• Sākums
  • /
  • JAUNUMI
  • /
  • Izglītība
  • /
  • Kultūras centrā ''Ulbrokas Pērle'' ''Zaļajā klasē'' sākas vides izglītības nodarbības skolēniem sadarbībā ar SIA ''Getliņi EKO''

Kultūras centrā ''Ulbrokas Pērle'' ''Zaļajā klasē'' sākas vides izglītības nodarbības skolēniem sadarbībā ar SIA ''Getliņi EKO''

13/10/2020

13.oktobrī  SIA “ Getliņi EKO” speciālisti uzsāk vides izglītības nodarbību ciklu  Ulbrokas vidusskolas skolēniem Stopiņu novada kultūras centra ''Ulbrokas Pērle'' konferenču zālē ''Zaļā klase”.

Kas ir “Zaļā klase”?

“Zaļā klase”, jeb vides izglītības klase ir lekciju telpa, kas tapusi pateicoties Stopiņu novada pašvaldības un SIA “Getliņi EKO”  noslēgtajam līgumam par sadarbību vides izglītības jomā.

Vides izglītības pasākumu cikls “Zaļajā klasē” 09.10.2020. tika atklāts ar lekciju par ainavisko vērtību saglabāšanu un pilnveidošanu, pateicoties Meža attīstības fonda atbalstītajam Latvijas Pašvaldību savienības “Meža dienu” projektam. 
  
Stopiņu novada pašvaldības un SIA “Getliņi EKO” sadarbība paredz, ka uzņēmuma speciālisti  piedāvā ne tikai izglītojošus pasākumus klātienē, poligonā, bet arī Izbraukuma lekcijas, kuras saskaņā ar noslēgto vienošanos, Stopiņu novada dome organizē kultūras centra ''Ulbrokas pērle'' konferenču zālē ''Zaļā klase”.

“Getliņi EKO” sagatavotais lekciju kurss, var tikt piemērots gan pirmskolas izglītības iestāžu, gan pamatskolas un vidusskolas skolēniem, kā arī pārējām sabiedrības grupām, radot priekšstatu par atkritumu apsaimniekošanas ciklu: atkritumu rašanos mūsu ikdienā un resursus saudzējošām izvēlēm, atkritumu dalītās vākšanas nepieciešamību, un atkritumu atkārtotas izmantošanas un enerģijas ieguves iespējām. 

Savukārt no Stopiņu novada pašvaldības puses – gan skolēniem, gan skolotājiem ir plānots  piedāvāt atsevišķus, izpratni padziļinošus kursus, kas saistās gan tieši ar  mūsu novada dabasvidi, gan vides problemātiku skaidrojošiem un kopsakarības attīstošiem jautājumiem kopumā, kas sasauktos ar izglītības iestāžu mācību programmām. 

Īsumā par “Getliņi EKO”

SIA „Getliņi EKO” ir Rīgas pilsētas un Stopiņu novada pašvaldības kopīgi izveidots uzņēmums, kas apsaimnieko lielāko cieto sadzīves atkritumu poligonu Baltijas valstīs – „Getliņi”. Poligons ir viens no modernākajiem Eiropā, šobrīd tas tiek veidots un attīstīts kā mūsdienīgs un videi drošs atkritumu pārstrādes centrs. 

 

Informāciju sagatavoja:
Jānis Šlūke 
Stopiņu novada Būvvaldes
Vides aizsardzības speciālists