Juris Cālītis: „Galvenais dzīvē ir draudzība”

20/05/2013

Lai izglītotu, informētu un atbalstītu gan jau esošās audžuģimenes, gan tos, kuri vēl tikai gatavojas savā ģimenē uzņemt bērnu, kura bioloģiskie vecāki paši nespēj parūpēties par savu atvasi, bāriņtiesa rīkoja ikgadējo tikšanos, uz kuru bija ieradušās audžuģimenes no dažādām Latvijas vietām Jaunpiebalgas, Zosēnu pagasta, Jaunpils un citurienes, kurās dzīvo Stopiņu novada bērni.

 DSC_0056.JPG

Pasākumu vadīja aktrise Katrīne Pasternaka, kas ar savu pieredzi papildināja katra runātāja teikto. Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes doktorante Anastasija Mihailova, klātesošajiem pastāstīja par aktualitātēm bērnu starptautiskajās tiesībās, un sniedza praktiskus ieteikumus, ja vecāki vai bērni vēlas ceļot vai pārcelties uz dzīvi vai mācībām ārpus Latvijas.

"Zvannieku māju" audžuģimenes vecāku Jura Cālīša un Sandras Dzenītes-Cālītes, kuru ģimenē aug 18 audžubērni, stāstītais vienaldzīgu neatstāja nevienu. Kā teica Juris Cālītis: „galvenais dzīvē ir draudzība un draudzības veidošana, un īsts draugs otram ļauj būt tādam, kāds viņš ir”. Tieši šādu vēlējumu viņš izteica katram klātesošajam – veidot draudzības, jo mūsdienu tehnoloģijas cilvēkiem aizņem ļoti daudz laika, un bieži vien draugiem atsakām kopīgas tikšanās.

Kontrtenors Sergejs Jēgers bija atradis laiku būt kopā ar audžuģimenēm, paldies viņam par to, īpaši zinot viņa aizņemtību koncertējot visā pasaulē.

DSC_0068.JPG

Sergeja izjustais dziedājums aizkustināja klātesošos. Pēc priekšnesuma S.Jēgers atklāja savu nebūt ne vieglo dzīves gājumu. Bērnībā agri zaudējis vecākus un Sergeju kopā ar māsām uzaudzinājusi vecmāmiņa. Vēlāk dziedātājs 10 gadus strādājis bērnunamā, kur bijis skolotājs bērniem ar visdažādākajām atkarībām, un darbojies dienas aprūpes centrā, kur palīdzējis bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem. Dziedātājs aicināja ģimenes un bērnus būt stipriem un uzsvēra, ka dzīves grūtības nav bijušas šķērslis iegūt labu izglītību tepat Latvijā un ārzemēs, un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Fotogalerija.

Paldies Stopiņu novada Bāriņtiesai par vērtīgo pēcpusdienu.

I.Skrastiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste