Radošās attīstības centram ''ULBROKA'' – 15 gadi!

09/03/2020

2005.gada 8. februāris ir dienas centra "Ulbroka" atklāšanas svētki Institūta ielā 3. Jā, tagad tur top mūsu jaunais kultūras centrs, kura atklāšanu gaidām ar lielu nepacietību, bet toreiz pašā Ulbrokas centrā, gājēju celiņa malā, bija neliels namiņš, kur iesākās dienas centra darbība, vieta, kur ikvienam lietderīgi, radoši un saturīgi pavadīt brīvo laiku. 

Paldies Stopiņu novada pašvaldībai par redzējumu un iespēju izveidot dienas centrus mūsu novada lielākajos ciematos, dodot iespēju ikvienam interesentam pilnveidot sevi, atpūsties, atrast jaunus draugus, pavadīt brīvo laiku atbilstoši savām interesēm un iecerēm. Kopš š.g. 1. janvāra dienas centri ir pārtapuši par Radošās attīstības centriem  - RAC. Var mainīties vārdi nosaukumā, bet būtība tomēr nemainās, jo piedāvājuma klāstā vēl arvien ir: dažādi radoši pulciņi, galda spēļu turnīri, iespēja iesaistīties projektos un tos realizēt, lekcijas, tematiskas pēcpusdienas, bezmaksas interneta pieejamība, iespēja palasīt kādu interesantu žurnālu, aktīva sportošana – nūjošana, vingrošana, izstādes, koncerti, ekskursiju braucieni, labdarības akcijas, viktorīnas un spēles, organizēti pasākumi un projekti mūsu novada atbalstam, veidota platforma Eiropas projektiem, talkošana, iespēja vienkārši parunāties un iedzert tēju, tādējādi veicinot kopā būšanas sajūtu, gūstot atbalstu ikvienam kam tas ir nepieciešams.

RAC "Ulbroka" atklāšanu ir piedzīvojis divas reizes, jo 2017. gada aprīlī tika atvērtas durvis plašākām telpām Institūta ielā 1.  Lai gan vietas ir vairāk, tomēr apmeklētāju dažādība un intereses veicināja sarīkot RAC "Ulbroka" 15 gadu jubilejas svinības visas nedēļas garumā. 

18.02. - otrdien, svētki tika organizēti mazākajiem apmeklētājiem. Bērnus pārsteidza burvju mākslinieks Valdemārs, spēlēs un rotaļās veda folkloras grupa – Feldmaņu ģimene, cienājām klātesošos ar plānajām pankūkām, par kuru cepšanu lielu paldies sakām patstāvīgajai centra apmeklētājai Lidijai Dobrjanskai. Vakars noslēdzās ar krāsainu radošo darbnīcu, kur bērni gatavoja sev Meteņu maskas.

19.02. - trešdien, uz svētkiem tika aicināti radošo pulciņu un projektu vadītāji,  čaklie, radošie nodarbību apmeklētāji, sportisko nodarbību dalībnieki un citi draugi. Par radošo un jautro gaisotni parūpējās improvizācijas teātra D I V A S, kur jautras un smieklīgas ainiņas no mūsu dzīves izspēlēja jaunās un atraktīvās Anete un Luīze. Vakara noslēgumā svētku torte, kafija, sirsnīgas atkalredzēšanās un sarunas. 

20.02. – ceturtdien, svētku gaisotnē tikāmies ar mūsu atbalsta un sadarbības partneriem: Stopiņu novada domes pārstāvjiem, izglītības iestāžu vadītājiem, radošo attīstības centru un bibliotēku kolektīviem, biedrībām, tuvākajiem kaimiņiem u.c. draugiem. Kopā atskatījāmies uz 15. gados paveikto RAC Ulbroka darbības laikā. Ar nelielu koncertu mūs priecēja jaunais mākslinieks, novadnieks Roberts Eihe. aicinājām radoši padarboties un uzmeistarot pavisam vienkāršu puzuru. 

Un svētku nedēļu noslēdzās ar jauniešu vakaru, kurā visas aktivitātes un ballēšanos organizēja paši jaunieši: spēles, viktorīnas u.c. Paldies aktīvākajiem novada jauniešiem - Luīzei, Evitai, Mikum un Reinim par atsaucību svētku veidošanā!

RAC Ulbroka kolektīva vārdā vēlamies pateikties par atbalstu Stopiņu novada domei. Paldies mūsu sponsoriem – Getliņi EKO!

Svinību nedēļas fotogalerija skatāma šeit: https://stopini.lv/lv/galerijas/rac-ulbroka-15-gadi-566

Uz radošām izpausmēm arī turpmāk aicina RAC "Ulbroka"! 

Anda Višķere