• Sākums
 • /
 • JAUNUMI
 • /
 • Sabiedrība
 • /
 • Autotransporta direkcija informē - no 15. janvāra mainīsies reģionālo maršrutu autobusu un vilcienu tarifi

Autotransporta direkcija informē - no 15. janvāra mainīsies reģionālo maršrutu autobusu un vilcienu tarifi

13/01/2020

Autotransporta direkcija atgādina, ka no 2020. gada 15. janvāra reģionālo maršrutu autobusos biļetes cena pieaugs par 10 centiem, bet vilcienos – par 10 vai 20 centiem (atkarībā no reģiona). Vienlaikus braucieniem vilcienos tiks palielināts atlaižu klāsts, tajā skaitā kļūs lētākas internetā iegādātās biļetes. Elektroniski pārdotajām viena brauciena biļetēm, kas maksā vismaz 2,10 eiro, tiks piemērota atlaide 10% apmērā. Savukārt e-biļetēm, kas maksā mazāk par 2,10 eiro, atlaide saglabāsies 5% apmērā.

Gan starppilsētu, gan vietējās nozīmes maršrutos maksa par braucienu autobusā pieaugs par 10 centiem, savukārt vilciena biļetes cena A un B zonas robežā palielināsies par 10 centiem, bet, braucot tālākos posmos, tā pieaugs par 20 centiem. Pasažieriem arī turpmāk būs iespēja iegādāties abonementa biļeti, maksājot par braucienu lētāk – braucienam autobusos tā nodrošina atlaidi 10%, 15%, 20% apmērā, bet vilcienā atlaidi var saņemt līdz pat 46% apmērā. Iedzīvotāji, kuri abonementa biļeti būs iegādājušies pirms 15. janvāra, varēs to izmantot līdz derīguma termiņa beigām.

“Salīdzinot biļetes cenas Latvijā ar Lietuvu un Igauniju, redzam, ka Latvijā brauciens gan vilcienos, gan autobusos pēdējo gadu laikā ir bijis vislētākais. Piemēram, biļetes cena autobusa maršrutā Rīga–Cēsis būs 4,25 eiro; Igaunijā par līdzīgu attālumu (maršruts Tallina–Rakvere) pasažieri maksā no 5 līdz 5,62 eiro, bet Lietuvā (maršruts Viļņa–Kauņa) – vidēji 8 eiro. Tāpat autobusa maršrutā Rīga–Dubulti pasažieri par biļeti turpmāk maksās 1,75 eiro, savukārt Igaunijā, braucot šādu attālumu (maršruts Tallina–Aespa), pasažieri maksā 2,34 eiro, bet Lietuvā (maršruts Viļņa–Trāķi) – 2 eiro. Līdzīgi ir arī ar vilciena biļetēm – braucot no Rīgas uz Daugavpili ar vilcienu, biļetes cena ir 7,25 eiro; Igaunijā līdzīgs attālums (maršruts Tallina–Narva) maksā no 9,95 līdz 11,48 eiro, bet Lietuvā (maršruts Viļņa– Šauļi) – no 11,60 līdz 19 eiro. Tādējādi vēlos norādīt, ka arī pēc 15. janvāra biļetes cenas Latvijā joprojām būs zemākas nekā kaimiņvalstīs,” uzsver Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas datiem (Latvijas ekonomikas attīstības pārskats) no 2013. līdz 2018. gadam iekšzemes kopprodukts vidēji pieauga par 3,17% ik gadu, patēriņa cenas Latvijā šajā laika periodā ir palielinājušās par vidēji 1,07% ik gadu, savukārt vidējā bruto darba samaksa katru gadu ir pieaugusi par 6,58%. Tomēr, neskatoties uz to, reģionālo maršrutu autobusu un vilcienu biļetes cenas kopš 2012. gada palikušas nemainīgas. 2012. gadā ieņēmumi no biļetēm spēja nosegt 57% no pārvadātāju izmaksām, savukārt pērn ieņēmumi no biļetēm veidoja vairs tikai 46%. Tas nozīmē, ka šobrīd vairāk nekā pusi no visām izmaksām, kas rodas, nodrošinot sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajos maršrutos, sedz valsts.

