12. maijā notika saliedēšanās laivu brauciens pa Mazo Juglu

16/05/2018

12.maijā notika saliedēšanās laivu brauciens pa Mazo Juglu LVAF finansēta projekta “Lejasdaugavas novadu iedzīvotāju iesaiste velo un ūdenstūrisma maršrutu par godu Latvijas simtgadei izstrādē, kā arī vides izglītošanā” (Nr.1-08/299/2017) “ ietvaros. Laiks bija brīnišķīgs un laivotāju skaits pārsniedza plānoto. Braucienā piedalījās gan mazi, gan lieli laivotāji, gan no mūsu novada, gan draugi no kaimiņu novadiem. 

Laivošanas sākumpunkts bija Salaspils novadā  pie Rīgas apvedceļa tilta pār Mazo Juglu, uz kurieni laivot-gribētāji tika nogādāti ar  autobusu no Ulbrokas un brauciena galapunkta.  Izbaudīt Mazo Juglu un tās piedāvāto dabas skaistumu organizētāji piedāvāja gan kanoe, gan gumijas piepūšamajās laivās. Brauciena pirmajā daļā upe pārvērtās no mierīgas un lēnas par, akmeņainu un neparedzamu. Nācās pārvarēt šķēršļus gan seklus akmeņainus posmus, gan braucienu zem upei pārkrituša koka. Šo šķērsli visām pārējām  laivu  ekipāžām palīdzēja pārvarēt pirmie braucēji  - Sergeja vadītā ekipāža.  Iebraucot Stopiņu novadā laivotāji piestāja Upeslejās, lai apskatītu dzelzceļa tiltu pār Mazo Juglu, kas ir viens no retajiem industriālajiem kultūras pieminekļiem Latvijā. Svarīgi ir izbaudīt šo vietu tāda, kāda tā ir tagad - ar 1933.gadā atklāto dzelzceļa tiltu, dzelzceļa trasi  bez sliedēm, mazdārziņiem ar ziedošajām ābelēm un ceriņiem, mierīgu dabu,  jo tuvāko gadu laikā tiks uzsākta “Rail Baltica” dzelzceļa līnijas būvniecība un tiks būvēti jauni tilti un dzelzceļa uzbērumi, bet esošais vēsturiskais tilts tiks piemērots gājēju un velo braucēju vajadzībām.  Pēc dzelzceļa tilta apskates un kopīgas fotografēšanās mierīgi turpinājās ceļš - citam ātrākā tempā, citam laiskāk. 

Laivošana noslēdzās pie viesu nama “Sidrabozoli”, kur laivotājus gaidīja silta zupa un karsta pirts. 

Paldies pasākuma organizētājiem, kā arī visiem pasākuma dalībniekiem par disciplinētību, atsaucību, izturību un labo noskaņojumu. Uz tikšanos citos pasākumos. 

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/galerijas/laivu-brauciens-salaspils-stopini-459 

Ingrīda Birzniece-Ezera 
Stopiņu novada domes projektu vadītāja