Jaunieši ziņo

10/04/2017

Lai gan tautā jau izsenis klīst baumas, ka martā jauniešiem galvā tikai pavasara dullums, Stopiņu novada jauniešu dome spītēja saulei un šomēnes mērķtiecīgi trenēja pat visietiepīgākās smadzeņu krociņas, proti, mācījās, mācījās un vēlreiz mācījās.

Atzīmējot Pasaules ūdens dienu, 22. martā dome viesojās pie Sauriešu dienas centra jauniešiem. Pēc novusa galda un vietējā bērnu laukumiņa iesildīšanas, bija iespēja vērot, iespējams, vienu no šībrīža aktuālākajām filmām par klimata pārmaiņām – dokumentālo filmu “Before The Flood” (“Pirms plūdiem”). Noslēgumā ikviens tika aicināts piedalīties diskusijā par ikdienā šķietami nesvarīgajiem un dažbrīd neērtajiem vides jautājumiem, kas plastmasas maisiņu, mašīnas izpūtēju un nebaudāmu tomātu veidā arvien biežāk par sevi atgādina ne tikai ASV un Indijā, bet arī tepat – mūsu zaļajā Latvijā.

Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare marta sākumā viesojās Liepājā, kur notika Latvijas jaunatnes padomes organizētā Strukturētā dialoga V cikla noslēguma konference "Gatavi dzīvei, gatavi sabiedrībai". Tā bija laba iespēja gan iepazīties ar cikla laikā iegūtajiem rezultātiem gan, jo īpaši svarīgi, piedalīties sarunā par izstrādāto rekomendāciju realizēšanu un ieviešanu praksē.

Savukārt jauniešu domes aktīvisti Rasa un Aleksejs piedalījās apmācībās, kur uz savas ādas iemēģināja jaunu neformālās izglītības rīku “8KEYCOM” jeb caur radošām un jautrām spēlēm mācījās apgūt tās prasmes, kuras no jauniešiem sagaida topošie darba devēji. Aleksejs atklāj, ka ne pirmo riezi piedalās jauniešu studijas "BaMbuss" veidotajos pasākumos: “Man ļoti patika, svarīgi ir tas, ka izveidotās spēles ir ne tikai ļoti izglītojošas, bet arī interesantas”. Rasa par piedalīšanos apmācībās savā īpašumā ieguva arī pilnu spēļu komplektu un atzīst, ka nevar vien sagaidīt, kad ar spēlēm varēs iepazīstināt pārējos.

Stopiņu novada jaunieši atgādina, ka gada sākumā kopīgi veidotā foto izstāde “Mīlu Stopiņus” aprīlī būs apskatāma Cekules dienas centrā, bet pēc tam maijā aizceļos pie Upesleju iedzīvotājiem. 

Stopiņu novada Jauniešu domes aktīviste Rasa Feldmane