• Sākums
  • /
  • JAUNUMI
  • /
  • Tūrisms
  • /
  • EXIT RĪGA – jauns zīmols, kas apvieno tūrisma piedāvājumu 14 Pierīgas novados

EXIT RĪGA – jauns zīmols, kas apvieno tūrisma piedāvājumu 14 Pierīgas novados

03/02/2020

No 31. janvāra līdz 2. februārim norisinājās 27. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2020”.

Izstādē tika prezentēts jaunizveidotais zīmols EXIT RĪGA, kas apvieno  daudzveidīgo tūrisma piedāvājumu 14 Pierīgas novados – no Babītes līdz pat Ādažiem, arī Stopiņu novadā, 50 kilometru rādiusā ap Rīgu. Šāds piedāvājums ir tapis pirmo reizi, un daudzi izstādes apmeklētāji un tūroperatori to pozitīvi novērtēja.

Visas trīs izstādes dienas EXIT RĪGA stendā viesojās novadu tūrisma uzņēmēji un iepazīstināja gan ar saviem pakalpojumiem, gan dažādo produkciju. No Stopiņu novada bija iespēja iepazīt mini zoo “Brieži”, ar plašajām iespējām atpūtai un izklaidei piemājas zoodārzā, kurš jau kļuvis atpazīstams un iecienīts, ik gadu pulcējot vairāk kā 15 000 apmeklētāju.

Tūrisma reģiona EXIT RĪGA pirmsākumi meklējami 2014. gadā. Lai veidotu vienotu un atpazīstamu tūrisma galamērķi, sākotnēji apvienojās seši Pierīgas novadi, veidojot tūrisma reģionu “Daugavas lejtece”. Savukārt, 2017.gadā biedrība “Pierīgas partnerība” sāka īstenot LEADER sadarbības projektu “Tūrisms kopā”, lai veicinātu kopīga tūrisma piedāvājuma attīstīšanu. Šobrīd šie abi sadarbības modeļi ir apvienojušies, lai tūristiem un atpūtniekiem atklātu tepat blakus galvaspilsētai esošos tūrisma produktus un atpūtas iespējas. Kopīgā sadarbība ir izaugusi līdz 14 novadiem un 6 partnerībām, kas īsteno projektu “Apkārt Rīgai”, un kura ietvaros ir radīts zīmols EXIT RĪGA. 

Vairāk informācijas par tūrisma piedāvājumu meklē: www.exitriga.lv, jaunumiem un pasākumiem var sekot līdzi Facebook un Instagram profilos – exitriga. 

Informāciju sagatavoja:
I.Skrastiņa
Stopiņu novada dome

Projekts “Apkārt Rīgai – vienots tūrisma piedāvājums” tiek īstenots Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”.