Ekspluatācijā pieņemts Stopiņu novada Kultūras centrs

19/06/2020

2020.gada 17.jūnijā Būvniecības Valsts kontroles biroja komisija apsekoja Stopiņu novada Kultūras centra jaunbūvi, lai veiktu ēkas pieņemšanu ekspluatācijā. Komisija apsekoja Kultūras centra ārējo teritoriju, jumtu, strūklaku, tehniskās un palīgtelpas, un iekštelpas – abas pasākumu zāles, konferenču telpu, bibliotēkas telpas un Dzimtsarakstu nodaļas telpas. 18.jūnijā tika parakstīts akts par ēkas nodošanu ekspluatācijā.

Jaunajā Stopiņu novada Kultūras centrā ir plašas telpas, kurās ar jaunu sparu varēs ritēt mūsu novada kultūras dzīve, notiks dažādi koncerti, pasākumi, konferences, izstādes, kino seansi un teātra izrādes. 

Stopiņu novada Kultūras centrā ir: Lielā zāle ar gandrīz 500 skatītāju vietām parterā un balkonā, Mazā zāle ar gandrīz 200 skatītāju vietām, “Zaļā klase” – konferenču zāle ar 191 vietu. Konferenču zālē turpmāk notiks arī Stopiņu novada domes sēdes. Koncertzāles piedāvās baudīt profesionālus kultūras pasākumus, dažādu žanru amatiermākslas pasākumus, rīkosim vietēja, reģionāla un starptautiska līmeņa konferences, seminārus, korporatīvos pasākumus, jaunrades darbnīcas, izstādes un citus pasākumus.

Lielā koncertzāle akustikas ziņā ir universāla, pasākumi var notikt ar dabīgo akustiku un ar skaņas pastiprinošām iekārtām.  Pirmās piecas skatītāju rindas ir transformējamas, tādā veidā iegūstot plašāku skatuves zonu, skatuvē ir iebūvēta nolaižama platforma. Mazā zāle ir elektroakustiska, kas nozīmē, ka šeit var norisināties pasākumi ar apskaņošanu. Abas zāles ir aprīkotas ar šobrīd Eiropā profesionālākajām skaņu un gaismas tehnoloģijām.

Kultūras centrā ir izbūvētas telpas māksliniecisko kolektīvu mēģinājumiem, kā arī grimētavas-ģērbtuves.

Stopiņu novada Kultūras centrā mājvietu radīs Stopiņu novada vēstures muzejs ar ekspozīciju zāli, Stopiņu novada Dzimtsarakstu nodaļa ar gaišu un svinīgu laulību ceremoniju zāli, kā arī Ulbrokas bibliotēka, kurā ir lasītāju apkalpošanas zāle, klusā lasītava un multimediju zāle.

Apmeklētāju ērtībām ir izbūvēts lifts no 1. uz 2.stāvu, abos stāvos ir pieejamas vairākas labierīcības, apmeklētājiem ir pieejama arī plaša garderobe un kafejnīca. Ir padomāts arī par apmeklētājiem ar īpašām vajadzībām. Ienākot Kultūras centrā apmeklētājus sagaidīs ēkas dežurants. Ēkā un ap ēku ir ierīkota videonovērošanas sistēma. Kultūras centra teritorijā ir izvietotas 27 videonovērošanas kameras, kas fiksēs apkārt notiekošo, iekštelpās drošību uzraudzīsim ar 49 videonovērošanas kamerām. Ap Kultūras centru ir apgaismota un labiekārtota vide.  Atpūtas zona ar strūklaku, soliņiem un apstādījumiem, bezmaksas autostāvvietām vieglajām automašīnām, autobusiem, apmeklētājiem ar īpašām vajadzībām un īpašā ģimeņu autostāvvieta.

Kopējā Stopiņu novada Kultūras centra platība ir 4954.8 m2. 

Stopiņu novada Kultūras centra svinīgais Lentas griešanas pasākums būs 24. jūlijā, bet vairāki atklāšanas koncerti un pasākumi plānoti septembra beigās. No 1. augusta iedzīvotāji un interesenti varēs pieteikties bezmaksas ekskursijām Stopiņu novada Kultūras centrā, lūgums sekot aktuālajai informācijai Stopiņu novada mājaslapā un sociālajos tīklos.

Kultūras centra pieņemšana ekspluatācijā fotogalerija skatāma šeit: https://stopini.lv/lv/galerijas/stopinu-novada-kulturas-centra-pienemsana-ekspluatacija-581

Vita Pinne
Stopiņu novada Kultūras centra vadītāja