Pateicoties Ulbrokas radiocentram, visa Latvija zināja, kas notiek Rīgā

26/01/2012

Barikades_2.JPG

Stopiņu novada pašvaldības priekšsēdētājs savā runā atgādināja, kāpēc mēs katru gadu pulcējamies šeit, Ulbrokā – pateicoties Ulbrokas radiocentram, visa Latvija zināja, kas notiek Rīgā. Ulbrokas radiocentrs bija viens no stratēģiskajiem punktiem, ko bija svarīgi nosargāt. Jānis Pumpurs izteica pateicību visiem vīriem un sievām, kas to izdarīja, un arī visiem tiem, kas palīdzēja - vārot zupu, tēju un gatavojot maizītes.

Vita Paulāne, daloties savās atmiņās par barikāžu laiku, atzīmēja to, cik svarīgi ir šo pieredzi nodot jaunajai paaudzei un ir ļoti labi, ka šeit bija pulcējušies arī jaunieši, barikāžu dalībnieki atnākuši ar bērniem, jo šā pasākuma gaisotne izsaka barikāžu laiku un ir kā dzīva vēstures stunda.

Latvijas Republikas 3.Zemessardzes novada 19.nodrošinājums bataljona komandieris, majors Armands Veters uzsvēra, cik liela nozīme bijusi zemessardzes kareivjiem, jo šie vīri bija pirmie, kas atsaucās aicinājumam braukt sargāt objektus un celt barikādes, un arī šodien šie vīri ir starp mums, un nav zaudējuši savu patriotismu, cīņas sparu. Sandijs Krastiņš, Stopiņu novada Ulbrokas vidusskolas jaunsargu vadītājs, pateicās jaunsargiem par atbalstu šim pasākumam un aktīvo darbošanos jaunsargu kustībā.

Stopiņu novada Represēto biedrības vadītāja Māra Zebauere atcerējās barikāžu laiku, tā laika noskaņu un to, kā toreiz cilvēkus stiprinājusi ticība, ka Latvija beidzot būs brīva. Daudzi cilvēki, kas padomju varas gados tika izsūtīti no dzimtenes, barikādēs piedalījās ļoti aktīvi un atbalstīja šo kustību kā vien spēja.

Barikades_1.JPG

Visu pasākumu caurvija dziesmas, dalībnieki dzēra tēju un cienājās ar desiņām. Vakaru krāšņāku darīja salūts, kas skaisti vizuļoja naksnīgajās debesīs.

Šajā vakarā Ulbrokas kultūras namā, mūsu cienījamā skatuves māksliniece Olga Dreģe, bija atradusi laiku būt ar Stopiņu novada iedzīvotājiem. Pēc tējas baudīšanas un sārtiem vaigiem no ziemas vēja, dalībnieki sapulcējās kultūras nama zālē. Olgas Dreģes izteiktās dzejas rindas un dzīves atziņas dziļi aizskāra katra sirdi un, kā teica dalībnieki: „vārdus sajutu līdz kaulam”. Māksliniece deva spēka vārdus – mēs, latvieši esam ļoti izturīga tauta, esam izcietuši daudz un dažādas varas, slimības, karus un tagad, kad esam brīvi paši savā zemē, mums ir jāsaņemas un jāgrib dzīvot un darīt, jo nevar būt, ka tautai, kurai ir tik daudz talantīgu cilvēku, kas izkaisīti visā pasaulē, būtu lemts izzust. Sakām lielu un sirsnīgu paldies Olgai Dreģei par domām, atziņām un sirdsdziesmām, novēlam spēku un dzīvesprieku kā teātra izrādēs, tā arī ikdienas nesavtīgajās gaitās.

Paldies visiem, kas atnāca pie Barikāžu akmens un kopā radīja tā laika noskaņu.

I.Skrastiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste