PII ''Pienenīte'' audzēkņi iepazīstas ar elektrodrošību un ugunsdrošību

04/03/2020

Jau vairākus gadus AS "Sadales tīkls" darbinieki stāsta Latvijas bērniem cik laba un vērtīga, bet vienlaicīgi arī bīstama var būt elektrība. 

Šogad februārī grupām “Gliemežīši”, “Rūķēni, “Kāpēcīši”, “Mārītes”, “Lācēni” un “Burtiņi” notika interesantas un izzinošas nodarbības, kuras vadīja ST  projektu nodaļas vadītājs Mārtiņš Ozols.

Izmantojot interaktīvās tāfeles iespējas, bērniem tika rādīti dažādi uzdevumi par elektrodrošību. Bija jānosaka, vai attēlotā situācija ir droša, vai nē un ar dažādu kustību palīdzību jāparāda savs viedoklis, jāpamato kāpēc. Stāstīja kā ikdienā novērtēt bīstamas situācijas, lai pasargātu sevi un apkārtējos no nelaimes. Stāstīja, ka, ja redz pazīmes, kas norāda par bīstamu situāciju, nekavējoties ir jāinformē pieaugušie.

Mācīja atpazīt brīdinošās zīmes uz elektrības sadales skapjiem.

Pēc izzinošās daļas sekoja izklaide, jautra un pamācoša dziesma par elektrodrošību.

Nodarbības noslēgumā bērni varēja izpētīt un uzlaikot ST elektriķu aprīkojumu.

Savukārt, 19.februārī “Zvaigznīšu’’ grupas bērni apmeklēja  organizētu ugunsdrošības nodarbību. Tur mūs sagaidīja Rīgas Grīziņkalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pārstāvji. Bērni ļoti ieinteresēti klausījās ugunsdzēsēju stāstījumā, kā arī atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem, skatījās attēlus. Visvairāk bērnus iepriecināja tas, ka paši varēja piemērīt ugunsdzēsēja ekipējumu, kurš nemaz nebija viegls - tā bērni secināja, tomēr neskatoties uz to, bērni bija priecīgi to uzvilkt ar ugunsdzēsēju palīdzību. Ar lielu degsmi bērni izmēģināja darbībā ugunsdzēšamo aparātu. 

Nodarbība bija pamācoša un ikdienā noderīga.  Grupā tika pārrunāts par dzirdēto un redzēto. Visi tagad zina uz kādu telefona numuru  jāzvana, lai  izsauktu ugunsdzēsējus, jo tika uzskatāmi parādīts (viena mute ,viens deguns ,divas acis), tātad -112. Tāpat bērni turpmāk zinās ko drīkst un ko nedrīkst darīt ikdienā, sadzīvē, lai izvairītos no nelaimes gadījuma. 

Informāciju sagatavoja:
Grupas “Burtiņi” skolotāja Ingrīda Pārupe
“Zvaigznīšu” grupas skolotāja Lauma Zandere