24.jūlijā durvis vērs jaunais Stopiņu novada Kultūras centrs

24/07/2020

24.jūlijā ar svinīgiem “Lentes griešanas svētkiem” durvis vērs jaunais Stopiņu novada Kultūras centrs, kurā ar īpašu intensitāti varēs ritēt Stopiņu novada daudzveidīgā kultūras dzīve – notiks profesionālās mūzikas un amatiermākslas koncerti, pasākumi, konferences, izstādes, jaunrades darbnīcas, teātra izrādes un kino seansi. 

Stopiņu novada Kultūras centru raksturo mūsdienīga arhitektonika un moderni apdares risinājumi. Ēkas ovālajos korpusos ir iemājojušas divas koncertzāles – Lielā zāle ar 480 skatītāju vietām, un Mazā zāle ar 198 vietām. Lielā zāle akustikas ziņā ir universāla, pasākumi var notikt ar dabīgo akustiku un ar skaņas pastiprinošām iekārtām. Pirmās piecas skatītāju rindas ir transformējamas, tādā veidā iegūstot plašāku skatuves zonu, skatuvē ir iebūvēta nolaižama platforma. Mazā zāle ir elektroakustiska, kas nozīmē, ka šeit var norisināties pasākumi ar apskaņošanu. Abas zāles ir aprīkotas ar šobrīd Eiropā profesionālākajām skaņu un gaismas tehnoloģijām.

Stopiņu novada Kultūras centrā atrodas arī Dzimtsarakstu nodaļa ar gaišu un svinīgu laulību ceremoniju zāli, Stopiņu novada vēstures muzejs, “Zaļā klase” - konferenču zāle ar 190 vietām un Ulbrokas bibliotēka, ar lasītāju apkalpošanas zāli, kluso lasītavu un multimediju zāli. Ēkā atrodas arī kafejnīca un administratīvās telpas, abus korpusus savieno stikla galerija. Stopiņu novada Kultūras centra būvniecību veica SIA “Arčers”.

Pasākums notiek saskaņā ar epidemioloģiskās drošības nosacījumiem, dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots.

 

Informāciju sagatavoja:
Stopiņu novada dome