Noslēgusies konkursa Stopiņu novada skolēniem „Līgo parkam 25” 1.kārta

24/04/2013

Viens no svētku gada ieskaņas notikumiem ir pašvaldības izsludinātais konkurss Stopiņu novada skolēniem „Līgo parkam 25”. Konkurss norit divās kārtās, un ir noslēgusies konkursa 1.kārta. Skolēniem tika dots uzdevums sagatavot patstāvīgos darbus par tēmu - Līgo parks, un pēc tam skolēni tikās viktorīnā. Pašvaldības izveidota žūrija vērtē skolēnu sniegumu 1.-4.klašu grupā un 5.-9.klašu grupā.

Konkursā piedalās skolēni no trīs novada izglītības iestādēm: Upesleju internātpamatskola-rehabilitācijas centrs ar 1.-4.klašu komandu „Mazā Jugla” un 5.-9.klašu komanda „Spartakieši”; Stopiņu pamatskolas 2.klases, 6.klases un 8.-9.klašu komandas; un Ulbrokas vidusskolas komandas – 1.a klase, 1.b klase, 1.c klase, 2.a klase, 2.b klase, 2.c klase, 3.a klase, 3.b klase, 3.c klase, 4.a klase, 5.a klase, 5.b klase, 6.a klase, 6.b klase, 6.c klase, 7.a klase, 7.b klase, 8.b klase.

Skolēnu iesniegtie darbi konkursā ir ļoti interesanti, un patīkami iepriecināja žūriju ar izdomu un radošumu, kā arī vēsturiski izzinošo materiālu bagātību. Upesleju un Stopiņu skolu bērni ir izveidojuši dažādus Līgo parka maketus, Līgo parka rakstu zīmju akmeņu maketus, uzzīmējuši Līgo parka karti. Praktiski visas skolēnu komandas ir ļoti skaisti attēlojušas Līgo parku dažādos zīmējumos gan tagadnē, gan nākotnes vīzijās – kā varētu izskatīties un ko varētu darīt Līgo parkā.

DSC_0151.JPG

12.aprīlī Ulbrokas vidusskolā notika visu konkursa komandu tikšanās viktorīnā, kas noritēja katrai klašu grupai. Pēc viktorīnas viennozīmīgi varam secināt, ka mūsu novadā aug ļoti gudri bērni – abu klašu vecuma grupu bērni uz jautājumiem atbildēja praktiski uzreiz pēc jautājumu uzdošanas un reti kļūdījās. Arī praktiskajos uzdevumos visiem veicās ļoti labi, bērni pārsteidza ar savu izdomu un varēšanu, no dažādiem materiāliem veidojot latvju rakstu zīmes, un izdomājot mīklas par Līgo parku, kuras nācās atminēt  izlozētajai pretinieku komandai. Viktorīnas fotogalerija: http://www.stopini.lv/public/34635.html?t=foto

Pēc viktorīnas paziņojam konkursa 1.kārtas rezultātus un komandas, kas ir iekļuvušas 2.kārtā:

1.-4.klašu grupā1.vieta Upesleju internātpamatskolas-rehabilitācijas centra 1.-4.klašu komanda Mazā Jugla; 2.vieta Ulbrokas vidusskolas 1.b klase un 3.vieta Ulbrokas vidusskolas 2.a klase;

5.-9.klašu grupā1.vieta Ulbrokas vidusskolas 7.a klase, 2.vieta Upesleju internātpamatskolas-rehabilitācijas centra 5.-9.klašu komanda Spartakieši un 3.vieta Ulbrokas vidusskolas 6.a klase.

Uz tikšanos konkursa otrajā kārtā – Līgo parkā, 16.maijā, plkst.12:00!

Paldies visiem pirmās kārtas dalībniekiem, bet otrās kārtas komandām vēlam veiksmi! Uz Līgo parku aicinām līdzjutējus un visus interesentus!

Stopiņu novada pašvaldība