Sporta diena Stopiņu novadā

02/08/2018

28. jūlijā Stopiņu novadā notika “Sporta diena”, kuras ietvaros visas dienas garumā notika dažādas veselīga dzīvesveida veicināšanas un sportiskas aktivitātes, kas pulcēja gan Stopiņu novada iedzīvotājus, gan novada viesus. 

“Sporta dienu” ar uzrunu atklāja Stopiņu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ainārs Vaičulens. Latvijas pirmā X-faktora dalībnieks, kurš pārsteidza pasauli ar “Renāra Kaupera balsi”- Roberts Eihe, pasākumu iesāka ar “Prāta vētras” dziesmu “No desmit-desmit!”. Pasākuma atklāšanā bija vērojams arī ielu vingrošanas priekšnesums un šovs ar dalībnieku iesaisti, ko veica kustība “Street Warriors”, kas šobrīd ir viena no populārākajām šāda veida  apvienībām Latvijā.

Visas dienas garumā notika futbola, pludmales volejbola un strītbola sacensības komandām. Tikmēr senioriem bija iespēja piedalīties nūjošanas apmācībās, spēlēt novusu un dambreti.

Visapjomīgākais bija dažādu individuālo disciplīnu piedāvājums. Gan pieaugušie, gan bērni varēja izmēģināt savus spēkus uz alpīnisma sienas, ielu vingrošanas konkursā, loka šaušanā un citās aktivitātēs. Pamatīgu izaicinājumu nodrošināja Latvijā nu jau lielu popularitāti guvusī šaušanas spēle “Lasertag”. Ļoti pieprasītas bija ūdensbumbu atrakcijas un aktivitātes ar SUP dēļiem, kur savu līdzsvaru un koordināciju vēlējās notestēt gan mazi, gan lieli. 

Sporta dienā notika arī vairāki paraugdemonstrējumi un apmācība, tostarp “powerliftings”, tuvcīņa, braukšana ar skrituļdēli un zumba. Sacensības vērtēja kompetenti tiesneši, Andris Lūsis - Sporta meistars powerlifingā, 2017 g. Pasaules čempions powerliftingā un Eiropas kausa ieguvējs. Brīvā atmosfērā zumbas ritmos dalībniekus izkustināja Agrita Spēlmane, kas ir sertificēta fitnesa trenere un zumbas instruktore. 

Dienas programmā bija pieejamas arī fizioterapeites Vijas Tračumas un Sallijas Sīpolnieces individuālās ekspress konsultācijas, kur dalībniekiem bija iespēja izmēģināt īpašo kustības koordinācijas, līdzsvara un pēdu masāžas terapijas trasīti. Dalībnieki tika iepazīstināti ar kinezioloģisko teipošanu un sportisti pēc nepieciešamības tika arī noteipoti.

Bija iespēja arī saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem par uzturu un veikt ķermeņa kompozīcijas analīzi ar bioimpedances metodi. Šo pakalpojumu pasākuma dalībniekiem nodrošināja uzņēmuma “Onplate” uztura speciālistes Tatjana Tepo un Līga Balode. 

Apmeklētākais bērnu un pieaugušo komandām visas dienas garumā izrādījās “Brīvdabas kvests”, kur par godu Latvijas simtgadei caurvijās dažādi prāta, loģiskās domāšanas, spēka, veiklības, precizitātes, uzmanības un komandas sadarbības uzdevumi ar tēmu “Latvijai 100”.  “Kvestu” radīja pasākumu organizācijas REALSPIEDZIVOJUMS.LV dibinātājs Sandijs Krastiņš. Kvests tika integrēts “Aktivitāšu un veselības trasē” Ulbrokā, kur bija iekļauti 18 dažādi uzdevumi, no kuriem puse bija veiklības, spēka un komandas sadarbības uzdevumi, bet otra puse - prāta uzdevumi.

“Aktivitāšu un veselības trase” joprojām ir pieejama publiski un bez maksas ikvienam Stopiņu novada un Latvijas iedzīvotājam. Šo trasi veidojusi organizācija “Reāls piedzīvojums”. 

Stopiņu novada “Sporta dienā” piedalījās ap 200 dalībnieki komandu sporta veidos un ap 350 individuālajos uzdevumos. “Sporta dienas” noslēgumā neizpalika arī apbalvošanas ceremonija.

Stopiņu novada “Sporta diena” notika Eiropas Savienības finansētā veselības veicināšanas projekta “Stopiņu novada iedzīvotāju veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Nr .9.2.4.2/16/I/014” ietvaros. Sporta dienu organizēja biedrība “Reāls piedzīvojums” sadarbībā ar Ulbrokas sporta kompleksu.

Fotogrāfijas no pasākuma pieejamas: http://stopini.lv/lv/galerijas/sporta-diena-stopinu-novada-474

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Kurpniece, biedrības “Reāls piedzīvojums” pārstāve