• Sākums
  • /
  • JAUNUMI
  • /
  • Kultūra
  • /
  • Lāčplēša dienā Stopiņu novadā aicinām pievienoties gaismas akcijai ''PAR LATVIJAS BRĪVĪBAS CĪŅU VAROŅIEM'', mājās iededzot svecītes

Lāčplēša dienā Stopiņu novadā aicinām pievienoties gaismas akcijai ''PAR LATVIJAS BRĪVĪBAS CĪŅU VAROŅIEM'', mājās iededzot svecītes

10/11/2020

Lāčplēša diena ir Latvijas vēsturē nozīmīga piemiņas diena, ko atzīmējam par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai pār Bermonta karaspēku, kas mēģināja iebrukt Rīgā 1919. gada 11. novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā ik gadus izrādām godu un cieņu varonīgajiem Latvijas brīvības cīnītājiem.

Šogad Lāčplēša dienu 11. novembrī atzīmēsim klusinātā noskaņā - bez tradicionālā Lāčplēša dienas lāpu gājiena un oficiālā piemiņas brīža. Tomēr, aicinām novada iedzīvotājus individuāli vai kopā ar savām ģimenēm 11.novembra vakarā nolikt svecīti pie Lāčplēša ordeņa kavalieru piemiņas akmens pie Ulbrokas vidusskolas, tādējādi godinot un atceroties Latvijas brīvības cīņās kritušos. Šo brašo vīru un jaunekļu drosme, pašaizliedzība un neviltotais patriotisms 1919.gada 11.novembrī ļāva mūsu tautai piedzīvot vienu no svarīgākajām uzvarām ceļā uz brīvu un neatkarīgu Latviju. To nedrīkstam aizmirst mēs, un to jāsaprot mūsu bērniem. 

Tāpat 11.novembra vakarā aicinām Stopiņu novada iedzīvotājus iedegt simboliskas gaismiņas savu māju logos, tādējādi  piedaloties gaismas akcijā "Par Latvijas Brīvības cīņu varoņiem”. Izgaismosim vai kādā citā veidā svinīgi izgreznosim savu namu logus par godu Latvijai! Novembris ir mūsu valsts patriotisma mēnesis. Šogad vairāk kā jebkad ir svarīgi saglabāt ticību mūsu tautas vienotībai un būt atbildīgiem vienam pret otru. Stiprināsim sevi ar lepnumu par skaistāko no zemēm – mūsu Latviju!