ZooZīļuks aicināja palīgā bērnus lasīt ozolzīles

10/11/2020

No 2020. gada 24. septembra līdz 11. oktobrim akcijas “Zoozīļuks 2020” ietvaros notika ozolzīļu lasīšana, lai vēlāk ar tām pabarotu zoodārza iemītniekus, “Skudriņu” grupas bērni lasīja gan parastās, gan sarkanās zīles. Zooloģiskajā dārzā ar zīlēm mielojas pekari, brieži, kamieļi un dažādi grauzēji. Vislabākās ozolzīles tiek diedzētas, lai ar svaigajiem ozolu dzinumiem un lapām pabarotu kukaiņus – tropu mājas zarkukaiņus, lapu kukaiņus, siseņus un sienāžus. 

“Skudriņu” grupas bērni, audzinātājas, auklīte un arī daži vecāki nolēma piedalīties šajā akcijā.

Šogad Stopiņu novadā bija ļoti maz veselo zīļu, daudzās no tām bija tārpi, līdz ar to visas atnestās zīles nācās rūpīgi pārlasīt. Bērni ar lielāko prieku meklēja un lasīja zīles, lai palīdzētu sagādāt ziemas pārtikas krājumus zoodārza iemītniekiem.

Kopā salasījām 36kg zīļu, no tām 11kg sarkano zīļu atnesa Olivers ar vecākiem. Visas zīles salikām  maisos, kas tika uzšūti no bērnu segu pārvalkiem, kas vairs netiek lietoti. Zīles nogādājām uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu.

Par paveikto darbu un visvairāk salasītajām zīlēm tiks apbalvots Olivers un viņa ģimene. Arī “Skudriņu” grupa nolēma atzīmēt čakli padarīto darbu, pagatavojot ēdamas zīlītes – smilšu mīklas cepumus ar iebiezinātā piena pildījumu.

Ar lielu nepacietību šobrīd tiek gaidīti rezultāti un apbalvošana no Zooloģiskā Dārza.

“Skudriņu” grupas skolotājas Olga R. un Olga S.

PII "Pienenīte"