Putnu dienas Stopiņos!

10/04/2019

Sīki putni, mazi putni,
Kur gulēsit šo naksniņu?
Cits priedē, cits eglē,
Cits celiņa maliņā.

Pavasaris jau lepni soļo paceltu galvu pa mūsu zemīti un nekas vairs neatgādina par balto ziemu. Liela daļa gājputnu jau ir atgriezušies mājās un ikviens no viņiem meklē sev mājokli, kur vīt un iekārtot ligzdiņu.  Lielai daļai putnu pietiek ar ligzdas ierīkošanu kokos, krūmos, niedrēs, bet daudziem putniem, mēs ikviens varam palīdzēt pagatavojot putnu būrīšus, lai putniem ligzdošana būtu piemērota un droša.

Ar šo lielisko ideju, pagatavot zīlītēm un mušķērājiem putnu būrīšus, pie mums vērsās novada vides speciālists Jānis Šlūke, jo kā savas profesijas zinātājam ir izpratne un pieredze ar kuru vēlējās dalīties, pamācīt gatavot būrīšus, vienlaikus pastāstīt par šiem tik noderīgajiem putniņiem, kas mūsu dārzus, parkus atbrīvo no dažādiem kaitēkļiem.

Un tā, 6. aprīlī, sestdienas rītā pie dienas centra “Ulbroka” viss bija sagatavots, lai šī gada Putnu dienās klaudzinātu āmuri un būrīšu gatavošana norisinātos pilnā sparā. Liels prieks, ka šo pasākumu apmeklēja vecāki kopā ar bērniem, kopīgi gatavoja, viens otram palīdzēja, lai pusotras stundas laikā taptu putnu būrīši, kurus bija iespēja paņemt uz mājām un iekārt kokos, lai zīlītes, mušķērāji, kā arī “citi sīki, mazi putni” rastu sev jaunas mājvietas mūsu novada ciematos: Vālodzēs, Dzidriņās, Ulbrokā, Dreiliņos, Sauriešos. 

Vēlreiz paldies visiem šī pasākuma apmeklētājiem, ģimenēm ar bērniem, dienas centra apmeklētājiem un ikvienam, kas ar savu klātbūtni atbalstīja šo lielisko ieceri. Domāju, ka ikviens mājās devās ar brīnišķīgi neaizmirstamām emocijām un šajās brīvdienās 20 būrīši jau iekārti kokos gaida savus iemītniekus. 

Vairāk fotogalerijā: https://stopini.lv/lv/galerijas/putnu-dienas-stopinos-ulbrokas-dienas-centra-514

Šis patiesi jaukais pasākums mums kopīgi izdevās ar projekta “Vienots atbalstam” finansējumu, kā ietvaros dienas centrā “Ulbroka” 12 mēnešus darbosies brīvprātīgais jaunietis no Turcijas Serhat Kilic un ceram, ka Putnu dienas mums varētu būt kā ikgadēja tradīcija katru pavasari.

Projekts “Vienots atbalstam” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācijas atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbilstību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

Anda Višķere
Dienas centra “Ulbroka” vadītāja