23.-27.marts - ''Digitālā nedēļa 2020''

05/03/2020

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) 2020. gadā no 23. līdz 27. martam organizē Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā.

Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas ALL Digital week 2020 ietvaros un Latvijā notiek jau 11 reizi!

“Digitālās nedēļas” uzdevums ir iedrošināt tos, kuri vēl nav aktīvi tehnoloģiju lietotāji, un informēt par e-pakalpojumiem un citām iespējām, kas pieejamas elektroniskajā vidē. Jo īpaši tas ir aktuāli tagad, gaidot administratīvi teritoriālu reformu. Bibliotēkām paredzēta liela lomā iedzīvotāju apkalpošanā. Pieaug arī  valsts  pakalpojumu skaits,  kurus  var saņemt  digitāli.  

Digitālās nedēļas laikā tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdzi interneta tiešraidēs, gan arī pasākumi, kas notiks visos Latvijas reģionos. Būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos.

Arī Sauriešu bibliotēka šīs nedēļas laikā piedāvā apmeklēt dažādus pasākumus un aktivitātes. 24. marts - bibliotekāra stunda “Digitālās prasmes – mācībām un brīvajam laikam”. Šīs dienas uzmanības centrā Stopiņu pamatskolas 1. klases skolēni.

Kā arī no 23. līdz 27. martam apmeklētāji varēs saņemt individuālas konsultācijas datu bāžu un dažādu e-pakalpojumu izmantošanā. Būs pieejamas individuālās nodarbības ar datoru.

Ikvienam bibliotēkas apmeklētājam būs iespējams iepazīties ar e-grāmatu sarakstu, to aprakstiem un ieteikumiem e-grāmatu lasīšanai https://3td.lv/ vietnē. Sauriešu bibliotēkas darbinieces savus apmeklētājus nedēļas laikā iepazīstinās ar e-katalogu, iespēju attālināti pasūtīt un rezervēt grāmatas, pagarināt izsnieguma termiņu.

Darba meklētājiem un citiem interesentiem būs iespēja iegūt informāciju par to, kā, izmantojot interneta tehnoloģijas, iepazīt sevi, atrast brīvās darba vietas, izmantot aģentūras e-pakalpojumus.

Plašāka  informācija  par  Digitālās nedēļas  pasākumiem  un  tiešraidēm pieejama tīmekļa vietnē www.eprasmes.lv

Aicinām ikvienu šajā nedēļā iepazīt jaunākos e-pakalpojumus, apgūt jaunas digitālās prasmes un pārbaudīt savas zināšanas, piedaloties konkursos! Uz tikšanos kādā no aktivitātēm!