Jaunietis no Itālijas veiks brīvprātīgo darbu Sauriešu dienas centrā

30/10/2017

Sauriešu dienas centrā brīvprātīgais jaunietis no Itālijas Mattia Lano veiks brīvprātīgo darbu 12 mēnešus, programmas Erasmus+ ietvaros. Jaunietis  aktīvi  darbojas  radošajās aktivitātēs, kopīgi ar bērniem un jauniešiem spēlē galda spēles, futbolu, volejbolu, paslēpes u.c. 19. oktobrī jaunietis prezentēja Itāliju, pastāstīja par tās kultūru, tradīcijām, iemācījāmies pirmos vārdus izrunāt itāliski, noslēdzām vakaru ar mazu diskotēku. Jaunietis ir aktīvs un atvērts. Sauriešu ciemata bērniem un jauniešiem ir paveicies, ka tieši Mattia ir ieradies iepazīt mūsu valsti, kultūru un tradīcijas. Novembra mēnesī Mattia organizēs itāļu picas vakaru, laipni aicinām interesentus ciemoties pie mums,  bērniem un skolēniem notiks itāļu sarunvalodas nodarbības un citas jaunieša organizētas aktivitātes. Kopīgi esam ciemojušies Upesleju dienas centrā un novembrī plānojam doties uz Cekules dienas centru, kur jaunietis novadīs dažādas aktivitātes.

 
Mattia - pēdējās rindas centrā.

Uzsākts Stopiņu novada finansētais projekts “Latvju spēka zīmju veidošana no krāsainām smiltīm”. Oktobra mēnesī notika pirmā nodarbība. Piedalījās visu paaudžu pārstāvji, gan bērni, gan jaunieši, gan pieaugušie. Mandalu izbēršana no smiltīm bija interesanta un relaksējoša. Aicinām visus, kuri vēl nav piedalījušies apmeklēt turpmākās nodarbības. 


 
Radošajās nodarbībās ir iespēja izpausties gan lieliem, gan maziem nodarbību apmeklētājiem. Marijas Puzankovas vadītajās nodarbībās  tiek apgūtas sausās un mitrās filcēšanas prasmes un iemaņas. Nodarbības notiks arī novembra mēnesī. Ar interesi tiek apmeklētas arī Ingūnas Knodzes vadītās floristikas nodarbības, kurās pagatavojām konfekšu pušķus, dekorus un rudens ziedu kompozīcijas. Aicinām arī citus novembra mēnesī piebiedroties floristu pulciņam.

 

Nodarbību apmeklētāji vēlas pateikties veselības projekta nūjošanas instruktorei Lindai Andrusai un vingrošanas nodarbību pasniedzējai Evijai Frolovai par interesantajām un veselību veicinošām nodarbībām, kuras notika Sauriešu ciematā un dienas centrā.

Aija Šibajeva, Sauriešu dienas centra vadītāja