• Sākums
  • /
  • JAUNUMI
  • /
  • Projekti
  • /
  • Stopiņu novadā notiks Comenius Regio projekta „A book is our friend – developing reading education between adults and students” noslēguma konference

Stopiņu novadā notiks Comenius Regio projekta „A book is our friend – developing reading education between adults and students” noslēguma konference

04/06/2012

 

Comenius(3)_mazs.jpg

Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Comenius aktivitātes „Reģionālās partnerības” ietvaros Stopiņu novada dome, Ulbrokas bibliotēka un Ulbrokas vidusskola sadarbībā ar partneriem no Polijas: Urząd Gminy, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum Jaworznia no 2010.gada līdz 2012.gadam īsteno projektu „A book is our friend – developing reading education between adults and students” („Grāmata ir mūsu draugs -pieaugušo un skolēnu lasīšanas prasmju attīstīšanā”). Projekta mērķis ir attīstīt lasītprasmi un lasītprieku Polijas un Latvijas reģionos.

Projekta noslēguma vizītes laikā projekta noslēguma konferencē 4.jūnijā partneri apkopos projekta laikā paveikto abās dalībvalstīs un dalīsies ar labās prakses piemēriem sadarbības iestādēs, kas paveikts projekta īstenošanas rezultātā.

Projekta laikā gan Ulbrokas bibliotēkā, gan Ulbrokas vidusskolā ir organizēti dažādi pasākumi lasītprasmju un lasīšanas intereses veicināšanā skolēniem un pieaugušajiem. Ulbrokas bibliotēkas vadītāja Daiga Brigmane atzīmē vairākus ieguvumus projekta laikā – ir gūta starptautiska pieredze un sadarbības iespējas lasīšanas veicināšanas procesos, pašmāju iniciatīva un problēmas apzināšana - zinātniski pētnieciskā darba izstrāde, kā arī lasīšanas vides un formas maiņa - pasākumu daudzveidība. Projekts ir cilvēki, un radītā pievienotā vērtība to izglītošanā un pozitīvā attieksmē pret lasīšanu.

Viesojoties Latvijā, Polijas pārstāvjiem būs iespēja labāk iepazīt Stopiņu novadu un novada tradīcijas, kā arī apmeklēt Salaspils novada bibliotēku, kā Ulbrokas bibliotēkas metodiskā darba vadītāju.

Apmeklējot Ulbrokas bibliotēku, viesiem būs iespēja piedalīties Stopiņu novada 125.gadskārtas jostas aušanā. Savukārt, iepazīstot Stopiņu novadu, Polijas pārstāvji apmeklēs Līgo parku, kur 2.jūnija vakarā notiks Pierīgas novadu deju svētki.

Vizītes programma.