Saimnieces joprojām gatavo!

07/08/2019

26. jūlija vakars  Ulbrokas kultūras namā iedzirksteļoja ar priecīgiem smaidiem,sirsnīgām sarunām, skaistām ,labi pazīstamām dziesmām,jokiem ,smiekliem, Rajas pagatavoto ,ļoti garšīgo slinko kāpostu tīteņu sautējumu, mazu un mīļu satraukumu saimnieču lokā, jo, kā ne kā,šogad,jau  sesto reizi  Stopiņos svin  Annas dienu , kas tiek dēvēta arī par Saimnieču dienu .Novadnieki godina  savas Godu saimnieces, kuras   ieguldījušas vissiltāko Mīlestību un labākās prasmes ēdiena pagatavošanā, lai ,savukārt, iepriecinātu savus novadniekus   ar pašu ģimenēs iecienītāko maltīti. Šī sirsnīgākā attieksmju mijiedarbība  starp cilvēkiem mūsu starpā nav nekas neparasts, bet gan gluži ierasts saskarsmes veids, kas izdaiļo katra ikdienas dzīves mirkļus. Pat goda saimnieču starpā, lai arī valda neliels satraukums, konkurences spriedzi nejūt.Vēl labāk! Kad viena no saimniecēm , Ingrīda, mazliet kavējās ar sava galda servēšanu, citas tūdaļ nāca talkā un „konkurentei” palīdzēja dekorēt ! Tā pie mums notiek!

Deviņas saimnieces pagatavojušas ģimenē iecienītākos ēdienus , sapucējušās ar godu priekšautiņiem cienā savus novdniekus:

  • Anita Trokša  ar pildītu omleti
  • Solvita Komkova ar pērļu grūbiņām
  • Inese Mellupe ar uzkodām pie alus
  • Vita Paulāne ar desertu ar nosaukumu „ 90-60-90 ”
  • Ligita Žugra ar pildītām vistu fileju ruletēm
  • Inga Dreslere ar superīgiem mini pīrādziņiem „ Uz kārā zoba”
  • Daina Kalmane ar „ Zaķīšu” žagariņiem
  • Tatjana Vilciņa ar eksotiskiem siļķu-ananāsu salatiem
  • Ingrīda Balode ar šmorētu vistiņu „ Vistiņa no klāniem-rīdziniekiem plāniem”.

Kaut arī saimnieces gatavojušās godam, tomēr arī šoreiz kāds pasākuma apmeklētājs bija palicis , tā sacīt, „ tukšā”, jo tikai naskākie paguva nogaršot katru meitarstiķi. Tomēr ikviens pasākuma dalībnieks aizgāja no Kultūras Nama dārza  paēdis, jo par to parūpējās Raja, un apmierināts, jo par to bija parūpējusies KN vadītāja Inta Kalniņa, uzaicinot Jāni Jarānu un Viktoru Sedihu, kuri , savukārt, parūpējās par klātesošo labo omu.

Taisnības labad jāsaka, ka arī svētkos kādam ir jāstrādā un , kamēr svētku dalībnieki baudīja visa veida norises un saimnieces, jau rotajušās ar ziedu vainagiem,stastīja savu mielastu receptes, tikmēr cītīgi strādāja Godu žūrija  - Agnese Pumpure,Jānis Pumpurs,Tālis Balodis, Inga Zukule un Vija Sarkane. Kā viņiem tur- aizkulisēs  veicās  nav zināms, bet ir zināms, ka , atgriezušies no apspriedes viņi slavēja ik vienu saimnieci par tikai viņas garšas kārpiņu izcilību, roku veiklību un izdomu, citu starp, vairāk punktus ieguva „ Vistiņa no klāniem-rīdziniekiem vājiem”, bet ar brīnišķīgu debiju pārliecināja  – otrā vieta –uzkodu meistare Inese Mellupe un trešā vieta – Anita Trokša par pildīto brokastu omleti un Vita Paulāne par dievišķi gardo,maigo un svaigo desertu „ 90-60-90”   Žūrija bija saskaitījusi arī pasākuma apmeklētāju visaugstāk novērtēto meistardarbu un to ieguva deserts „ 90-60-90”! Lūk, šis  ir visgodpilnākais vērtējums saimniecei!

Ar patīkamu nogurumu, ar vipārēju gandarījumu, ar smaidiem un dzirksteļojošo prieku Annas diena šogad ir aizvadīta. Jaunās receptes , kā ierasts, tiks ievietotas pašvaldības mājas lapā,sadaļā – kultūra, lai katrs, kurš vēlas, varētu pagatavot citu saimnieču iecienītāko ēdienu. Saimnieču diena pagāja, bet svarīgākais, kas mūs vieno - Mīlestība vienam pret otru , pret novadu , pret tautu un tās kultūrvēsturiskajām tradīcijām paliek! Paldies novada domei, ka rūpējas par to! Paldies KN vadītājāi par patīkamiem pārsteigumiem un darbiniekiem par sirsnīgo uzņemšanu!

Fotogalerija: https://stopini.lv/lv/galerijas/annas-diena-saimniecu-diena-531

Pasākumu atstāstīja Ingrīda Balode.