Noslēdzies brīvprātīgā jaunieša darba gads Sauriešu dienas centrā

13/09/2018

Programmas “Erasmus+” projekta “Jaunieši dzīves krustcelēs” Stopiņu novada domes dienas centrā “Saurieši” ir noslēdzies brīvprātīgā jaunieša no Itālijas  - Mattia Lano darba gads. Projektu koordinēja  biedrības “Nākotnes Tilts” vadītājs Aivis Šibajevs.

Mattia, ierodoties dienas centrā “Saurieši”, radīja iespēju vietējiem jauniešiem un sabiedrībai kopumā iepazīt itāļu kultūru, tradīcijas, mācīties valodas, izprast Eiropas brīvprātīgā darba būtību. Brīvprātīgais devās arī uz citiem dienas centriem un skolām, kas atrodas Stopiņu novadā, prezentējot Itāliju, itāļu kultūru un tradīcijas un pārstāvot dienas centru „Saurieši”, darbojās Sauriešu bibliotēkā.

Jaunietis ļoti labi socializējās mūsu sabiedrībā un iepazina kultūru un tradīcijas, apguva savu pirmo darba pieredzi sociālajā darbā, attīstīja komunikācijas prasmes, mācījās patstāvību, sadarbības prasmes, bija unikāla iespēja paplašināt savu redzesloku un  saprast cik pasaule ir plaša. Darba gada laikā daudz ceļoja pa Latviju: pabija Cēsīs, Rīgā, Daugavpilī, Saulkrastos, Siguldā, Liepājā, Bauskā, Kolkā, Jūrmalā, Tukumā, Salaspilī, Ogrē, Ikšķilē, apmeklēja Somiju, Igauniju, Lietuvu, Poliju, Zviedriju, devās ceļojumā uz Krieviju, apskatīja Sankt-Pēterburgu un Maskavu.

Mattia piedalījās dažādos sporta pasākumos – kā Sauriešu dienas centra komandas dalībnieks “Vučko” sacensībās Siguldas trasē un Ezera Regatē Ulbrokā, un ar Sauriešu ciemata un citiem brīvprātīgajiem jauniešiem piedalījās  Lattelecom Rīgas maratonā 6 km distances skrējienā, apmeklēja baseinu, nodarbojās ar riteņbraukšanu, vienmēr aktīvi ar jauniešiem un bērniem spēlēja futbolu, āra galda tenisu, biļjardu, galda spēles, organizēja orientēšanās sacensības. Brīvprātīgajam bija iespēja iepazīties un apgūt pašam dažādas radošas aktivitātes: zīda un stikla apgleznošana, pirkstiņgrāmatu veidošana, filcēšana,  lakatu aušana uz rāmja, tapošana u.c. prasmes un iemaņas savai turpmākajai dzīvei. Jaunietis piedāvāja  dažādas sevis izvēlētas aktivitātes: gleznošana ar hennu, piparkūku un kūku cepšana, rotu darināšana, organizēja Helovīndienas pasākumu. Jaunietis realizēja un pilnveidoja savas uzņēmīguma prasmes kopā ar citiem brīvprātīgajiem jauniešiem, organizējot aktivitātes arī Ogres bērnu dārzā, Tīnūžu, Ikšķiles, Smārdes un Stopiņu skolās, Liepājas jauniešu centrā. Kopā ar bērniem devās uz dzīvnieku patversmi “Ulubele”, lai vestu pastaigās suņus. Sauriešu dienas centrā viesojās un organizēja aktivitātes arī citi brīvprātīgie itāļu un vācu jaunieši no Ogres, Tīnūžu un  Ikšķiles skolām, Daugavpils jauniešu centra. 

Kopīgi pavadītais laiks ar Mattia vienmēr paliks bērnu, jauniešu un ciemata iedzīvotāju atmiņās. Brīvprātīgā jaunieša organizētās aktivitātes bija liels pienesums Sauriešu dienas centra darbībai, un Mattia bija labs piemērs mūsu jauniešiem kā iespējams iepazīt pasauli un pašiem doties brīvprātīgajā darbā uz citām valstīm. 

Ceram arī uz turpmāko sadarbību ar biedrību “Nākotnes tilts” nākošajos projektos.

Aija Šibajeva 
Dienas centra “Saurieši” vadītāja 

Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija (paziņojums) atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamos izlietojumu.