• Sākums
  • /
  • JAUNUMI
  • /
  • Kultūra
  • /
  • Ar profesionāli augstvērtīgu Atklāšanas koncertu ieskandināta kultūras centra ''Ulbrokas Pērle'' koncertzāle

Ar profesionāli augstvērtīgu Atklāšanas koncertu ieskandināta kultūras centra ''Ulbrokas Pērle'' koncertzāle

28/09/2020

Stopiņu novada jaunā Kultūras centra “Ulbrokas Pērle” Atklāšanas koncerts ir bijis ilgi gaidīts, sapņos un nomodā domās lolots, un izcilības zīmē aizvadīts notikums. 

Koncerta pirmajā daļā izskanēja Stopiņu novada amatiermākslas kolektīvu īpaši šim koncertam gatavotie priekšnesumi. Koncertā piedalījās jauktais koris “Ulbroka”, sieviešu koris “Madara”, senioru deju kolektīvs “Ulenbroks”, vidējās paaudzes deju kolektīvi “Luste” un “Stopiņš”, jauniešu deju kolektīvs “Pastalnieki”, dāmu vokālais ansamblis “Sagša”, vokāli instrumentālais ansamblis “Rūta” un akordeonistu ansamblis “Akcents”. Šīs daļas scenārija autore un režisore – vidējās paaudzes deju kolektīva “Stopiņš” vadītāja Aiga Medne, kuras režisētie pasākumi jau vairākkārt bagātinājuši novada kultūras dzīvi. Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs iejutās stāstnieka lomā, vēstot klausītājiem Pērles stāstu. Stāsts iesākās ar Laimas un mazās meitenītes video ainu, kurā tika atrasta un pasaulei atklāta brīnumaini mirdzoša, teiksmaina un noslēpumaina pērle. Bet Laima bilda: “Katrai pērlei ir vajadzīga vieta, kur palikt un mirdzēt!” Kur atrast šo īpašo, īsteni piemēroto vietu? Vai meklēt ezerā, pār kuru kāpj balta un samtaina migla? Vai meklēt baltajās, rasas pielijušajās akācijās? Mežā, pļavā, māju pagalmā, ceļmalā vai lielceļu krustcelēs? Varbūt Pērles īstā vieta ir zem diženā ozola, kas ar stiprām saknēm turas savas Dzimtenes zemē? Jā, tas viss piedien pērlei – mūsu Kultūras centram “Ulbrokas Pērle”, kas nu iegūlis novada centrā līdzās Ulbrokas ezeram, māju pagalmiem, takām un lielceļiem, liepām un ozoliem, lai priecētu šo un nākamās paaudzes ar savu īpašo mirdzumu. Arī katrs mūsu novada amatiermākslas kolektīvs ir maza, mirdzoša un neaprakstāmi vērtīga daļiņa no Kultūras centra “Ulbrokas Pērle”, par ko ikviens varēja pārliecināties koncerta pirmajā daļā. 

Atklāšanas koncerta ietvaros skatītājiem bija iespēja aplūkot krāšņo Stopiņu novada Tautas lietišķās mākslas studijas “Ulbroka” 60 gadu jubilejas izstādi, kas apskatāma līdz 23.oktobrim. 

Koncerta otrajā daļā muzicēja Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, mūzikas grupa “DAGAMBA” un dziedātājs un obojists Daumants Kalniņš. Otrās daļas īpašā pievienotā vērtība bija tajā koncertējošo mākslinieku piederība Stopiņu novadam. Otrās daļas muzikālo partitūru autors - komponists Valts Pūce savā laikā ir bijis jauktā kora “Ulbroka” pirmais diriģents.

Tā kā par savu mūziku vislabāk prot pastāstīt tās autors, otrās daļas vadītāja lomā iejutās pats komponists. Viņa stāstījumi par katru no personībām bija interesanti, saistoši un asprātīgi. Klausītāji uzzināja, ka Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais savā laikā bijis jauktā kora “Ulbroka” kormeistars, ka čellists Valters Pūce savos skolas gados tieši no Ulbrokas traucies uz Rīgu apgūt čello spēli. Ulbrokā dzīvojusi arī komponista dzīvesbiedre Dace Pūce, kuras veidotās vizualizācijas brīnišķīgi papildināja un bagātināja mākslinieku muzikālo sniegumu. Koncerta otrās daļas solists – Daumants Kalniņš sevi atklāja gan kā izcili virtuozs obojists, gan kā daudzveidīgus vokālos stilus pārvaldošs dziedātājs. Arī Daumants Kalniņš daudzus gadus aizvadījis Stopiņu novadā. Lepojamies ar viņu kā novada Goda Pilsoni, tādēļ Valta Pūces komponētās Stopiņu novada himnas skanējums koncerta izskaņā šoreiz bija īpaši emocionāli pacilājošs un vēsturiski nozīmīgs. 

Kultūras centra “Ulbrokas Pērle” Atklāšanas koncertā vienotā muzikālā vijumā apvienojās amatiermāksla un akadēmiskā mūzika, tādējādi aktualizējot šīs ēkas daudzfunkcionālo misiju. Esam pateicīgi visiem koncerta dalībniekiem par izcilību, veidotājiem par ieguldīto laiku, talantu un prasmēm, un skatītājiem par atbalstu un sirds mīlestību!   Jau oktobrī aicinām ikvienu interesentu baudīt Lielās zāles akustiku dažādos koncertos. Kultūras centra “Ulbrokas Pērle” Atklāšanas koncerts bija skanīgs un cieņpilns šīs ēkas pieteikums pozicionēt sevi kā jaunu un īpašu Latvijas kultūrvietu. Esam lepni un gandarīti par modernās arhitektoniskās formās veidoto, daudzfunkcionālo kultūras centru, kas solās pulsēt spraigā un impulsīvā notikumu ritmā. Lai katrs jaunās kultūrtelpas apmeklējums ikvienam no mums kļūst par neaizmirstamu piedzīvojumu un sniedz emocionālu gandarījumu! Uz tikšanos! 

Atklājiet koncerta īpašās emocijas fotogalerijā: https://stopini.lv/lv/galerijas/ulbrokas-perle-atklasanas-koncerts-2020gada-26septembris-599 Fotogrāfiju autori: Anna Imbrate-Siliņa, Edmunds Brencis, Jānis Slišāns.

Atklāšanas koncerta 1.daļas videoieraksts: https://www.youtube.com/watch?v=1kEGgp481IM

Atklāšanas koncerta 2.daļas videoieraksts: https://www.youtube.com/watch?v=FrO-Nbmo7Ys

Paldies visiem koncerta veidotājiem, kuri ieguldīja savu laiku, talantu un prasmes. Paldies koncerta dalībniekiem par izcilību un klausītājiem par atbalstu un sirds mīlestību!

 

Kultūras centra ‘’Ulbrokas Pērle’’ Radošā komanda