Pēdējo gadu laikā ir palielinājušās izmaksas, kas saistītas ar sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu, tajā skaitā pieaudzis atalgojums autobusa vadītājiem, palielinājušās transportlīdzekļu uzturēšanas un apkopes izmaksas, kā arī izmaksas par degvielu. Plānots, ka pārvadātāju izdevumi par degvielu šogad pieaugs vēl vairāk sakarā ar akcīzes nodokļa paaugstināšanu no šā gada 1. janvāra.

ABONEMENTA BIĻETES

SIA “GALSS BUSS” apkalpotiem maršrutiem var iegādāties abonementa biļetes:   

Iedzīvotājiem pieejamas:

 • biļete 10 braucieniem (60 dienām);
 • biļete 20 braucieniem (60 dienām);
 • biļete 40 braucieniem (60 dienām).

Abonementa biļetes pasažieriem nodrošinās atlaidi 10%, 15% vai 20% apmērā atkarībā no izvēlētā veida.

Abonementa biļeti var iegādāties: Rīgā, Akadēmijas laukumā 1 (Zinātņu akadēmijas ēkā), 101. kabinetā, pirmdienās no plkst.15.00 līdz 19.00, trešdienās no plkst.10.00 līdz 14.00 un ceturtdienās no plkst.14.00 līdz 18.00. Iedzīvotājiem iespēja arī vienots par citu abonementa biļetes iegādes laiku, zvanot pa tālruni 67226006 vai rakstot uz e-pasta adresi info@galssbuss.lv. 

BRAUKŠANAS MAKSAS ATVIEGLOJUMI

Sabiedriskā transporta braukšanas maksas atvieglojumus ir tiesības saņemt vairākām pasažieru kategorijām visos 1059 reģionālajos starppilsētu un vietējās nozīmes autobusu maršrutos un 11 vilcienu maršrutos. Personas ar I vai II grupas invaliditāti un viņu pavadoņi braukšanas maksas atvieglojumus var saņemt arī pilsētas nozīmes maršrutos. Pasažieriem, kuri par braucienu sabiedriskajā transportā ir tiesīgi saņemt atlaidi 100% apmērā, tiek izsniegta nulles vērtības biļete. Savukārt pasažieri, kuriem valsts daļēji apmaksā braucienu, iegādājas biļeti ar atlaidi.

Pasažieri, kuriem valsts apmaksā braucienu 100% apmērā reģionālajos autobusu un vilcienu, kā arī pilsētas nozīmes maršrutos:

 • personas ar I vai II grupas invaliditāti, personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un persona, kas pavada personu ar I grupas invaliditāti vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti. Lai saņemtu atlaidi, pasažierim ir jāuzrāda invaliditātes apliecība.

Pasažieri, kuriem valsts apmaksā braucienu 100% apmērā reģionālajos autobusu un vilcienu maršrutos:

 • pirmskolas vecuma bērni. Bērni līdz septiņu gadu vecumam sabiedriskajā transportā nevar atrasties patstāvīgi. Autobusa vadītājs un kontrolieris, konduktors vilcienā, pārdevējs biļešu kasē ir tiesīgs pieprasīt uzrādīt bērna vecumu apliecinošu dokumentu - pasi vai ID karti;
 • bērni bāreņi un bez vecāku gādības palikuši bērni, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, kā arī augstskolās un koledžās līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.

Daudzbērnu ģimenes locekļi, uzrādot 3+ Ģimenes karti un personu apliecinošu dokumentu (pasi, ID karti vai skolēna vai studenta apliecību) var saņemt braukšanas maksas atvieglojumus reģionālajos autobusu un vilcienu maršrutos:

 • 50% apmērā no brauciena biļetes pilnas cenas;
 • 40% apmērā no abonementa biļetes cenas;
 • 90% apmērā no brauciena biļetes pilnas cenas var saņemt skolēni;
 • 90% apmērā no brauciena biļetes pilnas cenas var saņemt studenti līdz 24 gadu vecumam;
 • 100% apmērā valsts svētku dienās: 4.maijā, 11.novembrī un 18.novembrī.

Dokumentiem, kas apliecina pasažiera tiesības saņemt atlaidi, jābūt līdzi gan biļetes iegādes brīdī, gan arī brauciena laikā.

 

Informāciju sagatavoja:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Sabiedrisko attiecību vadītāja