15. jūnijā Ulbrokā notiks tikšanās ar rakstnieci Marinu Kosteņecku

03/06/2021

15. jūnijā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība un Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēka ielūdz uz tikšanos ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku. Ar rakstnieci sarunāsies LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone. 

Pasākums notiks Ulbrokas bibliotēkas āra lasītavā, Institūta ielā 3, Ulbrokā. Lietus gadījumā – bibliotēkas telpās. Saruna ar Marinu Kosteņecku būs pirmais pasākums bibliotēkas āra lasītavā, tādējādi arī tās atklāšana. Tikšanos varēs apmeklēt pret Covid-19 vakcinētas un vīrusu pārslimojušas personas.

Pasākums norisinās Marinas Kosteņeckas 75. jubilejas gadā.  Saruna būs par rakstnieces atmiņu krājumu Mans XX gadsimts, dzīvesstāstu, radošo darbību un lomu nesenajos Latvijas vēstures notikumos.

Rīkojot tikšanos ar rakstnieci, Ulbrokas bibliotēka un LNB Atbalsta biedrība vēlas dot iespēju ikvienam interesentam dzirdēt dokumentālus stāstus no mūsu laikmeta lieciniekiem – cilvēkiem, kam bijusi nozīmīga loma valsts liktenī. Pasākuma laikā LNB Atbalsta biedrība atmiņu krājumu Mans XX gadsimts dāvās Ulbrokas bibliotēkai.

Marina Kosteņecka ir populāra rakstniece un publiciste, viena no Tautas frontes dibinātājām un aktīva cīnītāja par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Viņas biogrāfija cieši savijusies ar Latvijai izšķirošu laika periodu - neatkarības atjaunošanu. Vēsturiskie notikumi ietekmējuši rakstnieces radošo un personīgo dzīvi un otrādi – Marina Kosteņecka bijusi aktīva līdzdalībniece valsts vēsturē. Tieši tādēļ rakstnieces atmiņām un dzīves stāstam ir īpaša vērtība.

Marinas Kosteņeckas atmiņu krājumu veido divas grāmatas - Mans XX gadsimts un Vēstules no XX gadsimta latviešu un krievu valodā. Rakstniece to sauc par mūža darbu un grāmatās dalās ar savu dzīvesstāstu, atmiņām par Latvijai izšķirošiem nesenās vēstures notikumiem un unikālu laikmeta liecību – Atmodas laikā no lasītājiem un atbalstītājiem saņemtām vēstulēm. Mans XX gadsimts līdzautors ir Georgs Stražnovs, grāmatu priekšvārdus rakstījuši Dainis Īvāns un Knuts Skujenieks. 

Grāmatas izdotas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Baltic International Bank, “Kalēju biedrības”, Latvijas Gāzes, Rīgas domes, Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalstu.

Informāciju sagatavojusi:
Sanita Kitajeva, 
LNB Atbalsta biedrība