Drošāka interneta diena ''Drošāks internets sākas ar tevi!''

25/02/2020

2020. gada 11. februārī Latvijā jau četrpadsmito reizi tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta dienu (DID) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!” (pasaulē 17. reizi), aicinot ikvienu rūpēties par savu drošību internetā.

Kā ik gadus, šīs dienas laikā notiek dažādi informatīvi pasākumi un akcijas ar mērķi padarīt internetu labāku un drošāku, lai ikviens, jo īpaši bērni un jaunieši, spētu lietot tehnoloģijas atbildīgi, cieņpilni, kritiski un radoši.

Sauriešu bibliotēkā Stopiņu pamatskolas 5. klašu skolēniem tika piedāvāta informatīva nodarbība “Drošāks internets sākas ar tevi!”. Tā gaitā skolēniem tika pastāstīts par sociālo tīklu ietekmi uz mūsu ikdienu un to drošu lietošanu, pievēršot īpašu uzmanību būtiskiem pārkāpumiem un riskiem, ar kuriem var saskarties tīmeklī. 21. gadsimtā vienlīdz svarīgi ir ievērot drošību kā fiziskajā, tā arī virtuālajā pasaulē. Nav nekāds noslēpums, ka mūsdienu bērni daudz laika pavada internetā. Tāpēc skolēni īpaši tika aicināti pievērst uzmanību savai un citu interneta lietotāju uzvedībai, darbojoties sociālajos tīklos, pārdomāt riskus, ievietojot informāciju par sevi internetā. Bērni bija ļoti aktīvi un zinoši, tie centās  atbildēt uz visiem uzdotajiem jautājumiem par drošu internetu.

Nodarbības noslēgumā skolēniem tika piedāvāta klases saliedēšanas spēle “Drošāks internets sākas ar tevi!”. Pēc signāla skolēni uzrunāja viens otru un aizpildīja darba lapas.

Katrs informatīvas nodarbības dalībnieks saņēma balviņu no portāla drossinternets.lv.

Sauriešu bibliotēka līdz februāra beigām piedāvāja arī bibliotēkas apmeklētājiem-skolēniem piedalīties e-Zināšanu čempionātā un pārbaudīt savas zināšanas par drošību internetā un medijpratību aizpildot testu internetā.

11. februārī, Drošāka interneta dienā (DID2020) pieaugušie bibliotēkas apmeklētāji bija aicināti skatīties diskusijas “Noķerti tīklā” tiešraidi internetā par drošu interneta lietošanu.

Latvijā Drošāka interneta dienas pasākumus koordinē Latvijas Drošāka interneta centrs, dažādas aktivitātes rīko skolas, bibliotēkas un citas organizācijas.

Vairāk nekā 100 pasākumi un aktivitātes februārī norisinājās visā Latvijā par godu Drošāka interneta dienai, izglītojot bērnus, jauniešus un pieaugušos par drošību internetā. 

Plašāka informācija par Vispasaules Drošāka interneta dienu pieejama mājas lapā: https://drossinternets.lv/lv/posts/view/aicinam-atzimet-drosaka-interneta-dienu-did2020 

Fotogalerija: https://stopini.lv/lv/kultura/sauriesu-biblioteka/galerijas

Jeļena Staltmane
Sauriešu bibliotēkas vadītāja