Ekoskolu rīcības dienas 2020 – labie darbi planētai, arī Ulbrokas vidusskolā

04/11/2020

Ar saukli “Labie darbi planētai!” no 2. līdz 8. novembrim visā Latvijā norisinās Ekoskolu Rīcības dienas 2020. Šajā nedēļā ap 37 000 bērnu un jauniešu no vairāk nekā 130 izglītības iestādēm pievērš sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības izzušanai un aprites ekonomikas principu ieviešanai ikdienā. Savās aktivitātēs viņi apņemas un izaicina sabiedrību iesaistīties vides problēmu risināšanā. Kampaņa Latvijā notiek jau astoto gadu.  

Ekoskolu Rīcības Dienu kampaņa atgādina, ka divas lielas cilvēku radītas vides problēmas – klimata pārmaiņas un bioloģiskās daudzveidības izzušana – nekur nav pazudušas arī pandēmijas laikā. Viss šobrīd ir atkarīgs tikai no mūsu izvēlēm, tādēļ Ekoskolu skolēni izvēlas rīkoties un būt pārmaiņu nesēji savā kopienā.

Gan Latvijā, gan pasaulē teju visu negatīvo ietekmi uz klimatu rada tikai trīs mūsu dzīves jomas: enerģija, transports un pārtika. Lai novērstu piesārņojumu, mums vajadzētu citādāk audzēt pārtiku, ražot enerģiju un citādāk pārvietoties. 

Pirmais solis uz to būtu samazināt mūsu izšķērdību šajās trīs jomās:

  • samazināt siltuma zudumus apkures sezonā un ikdienā taupīt elektrību,
  •  vairāk pārvietoties ar kājām un velosipēdu,
  • iegādāties tik pārtikas, cik var patērēt, lai mazāk pārtikas izmestu atkritumos. 

Vides izglītības fonds