Novadā ielu sakārtošanai sāk izmantot dubulto virsmas apstrādes metodi

06/09/2018

2018. gadā Stopiņu novada ielām ar grants segumu uzsākta dubultā virsmas apstrāde – uzklājot melno segumu, lai novērstu ceļu putēšanu un uzlabotu ceļa kalpošanu, kā arī komfortu autobraucējiem.

Šogad Stopiņu novadā dubultā virsmas apstrāde veikta Ceriņu un Ērgļu ielu posmiem Dreiliņos. Izvērtējot seguma kalpošanu, tiks turpināta novada grants seguma ielu apstrāde ar šo metodi.

Jau vairākus gadus valsts autoceļiem ar grants segumu daudzviet Latvijas reģionos ir veikta dubultā virsmas apstrāde.

Dubultā virsmas apstrāde ir ceļa virsmas uzturēšanas metode, nevis segas rekonstrukcija. Autoceļa virsma iegūst asfaltam līdzīgu segumu, tomēr tās noturība nav pielīdzināma asfaltam, tādēļ šo tehnoloģiju izmanto uz ceļiem ar nelielu satiksmes intensitāti. Galvenie ieguvumi no šāda ceļu seguma ir iedzīvotājiem, kas dzīvo ceļu tuvumā, jo segums pilnībā novērš ceļa putēšanu, bet autovadītājiem tiek nodrošināti komfortablāki braukšanas apstākļi. Uz šādi apstrādātiem ceļu posmiem ir jāievēro noteikti masas ierobežojumi. Virsmas apstrādes sezona ir trīs mēneši − jūnijs, jūlijs, augusts. Darbi tiek veikti ar bitumena emulsiju − lai ūdens pilnībā no bitumena izdalītos līdz pirmajām salnām, ir jāpaiet 60 un vairāk dienām.