Jauniešu diena-2016

29/08/2016

Tā bija ideāla diena, lai visi kopā aktīvi atpūstos. Bija iespēja sevi izaicināt gan fiziski, gan radoši. Jaunieši sacentās gan volejbolā, gan futbolā. Stiprākie sevi pierādīja pievelkoties pie stieņa.

Jaunākie pasākuma apmeklētāji un dalībnieki piedalījās stafetēs, kur pārbaudīja un pierādīja savus spēkus, kā arī radošajās darbnīcās, kur izmantoja savu iztēli un attapību.

Visas dienas garumā mūs atbalstīja mūsu viesi, kas sešās teltīs piedāvāja dažādas laika pavadīšanas iespējas un nodarbes.

Dzīvnieku patversmes “Ulubele” teltī bija iespeja uzzināt par brīvprātīgā daba iespējām un darba ar dzīvniekiem nozīmīgumu. 

Jauniešu studijas “BaMbuss” teltī jaunieši  no Spānijas un Itālijas kopā ar studijas aktīvistiem mācīja apmeklētājiem kā uz koka delīšiem izveidot fotogrāfijas. 

Orientēšnās ar viktorīnas elementiem bija atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “CleanR” dotais izaicinājums Jauniešu dienas darbīgākajiem apmeklētājiem, turklāt labākie un zinošākie, jaunie atkritumu šķirošanas un dabas resursu saudzēšanas eksperti ieguva vērtīgas balvas, to skaitā ieejas kartes Līvu Akvaparkā.
Vienā no radošajām teltīm bija iespēja iegūt hennas tetovējumus. Šo iespēju labprāt izmantojja gan zēni, gan meitenes, un meistarītei pat nācās piesaistīt papildspēkus, lai apmierinātu visas vēlmes un vajadzības pēc ķermeņa dekoriem.
Vienā teltī ar Sauriešu dienas centra radošo atklātnīšu darbnīcu un Eiropas brīvprātīgo Jessiku no Spānijas, viesojās arī Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) pārstāve Marita, kas nepagurusi interesentiem stāstīja par aģentūras piedāvātajām iespējām, par Erasmus+ projektiem un citām interesantām lietām. Te varēja izspēlēt arī galda spēli, lai noskaidrotu katra zināšanas un priekštatus par to, kas ir projekti un kādi īpaši nosacījumi katrā no tiem pastāv.
Biedrības “Latvijas platforma attīstības sadarbībai” nojumē varēja noskaidrot, ko nozīmē organizēt un aktīvi iesaistīties Latvijas NVO pieredzes apmaiņas veicināšanā ar pārejas ekonomikas un jaunattīstības valstīm, un kā sekmēt citu valstu pilsoniskās sabiedrības attīstību un stiprināšanu. Ļoti nopietns uzstādījums, bet arī šeit interesentu netrūka - gan bērni, kurus interesēja krāsinie zīmējumi, gan jaunieši, kuri meklē iespējas paust savu redzējumu par dažādām norisēm.

Pasākuma noslēgumā mūs priecēja dzīvā mūzika - tai skaitā arī  Goncalo, mūsu brīvprātīgā no Portugāles priekšnesums kopā ar  Jauniešu studijas “BaMbuss” brīvprātīgo Frančesku no Itālijas. Vēl ar muzikālu baudījumu mūs priecēja divas latviešu jauniešu grupas “Big Bluff” un “Headline”. 

Kopumā diena bija lieliska, dinamiska un pozitīvām emocijām piepildīta. Gaidām nākamo Jauniešu dienu, kas nesīs atkal jaunas, spožas idejas un būs emocionāli piepildīta.

Undīne Šarlote Šulca, Stopiņu novada Jauniešu domes aktīviste 

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/galerijas/stopinu-novada-jauniesu-diena-2016-334 

     

  

Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija (paziņojums) atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.