Noslēgusies literārā pastaiga ''Sēdēju parkā uz sola''

23/09/2021

Šī gada aprīļa sākumā Ulbrokas bibliotēka ar vietnes Actionbound palīdzību izveidoja pastaigu svaigā gaisā, lai vienlaikus iepazītos ar novadnieka Pētera Brūvera dzīves un darba takām. Šo literāri informatīvo pastaigu varēja uzsākt pie Ulbrokas bibliotēkas Pētera Brūvera lasītavas loga, kur tika izvietots QR kods un maršruta karte. Pastaigas gaitā tika veikti interaktīvi uzdevumi, atbildēts uz jautājumiem, veidotas fotogrāfijas un noklausīti audioieraksti ar putna balss skaņām un dzejas lasījumiem. 

Laika posmā līdz Dzejas dienām pastaigu veica 26 komandas, novērtējot to, kā gana daudzpusīgu, interesantu, arīdzan informatīvu un sarežģītu. Pastaigā piedalījās ģimenes, vecāka gadagājuma cilvēki un jaunieši. Dažas komandas pastaigu veikušas vairākas reizes, iegūstot lielāku punktu skaitu. Bet šoreiz šīs pastaigas – spēles uzdevums bija informācijas izguve, tāpēc suvenīra maisiņu ar bibliotēkas reprezentācijas līdzekļiem ieguva laimīgais izlozes dalībnieks. Dalību maršruta izpētē ņēma kā kājāmgājēji, tā riteņbraucēji un automobilisti vidēji iegūstot 2014 punktus. Ceram, ka ieguvēji bija tie, kas izmantoja iespēju nostaigāt 11 kilometrus, uzsākot ceļu no “Ulbrokas” caur “Dzidriņām”, gar “Saveļiem” uz “Līčiem” un atpakaļ – pa “Jaunsišu” ceļu, caur “Vālodzēm” uz “Ulbroku”, tādejādi iepazīstoties ar Stopiņu pagasta vietām, kuras savulaik skatījis dzejnieks un atdzejotājs Pēters Brūveris. Aicinām interesentus lasīt autora dzeju un iepazīt Pētera Brūvera lasītavas telpā iekārtoto privātkolekciju.

Atgādinām, ka iespieddarbu kolekcijā ietilpst 346 izdevumi, no tiem 310 monogrāfiskie izdevumi un 36 periodiskie izdevumi. Grāmatu kolekcija lielā mērā atspoguļo Pētera Brūvera profesionālo darbību. Lielākā daļa no grāmatām ir dažādu valodu vārdnīcas, kas tika izmantotas tulkotāja darbā. Brūveris tulkoja no lietuviešu valodas un tjurku valodām, kā pazīstamākās no tām var pieminēt uzbeku, kirgīzu, azerbaidžāņu un turku valodas. Kolekcijā var atrast mazskaitlīgu un pie mums nezināmu tautu valodu vārdnīcas, piemēram, karaīmu, kumiku, tatāru, tuviešu, altajiešu, čuvašu un jakutiešu. Lielākā daļa šo vārdnīcu ir ar krievu valodu kā otru valodu.

Vērtīgu kolekcijas daļu sastāda dzejas krājumi svešvalodās, kuros publicēti Pētera Brūvera dzejas tulkojumi. Varam iepazīties ar Pētera Brūvera dzeju angļu, krievu, zviedru un slovēņu valodās.

Ulbrokas bibliotēkas kolektīvs