PII ‘’Pienenīte’’ notika ‘’Veselības nedēļa 2020’’

10/11/2020

No 26.10 – 01.11.20.  notika Latvijas veselības un sporta nedēļa, kurā piedalījāmies arī mēs -  PII “Pienenīte” . Mūsu nedēļas motto bija “Esi vesels – dzīvo vesels!”.

Nedēļas gaitā tika apspriests par to, kas ietver veselīgu dzīvesveidu, un kas ir jādara, lai būtu vesels. Viena diena tika veltīta aerobikai, kurā bērni, mūzikas pavadījumā, aktīvi vingroja un piedalījās kustību rotaļā. 

Trešdien sagatavošanas grupām tika organizētas veselīgās stafetes, kurās bērniem vajadzēja sašķirot veselīgu un neveselīgu pārtiku, kā arī doties uz “purvu” pēc ar C vitamīnu bagātajām dzērvenēm. Tika izspēlēta kustība rotaļa “Vīruss”, kas šobrīd ir ļoti aktuāls arī bērnu vidū. Bērni varēja saprast cik ātri izplatās vīruss. Katrai grupiņai, par aktīvu piedalīšanos veselības nedēļas aktivitātēs tika pasniegtas balvas no Latvijas veselības un sporta nedēļas organizatoriem.

 

Grupiņas piedalījās veselīgo uzkodu un dzērienu pagatavošanā: spieda sulas, taisīja veselīgos vitamīnu smūtijus, augļu salātus, dārzeņu salātus, veselīgos Helovīnu našķus, pret-vīrusa ķiploku krelles un ķiplokmaizītes. “Zaķēnu” grupiņas bērni, fiksēja cik daudz ūdens tiek izdzerts dienas gaitā. 

Veselības nedēļas noslēgumā tika nostiprinātas zināšanas par veselīgu dzīvesveidu un uzturu ar darba lapām. Kā arī bērni zīmēja sev garšīgu veselīgu un garšīgu, bet neveselīgu pārtiku.

Viss tika organizēts ievērojot visus valstī noteiktos COVID-19 ierobežojumus. Būsim veseli! 

Sporta skolotājas Iveta un Elīna
PII "Pienenīte"