Programma paplašinās

13/02/2019

Stopiņu pašvaldībā kopš 2016.gada nogales darbojas programma – Jauniešu garantijas projekts “PROTI UN DARI”. 

Līdz 2019.gada janvārim projektā iesaistīti kopumā 25 jaunieši. Programmas laiks ir individuāls, no 1- 9 mēnešiem. Vidējais iesaistes ilgums programmā ir 4 mēneši. Viena no klientēm iesaistīta atkārtoti. 

Gadu laikā ir mainījusies attieksme pret programmu, ja sākotnēji jaunieši bija jāpierunā, tad šobrīd potenciālie dalībnieki (jaunieši vecumā no 15 – 29 gadiem) paši meklē iespējas satikties ar mentoriem un programmas vadītāju, lai iesaistītos projektā.

Jauniešiem tiek piedāvāti profesionālas ievirzes kursi, arī karjeras konsultācijas, valodu apguves stundas un cita veida zināšanas. Lielākā daļa jauniešu ir ieinteresēti apgūt dažādas dzīves lietišķās prasmes, kā piemēram CV sastādīšana, darba interviju treniņi un mājsaimniecības budžeta sastādīšana, u.c. Vairāki ieguvuši autovadītāju tiesības. No programmās iesaistītiem projekta dalībniekiem lielākā daļa strādā vai mācās. 

Aicinām pieteikties jauniešus, kuri nestrādā un nemācās un kuriem nepieciešamas papildus prasmes un zināšanas karjeras veidošanā.

Stopiņu novada projektu vadītāja Ilze Kļaviņa