Dzejas dienas 2021 - 4. septembrī no plkst.10.00-13.00 ceļojums pa jaunā Ropažu novada literāro domu lielceļiem ''Muzikālais autobuss – dzeja pieturās''

03/09/2021

“Muzikālais autobuss – dzeja pieturās”. Ceļojums pa jaunveidojamā Ropažu novada literāro domu lielceļiem – Stopiņi, Ropaži, Vangaži, Garkalne. Tiešraides ieraksts Facebook sekotājiem.

Dzejas dienas tradicionāli ir rudens notikumu komponente, kas nāk ar zināšanām un jaunu pieredzi. Arī šogad “Dzeja dzīvo” sev zināmu ritmu, piedāvājot apzināt jaunas dzejas pieturas jaunveidotajā Ropažu novadā gan piedaloties un ceļojot klātienē, gan sekojot tiešraides ierakstam Facebook kontā.  

Iesākumā rīta “cepiens” Stopiņos un dzejnieka Pētera Brūvera mājas sajūta. 2021. gada 4. septembra rītā prāta asināšana un sestdienas rītam raksturīga rosība - minot, veidojot, garšojot dzejnieka daiļrades dažādu tautu mīklas.

Literāro domu lielceļi turpinās vest uz vēsturisko Ropažu novadu. Ropažos saplūstot diviem strautiem – Daces Kravales spēka vārdiem un Agneses Spridzānes iedvesmojošajām ilustrācijām – veidojas “Iedvesmas upe”. Dzīves patiesības – cieņa, mīlestība, laipnība kā nelieli ceļa oļi ceļotājus vedīs teksta un krāsu pasaulē.
Vangažu pilsētā neviens labāk par Dāvidu Vikmani nezina, cik apdomīgam un piesardzīgam, klaiņojot un atklājot piedzīvojumus, jābūt purvā. Latvijas purvi autoram ir iemīļota pastaigu vieta un saprašana par cilvēka darbības ietekmi uz dabas procesiem kopumā. 

Noslēgumā Garkalnes pagasta zinības par dzejnieku, rakstnieku, gleznotāju un makšķernieku Jāni Jaunsudrabiņu (1877 -1962). Stāsts par kādu nozīmīgu mīlestību, laulību un liriku. Zāļu skapīša aromātiskie un ārstnieciskie noslēpumi, apzinot ko liekam savā krūzītē.

Apmeklējot pasākumu, nepieciešama pieteikšanās un saziņa  ar organizatoru par nosacījumu atbilstību epidemioloģiskajai situācijai. Kontaktinformācija: Ulbrokas bibliotēkā vai pa tālruni 67910503.

Pasākuma organizē Ulbrokas bibliotēka sadarbībā ar Sauriešu, Ropažu, Vangažu un Garkalnes bibliotēkām.