sadarbības ar klientiem un tirgus attīstības jomā", būvuzņēmums „Skonto Prefab" kā „Gada uzņēmums ar apgrozījumu no 26 līdz 150 miljoniem eiro", un IT uzņēmums „X Infotech" kā „Gada uzņēmums par starptautisko izaugsmi". 

2018. gada 22. un 23. maijā Varšavā, Polijā norisināsies The European Business Awards biznesa samits un gala ceremonija, kurā tiks apbalvoti visi konkursa laureāti, kā arī paziņoti Eiropas galvenās balvas ieguvēji. 

 

Par Getliņi EKO

SIA „Getliņi EKO” ir uzņēmums, kas nodarbojas ar Baltijas lielākā atkritumu poligona „Getliņi” apsaimniekošanu Rīgas rajonā, Stopiņu novadā un īsteno lielāko vides aizsardzības projektu Baltijas valstīs. Vairāku gadu garumā poligonā „Getliņi” veiktās investīcijas atkritumu apsaimniekošanā un elektroenerģijas ražošanā ir apliecinājušas savu efektivitāti, finansiālo atdevi un labvēlīgu ietekmi uz vides saudzēšanu. Siltumnīcu izveide un tomātu audzēšana ir Latvijā unikāls piemērs ekoloģiski saderīgu darbības virzienu ieviešanai. Energobloka saražotais siltums tiek izmantots „Getliņi EKO” siltumnīcu apsildei, nodrošinot ideālu vidi lauksaimnieciskajai ražošanai gada aukstajos mēnešos. Siltumnīcu izveide poligona teritorijā, kur elektrības ražošanas rezultātā rodas siltums, ir reti izplatīta, bet pārbaudīta videi draudzīga pieredze citos Eiropas poligonos. To īsteno tādas valstis kā Holande un Zviedrija. Getliņos strādā 110 darbinieki un uzņēmuma apgrozījums 2016. gadā sasniedza 14,2 miljonus €. SIA "Getliņi EKO" 2017. gada nogalē atzīmēja savas pastāvēšanas 20. gada dienu. 

Par European Business Awards: 

European Business Awards mērķis ir atbalstīt stiprākas un veiksmīgākas biznesa kopienas attīstību visā Eiropā. Tas tiek veikts izceļot uzņēmumu un indivīdu veiksmes stāstus un nodrošinot atzinību labākajiem piemēriem. The European Business Awards šogad tiks pasniegt jau 11. reizi. Pērn tas aptvēra 33'000 uzņēmumus no 34 valstīm.www.businessawardseurope.com.  

 

Informāciju sagatavoja 

Linda Vītola-Barānova
SIA "Getliņi EKO"