Lasīšanas labumi!

22/05/2020

Kampaņas “Domā digitāli” piektajā dienā “Kultūra, radošums un inovācijas” sarunā par e-grāmatām un lasīšanu Teams platformā Ulbrokas bibliotēkas darbinieces ir uzzinājušas jaunus un pozitīvus faktus kā par iespiesto, tā par e-grāmatu lasīšanu. Kā jau zinām, lasīšana uzlabo domāšanu un spriestspēju. Noskaidrots, ka lasīšana arī saglabā veselību un paildzina dzīvi. Un jālasa ne tikai daiļliteratūra, bet arī citas grāmatas. Piemēram, “iedvesmas autoru” veidotā literatūra. Te jāpiemin Robins Šarma un citu autoru darbi, kas palīdz jūsu dzīvi padarīt krāsaināku. Sāciet lasīt un pēc aptuveni 6 minūtēm samazināsies ikdienas stresa radītie faktori!

Aicinām izmantot 3TD E-grāmatu bibliotēku, kuru pašlaik veido četru izdevniecību – Zvaigzne ABC, Mansards, Prometejs un Latvijas Mediji. Šobrīd Latvijā to izmanto jau aptuveni 10 000 lasītāji. Kā vienu no šīs bibliotēkas izmantošanas aspektiem 3TD bibliotēkas vēstneši uzskata anonimitāti, jo neviens nezinās, kāda stila grāmatas Jūs lasāt elektroniski.

Tiesa, lai iegūtu piekļuvi šai elektroniskajai bibliotēkai, Jums jākļūst par jebkuras publiskās bibliotēkas lasītāju un bibliotēka izsniegs autorizācijas datus. Pašai e-bibliotēkai varat pievienoties caur adresi 3td.lv vai spiežot uz pogu Stopiņu novada mājaslapas Ulbrokas bibliotēkas sadaļā. Par reģistrāciju 3td varat lasīt arī bibliotēkas Informācijas resursu sadaļā (https://stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/3td-e-gramatu-biblioteka).

Vizuāli 3TD E-bibliotēkas iespējas skatāmas klātpievienotajā prezentācijā https://stopini.lv/lv/kultura/ulbrokas-biblioteka/informacijas-resursi/prezentacijas.

Ieva Mūrniece,
Ulbrokas bibliotēkas bibliogrāfe
22.05.2020