Noslēgusies projekta ''Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!'' 4.daļa

29/11/2019

“Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!” 4. daļu  īstenoja Dienas centrs “Ulbroka”, kurā iesaistījās 17 dalībnieki.

Sešas nodarbības vadīja pieredzējušas meistares Līga Barbara un Inese Priedīte, uzmanība tika veltīta vienai no latviskā tautastērpa detaļām- zīļu jeb pērļu jostai ar dažādu rožu rakstiem, ko tradicionāli valkā gan vīrieši gan sievietes. Vīru jostas ir platākas.

Darbnīcās veidoti izšuvumi tika darināti uz kanvas ar smalkpērlītēm, raksti tika darināti  pēc shēmām. Lai piešķirtu jostai noturīgu formu, to noslēgumā pievieno ādai.

Projekta ietvaros dalībnieki iepazinās ar tehnikām – kā apstrādāt ādu, kā gatavot aproces, apaļu ādas kastīšu izgatavošana, atslēgu piekariņu, u.c. priekšmetu darināšana. Projekta noslēgumā īpaša uzmanība tika pievērsta izšūtās kanvas savienojumam ar ādu.

Radošais un nebūt ne vieglais process rezultējās ar kopēju darbu  “Zīļu jostu izstādi”, ko varēja aplūkot Dienas centra apmeklētāji laikā no decembra līdz janvārim. Tā kā darba process prasīja daudz laika un meistarības, ne visi no 17 dalībniekiem pabeidza darbus projekta laikā, vairāki tika turpināja vēl ilgāku laiku. Projekta dalībnieki ir gandarīti gan par pabeigtajiem darbiem gan par iemaņu iegūšanu un radošu ieceru atraisīšanu turpmāk.  Iegūtās prasmes rokdarbos sekmēs šādu jostu darināšanu katram pašam, kā arī potenciāli veicinās šo zināšanu izplatīšanu. Projekta “ Katram savu tautas tērpu” papildināja ciklu un pilnveidoja tautas tērpu darinājumus.

Proejkta norises galeriju var aplūkot šeit: https://stopini.lv/lv/kultura/radosas-attistibas-centri/rac-ulbroka/galerijas/zilu-perlu-jostu-darinasanas-nodarbibas-ulbrokas-dienas-centra

Anda Višķere
RAC "Ulbroka" vadītāja